Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, posiadam Phenoma x4 955BE @ 4 ghz –SilentiumPC Fortis HE1225 ATI HD <A href="mailto:6950@6970">6950@6970 (oc 950@1450) - Accelero XTREME Plus 2x hdd WD Black 1TB Obudowa Coller Master Elite 330U czarna z oknem – zasilacz leży na dole regulator obrotów z watomierzem – Zalman ZM-MFC3 Do tego 6 wentylatorów, zimną katodę i inne bajery szmery :) Komputer w spoczynku pobiera około 120-130 watów i jest bardzo cichy Podczas youtube około 200watów Podczas grania około 360 watów. W OCCT Perestroika 4.0 pokazało mi 506 watów w teście zasilacza. Zasilacz jaki mam to aerocool strike x 600w (12v – 50A) no i jest za głośny. Gdy komputer przekroczy 200watów wentylator zaczyna głośno chodzić – zasilacz nowy około 2 mc ma więc zakurzony nie jest. Podczas grania wentylatory chodzą z tą sama prędkością jak w spoczynku – ustawione na stałe regulatorem obrotów- około 800 obrotów a zasilacz hałasuje w najlepsze. Szukam cichego i mocnego zasilacza , jaki polecacie. Z tego co szukałem cichy jest: COOLERMASTER SilentPro M700 Czy coś lepszego ( cichszego znajdę za cenę około 400 zł )

Edytowane przez stomek007
Link to post
Share on other sites

Seasonic M12 II 620 ma 26 db w maxie

antek ma około 24 db w maxie

co do Fractala 650 znalazłem że przy 60% (400w) obciążenia wentyl będzie miał około 1000 rmp więc cicho nie będzie.

Cooler Master od 300 do 500 watów trzyma 4,3v na wiatraczku co daje około 600 rmp. Za tą cenę chyba nic cichszego nie wynajdę. Co do jakości to nie jest taki zły, nie wiem czemu nikt mi go nie polecił.

Stike x 600w miał mieć przy 40% -18 db a przy 60-22db a według mnie ma dużo więcej.

Biorę Cooler Mastera Silent Pro M700 zobaczymy co z tego wyjdzie, najwyżej się sprzeda i kupi kolejny :) do trzech razy sztuka :)

Link to post
Share on other sites

Cooler Master od 300 do 500 watów trzyma 4,3v na wiatraczku co daje około 600 rmp. Za tą cenę chyba nic cichszego nie wynajdę. Co do jakości to nie jest taki zły, nie wiem czemu nikt mi go nie polecił.

wyobraź sobie, że są ku temu pewne powody, to że na papierze masz napisane cisza, nie oznacza, że tak jest w rzeczywistości, ale jak lubisz się bawić w kup-wymień to twoja sprawa

Link to post
Share on other sites

Seasonic M12 II 620 ma 26 db w maxie antek ma około 24 db w maxie

Po pierwsze to deklaracje producentów co do poziomu głośności można sobie wsadzić między bajki.

 

co do Fractala 650 znalazłem że przy 60% (400w) obciążenia wentyl będzie miał około 1000 rmp więc cicho nie będzie.

Nie miałeś w rękach tego zasilacza (ja miałem nawet dwa modele w różnych kompach) więc czemu piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia? Nie usłyszysz tego wentylatora przy 1000 obr./min. chyba że przyłożysz ucho bezpośrednio do zasilacza...
Link to post
Share on other sites

Jak pisałem kupiłem: COOLERMASTER SilentPro M700 i powiem jestem bardzo zadowolony z niego.

jest bardzo bardzo bardzo cichy, przy obciążeniu około 350 watów powietrze leci lekko ciepłe i bardzo powoli, wentylator niesłyszalny.

Sprawdziłem głośność wyłączając na chwilę wszystkie wentylatory podczas uruchomionej gry.

Dysk WD CAVIAR BLACK 1 TB jest głośniejszy od tego zasilacza !!!!!!!!

Pobór prądu w stosunku do starego zasilacza (AEROCOOL STRIKE-X 600W) spadł w spoczynku z 131 watów do około 116 watów podczas grania z 370 watów do 356, tak więc jak najbardziej na plus.

 

Co do napięć to

12 v w granicach 12.15 v pod obciążeniem i około 12.22 v w spoczynku.

5 v w granicach 5.05 pod obciążeniem i około 5.1v w spoczynku

3,3 v praktycznie bez zmian wahania na poziomie 0.02 v mieszczą się w granicach błędu pomiarowego.

 

Za cenę 400 zł po dużych zniżkach u kolegi w sklepię myślę że jest to bardzo dobry wybór no i ta gwarancja producenta 5 lat :) pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

12 v w granicach 12.15 v pod obciążeniem i około 12.22 v w spoczynku. 5 v w granicach 5.05 pod obciążeniem i około 5.1v w spoczynku 3,3 v praktycznie bez zmian wahania na poziomie 0.02 v mieszczą się w granicach błędu pomiarowego.

