Skocz do zawartości

problem , zacinanie gier (phenom II 940, GTX260, 4GB ram)


Recommended Posts

Witam wszystkich :D

Mianowicie mam problem ponieważ każdą grę w którą gram nie miłosiernie grafika się zacina:( Na początku myślałem że to problem sterowników, ale po ściągnięciu najnowszych sterowników nadal jest to samo... Temperatury w spoczynku karty graficznej to 54C a w stresie max do 75C. Nawet przy domyślnych ustawieniach detali w grach się zacina...

BARDZO PROSZĘ O POMOC PONIEWAŻ KKOMPUTER MAM OD NIE DAWNA A NAWET PORZĄDNIE POGRAĆ SOBIE NIE MOGĘ :menda:

 

Mój zestaw to:

AMD PHENOM X4 940 3.0 GHZ

GIGABYTE MA770-UD3P

KINGSTON 2x2gb hyperx 1066

ZOTAC GTX 260 SYNERGY EDITION 896MB

CHIEFTEC 550 WATT

SAMSUNG 320GB

 

Proszę o pomoc ...

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Właśnie, może masz ustawione AA i AF na max, ale bardziej wygląda mi to na zawalony OS jakimiś zbędnymi procesami pracującymi w tle. Powyłączaj najpierw wszystkie programy (antywirusy itd.), a dopiero po tym uruchom grę.

Link to post
Share on other sites

4gb ramu i win xp ? kpina.

 

zainstaluj windows 7 RC wrzuc nowe stery i jazda. poza tym byc moze masz 2 partycje jedna na system druga na pliki gry muze itd ... zrób defragmentacje dysku. CHKDSK również. ściagnij CCLEANER i po zainstalowaniu win7 oraz wszystkich programow i sterowników użyj go tyle razy aż pokaże zero błedów.

Link to post
Share on other sites

ok spróbuję zainstalować win 7, wtedy napisze czy pomogło

 

jestem bardzo zdziwiony , że mi się akurat tak dzieje... we 3dmark 06 mam tyle punktów jak inne podobne zestawy, a im się nic nie dzieje ... nie wiem co jest tego przyczyną :menda::D

 

 

Czy ktoś może ma jakiś pomysł żeby na win xp nie było tych zacięć???

Link to post
Share on other sites

A ja ci radze zainstaluj cpu-z i zobacz w zakładce MAINBOARD czy złącze PCI-E niedziała z prędkością inną niż x16. Zdarza sie tak że złącze działa x 1 i wtedy są efekty takie jakie opisujesz czyli dobry sprzęt a wąskim gardłem jest złącze PCI-E x16 dzałające jako x1 lub x4 :D

P.S myśle że to PCI-E działa x1 , ale system itak zmień na w7 lub xp profesional, bo twój home NIE obsługuje w pełni 4 rdzeni :P z XP tylko profesional sobie radzi :menda:

Link to post
Share on other sites

Niektóre uwagi były bardzo nie celne, ale to pomijam, przede wszystkim pomogła zainstalowanie serwice packa 3 , oraz najnowszego direct x... Lecz po nie dłuższym zastanowieniu zmieniłem system na windows 7 RC i wszystko płynie jak się należy... Podziękowania dla MANIOOR-a. Temat uważam za zamknięty...

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...