Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam duzy problem z dyskiem bo dysk sie juz 1 raz posypal i po odzysku wszystkich danych zaczely sie problemy z systemem (windows 7) zaczely sie pojawiac B SOD-y odnośnie partycji Ntfs i nie wiem jak i czy wogule mozna ten dysk naprawic a co do pamieci ram juz zacząłem testować je i test wyszedł pozytywnie (ponad 7 h testów bez błędu) więc je wykluczylem .

PS:jesli chcecie mogę wypisać logi

Link to post
Share on other sites

dysk sprawdzilem juz pare razy na HD Tune w sevenie nawet sprawdzalem go aplikacją dedykowaną od WD do testów tego dysku i wszystkie testy przeszedł pomyślnie najczestsze błedy to :

System Błąd 2 2011-12-21 14:51:07 Ntfs 55: C:\Windows\system32\drivers\ntfs.sys

zobacze co bedzie jak przeinstaluje wszystkie stery od chipsetu i mostka a co do pamieci to kupilem pamieci odrazu 2 w jednym pudelku z firmy OCZ wiec nie maja prawa sie gryźć i kłucic ,co do chkdsk to on poprawia dzialanie komputera ale tylko na 1 lub 2 dni ew. zobacze jeszcze ustawienia w biosie czy tam coś nie zwalilo sie na ustawieniach, i w danych smart jest tez pelno bledow pomiedzy dyskiem a kontrolerem

Link to post
Share on other sites

crystal disk nie dziala nie wiem czemu a powinien ruszyc jutro zobacze czy zmiana kabla da efekt mam jeszcze 2

 

okazuje sie ze sa jednak 3 bad sectory tylko nieremapowane i to one powodują błędy probowalem je albo remapowac albo naprawic hdd regeneratorem ale podczas wykrycia 1 bad sectora dysk nie reaguje i nie wiem co dalej

 

problem można uznać za rozwiązany gdyż puściłem aplikację WD Caviar z płyty i naprawił on całą powierzchnię dysku i nie ma błędów ani zapisanych w danych smart ani przy sprawdzeniu powierzchni dysku HDD regeneratorem, nie wiem czy ukrył bad sectory ale wiem ze wszystkie sectory są w pełni sprawne

Link to post
Share on other sites

na tym to polega, w większości przypadków uwalone sektory "znikają" bo są odcinane, a nie naprawiane, zresztą wszystko powinno być zapisane w smartach

 

PS z HDD regeneratorem postępowałbym ostrożnie, przy starych dyskach z przed dekady czynił cuda, ale nowe potrafi nawet popsuć

Link to post
Share on other sites

z hdd regeneratorem postępuje ostrożnie dlatego na początku puściłem go w trybie odczytu (nie uruchamiałem wogule trybu do napraw) tylko a co do naprawy to wykonał ja program do diagnostyki WD caviar i najprawdopodobniej on reanimował te sektory bo nic w danych smart (ani w kolumnie c5 ani w 05) nie było o remapowanych sektorach ani uszkodzonych niestabilnych nie remapowanych(były 3 wcześniej) w każdym razie ważne ze system nie wyświetla błędów wiec teraz muszę nowy system postawić bo pewnie utracił on jakieś dane

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...