 

Miernikiem mierzyłeś czy speedfan? ;)

Link to post
Share on other sites

No i przynajmniej wyjaśniło się dlaczego tak nagle "polubiłeś" Cooler Mastera, kolega ze sklepu o to zadbał ;) Spx, zobaczymy czy w razie potrzeby po 4 latach przyjmie Ci zasilacz na gwarancję do sklepu czy odeśle Cię do producenta...

Link to post
Share on other sites

Jeśli priorytetem jest cisza:

Fractal Design Tesla- w spoczynku ok 600rpm

Corsair AX/Seasonic'i X series - tryb pół pasywny- w idle całkowita cisza.

NZXT Hale90 - nie ma trybu półpasywnego, ale pod obciążeniem cichszy niż w.wymienione.

be-quiet! Dark Power Pro P9 - z kontrolerem obrotów.

 

O, dopiero teraz zauważyłem że autor już kupił co miał kupić- tak to jest jak nie czyta się wszystkich postów ;)

Edytowane przez fancik
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Miernikiem mierzyłeś czy speedfan? ;)

Multimetrem cyfrowym czyli miernikiem, model MY-68 za 140zł (o dokładności: 0.7%)

 

No i przynajmniej wyjaśniło się dlaczego tak nagle "polubiłeś" Cooler Mastera, kolega ze sklepu o to zadbał ;) Spx, zobaczymy czy w razie potrzeby po 4 latach przyjmie Ci zasilacz na gwarancję do sklepu czy odeśle Cię do producenta...

 

Akurat inne zasilacze też miał, praktycznie każdy z dostępnych modeli. Jak pokazał mi na hurtowni to około 100 modeli było. Ale ja wybrałem ten i tyle :) I do niczego mnie nie namawiał.

Co do gwarancji to wiem że 2 lata sklepu plus reszta producenta :) tak samo jak z dyskami wiele osób nie wie ale jak się konczy gwarancja sklepu to nie znaczy że producenta też :)

może i wysyłka kosztuje 50 zł i trochę to dłużej trwa ale zazwyczaj w zamian dostajemy sprawny dysk na nowej gwarancji :)

Ja już tak 2 razy zrobiłem z dyskami :) na szczęście nie swoimi :P

Link to post
Share on other sites

Zasilacz nie dysk i zapewne jego wysyłka za granicę kosztuję więcej ;) Ja wolę dopłacić kilka zł tutaj w Polsce i mieć sprawny serwis w Polsce niż bawić się z zagranicznymi wysyłkami ;)

Chyba mnie nie zrozumiałeś, gwarancji mam 2 lata w sklepie normalnie jak na każdy jeden zasilacz tylko producent daje 5 lat gwarancji i teraz jak kupisz np. XFX albo jakiś inny i ci padnie po 2 latach to złom bo gwarancji już nie ma lub samodzielne naprawy a tu wysyłam do producenta i on się martwi.

Link to post
Share on other sites

be quiet! też ma teraz 5 lat gwarancji ;)

 

@ UP Apropos Corsair AX to jaką dasz gwarancje, że nie będzie piszczących cewek? ;)

Z tego, co wiem to jest tylko dla wersji 1200W, więc jaką Ty dajesz gwarancję, że mu będą piszczały cewki, albo jeszcze inaczej jaką dasz, że w innym nie będą? Podlega to reklamacji/gwarancji, więc bez przesady... w końcu siedzi tam Seasonic...

Link to post
Share on other sites

be quiet! też ma teraz 5 lat gwarancji ;)

Dopiero od zeszłego roku tak robią podczas gdy od lat Antec, Corsair, Fractal Design i Seasonic mieli to w standardzie ;) Pozostawiam to dla Ciebie do przemyślenia ;)

 

Z tego, co wiem to jest tylko dla wersji 1200W, więc jaką Ty dajesz gwarancję, że mu będą piszczały cewki, albo jeszcze inaczej jaką dasz, że w innym nie będą? Podlega to reklamacji/gwarancji, więc bez przesady... w końcu siedzi tam Seasonic...

Nie chodzi o to, że to Seasonic, po prostu w przypadku Corsair AX najcześciej spotyka się wątki na forach z piszczącymi cewkami. Przypadek? Nie wydaje mi się, po prostu jakaś cala seria jednostek była skopana...
Link to post
Share on other sites

Dolacze sie do tematu , a mianowicie co sadzicie o tym PSU ? 750W OCZ ZT Modular PSU

 

tak dobry, jak dobry może być mainstreamowy zasilacz

 

Da rade pociagnac 5830 CF ( 7970 w przyszlosci ? )

spokojnie, choć sugerowałbym raczej Seasonic'a X-660, a jak już ZT to 650, nie ma potrzeby brania aż 750, ta seria OCZ nie ma sztucznie zawyżonej mocy nominalnej

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...