Skocz do zawartości

Platforma dla poczatkujacych


Recommended Posts

Witam wszystkich w szczegolnosci doswiadczonych overclockerow, bo do nich mam pytanie i prozbe o pomoc.

 

nastal taki czas w zyciu ze mam srodi na realizacje zamilowan z lat mlodzienczych, tylko ze od tamtego czasu sporo czasu minelo i nie orientuje sie co gdzie jak i z czym. Planuje swiadomie wciagnac sie w OC i wydac troche pieniedzy na zabawe z podkrecaniem. Nie mam absolutnie zamiaru wydawac na to 12 tysiecy PLN bynajmniej nie teraz (zona mogla by sie pogniewac). Chcialbym zlozyc platforme na ktorej moglbym nauczyc sie w praktyce jak manipulowac podzespolami zeby osiagnac jak najlepsze wyniki i wycisnac z "krzemu" ile sie da. Moja prozba jest nastepujaca:

 

Jaki sprzet kupic abym mial jak najwieksze mozliwosci i zebym zmiescil sie w elastycznym budrzecie powiedzmy 1000 pln. Chodzi glownie o procesor, plyte glowna, RAM i karte graficzna. ktore procki dobrze sie podkrecalo, jakie plyty byly do tego najlepsze, z ktorych kart graficznych mozna wycisnac to co obecne oferuja w podstawowym wariancie, z duzym przymruzeniem oka ;)

 

Pamietam ze chlodzenie i zasilacz ma byc na wysokim poziomie tak ze po te podzespoly siegne na najwyrzsza polke.

 

Nie wiem co rynek oferowal przez ostatnie 8 lat (urzywalem laptopow i tutaj mam dosc spore doswiadczenie) ale na OC sie nie znam i "kozaka" zgrywac nie bede.

 

Licze na zroznicowane propozycje, warto miec wybor. linki do artykolow, testow, poradnikow mile widziane.

 

 

Pozdrawiam

Maciek

Link to post
Share on other sites

Witam zainteresowanych,

panie sadam - je**ij sie pan w leb i oszczedz takich wypowiedzi.

 

a do reszty, panowie czy 5 lat temu OC nie mialo miejsca na rynku, czy produkty z tamtych lat nadal kosztuje kilkaset zlotych za przedmiot?

 

Nie chcem dobrego zestawu jaki jest dostepny na dzien dzisiejszy, chcem jak najlepszy zestaw za +/- 1000 pln ktory byl dostepny kilka lat temu.

 

Prosze o skupienie sie nad trescia i czytanie ze zrozumieniem.

 

Pozdrawiam

Maciek

Link to post
Share on other sites

Skoro mogą to być "starsze" już podzespoły. To tu masz fajną ofertę http://forum.benchmark.pl/topic/38197-sprzedam-e8400-asus-p5e-ws-pro-x38-kingston-6gb-800mhz-cl5/page__pid__465333?do=findComment&comment=465333 bardzo dobre Mobo i procek do kręcenia. Dokupisz chłodzenie na procesor i możesz się bawić w OC.

Edytowane przez Głowa
Link to post
Share on other sites

Dzieki dla Dementor i Glowa, na takie porady liczylem.

 

Za przeklenstwa przepraszam, mlodziez jak nie ma pojecia o czym mowi niech trzyma jezyk za zebami, bo jak to powiedzial Dementor to nie podworko kumlami nie jestesmy

 

Plusy dla was chlopaki.

 

Watek uwarzam nadal za otwarty, wszelkie inne propozycje mile widziane.

 

Pozdrawiam

Maciek

Link to post
Share on other sites

Ale Twoja ortografia kuje w oczy..

Rozejrzyj się za Q6600 + dobra płyta, HD5830

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=Q6600&order=p&change_view=1 - Q6600 (ok. 300zł)

http://allegro.pl/asus-p5kc-box-ddr3-2xpcie-raid-okazja-i2010912097.html - ASUS P5KC - 240zł

http://allegro.pl/pamiec-ram-ddr3-goodram-2gb-1333-mhz-fvat-sklep-i1986354262.html - 2x2GB - 69zł

http://allegro.pl/hd-5830-i2011056459.html - HD5830 (389zł)

Edytowane przez Sony156
Link to post
Share on other sites

Na początek kup dobre chłodzenie na CPU które będziesz mógł przełożyć na inną płytę. Karty nie kupuj gdyż banalnie prosto się ją kręci. Jeśli chcesz to możesz zmienić na niej bios więc kup jakiegoś taniego GeForca np. 8600 i oraz najtańszą kartę pod PCI wrazie flash by się nie udał.

Procesor: E8400

płyta: Asus P5Q pro

ram: używaną kość 2gb corsair, gail, patriot

zasilacz: markowy 500W

chłodzenie: Prolimatrch Megahalems+ wentylator 12cm

Link to post
Share on other sites

Q6600 i p5k +1

Do tego chłodzenie i możesz sporo kręcić.

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich zaangarzowany,

dziekuje za odpowiedzi, wezme wszystkie porady pod uwage.

 

Ortgrafia, ehhh fakt kiepsko z nia u mnie orlem nie jestem, w domu urzywam Wroda do poprawiania bledow, tutaj na morzu nawet polskich liter nie mam (co mozna bez trudu zauwarzyc), moglbym zmienic ustawienia ale nie tylko ja korzystam z tego komputera.

 

Odnosnie chlodzenia, to z doswiadczenia ktore topowe modele byscie proponowali, tak jak kolega KOXsu wsponial sensownym posunieciem bylo by zainwestowac w produkt ktoryt oferuje montaz na wielu (zwlaszcza nowszych) plytach. A moze chlodzenie wodne? Chociaz do tego nie jestem przekonany, wyglada efektywnie ale nie skladam kompa na konkurs pieknosci.

 

Pozdrawiam

Maciek

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz wydajniejsze chłodzenie od Megahalmsa musisz wydać 600zł gdyż nie jest to tylko kilka rurek i blok wodny. Powiem Ci tak, jeśli chcesz się uczyć OC to zestaw który podałem jest ok i możesz się na nim pobawić bijąc rekordy w 3dmarku.

Edytowane przez KOXsu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...