Skocz do zawartości

HD 5830 Xtreme - koniec?


Recommended Posts

Dzisiaj w trakcie grania w Skyrim zaczęło mi wywalać artefakty. Od ludzi bez głów, z samymi oczami po brak tekstur w terenie, jak np tu - http://img97.imageshack.us/img97/2897/124du.png

Potem jeszcze było podobnie z otwartym światem, ale nie uchwyciłem. To nie dzieje się od razu, trzeba trochę pograć. Wcześniej też zdarzyło się zobaczyć człowieka bez łba czy próżnię przez przenikającą ścianę, ale rzadko i nie na taką skalę. Co jest grane? To ostatnie dni karty? Dodam, że potem grałem w Wiedźmina 2 ze 40 minut na maksymalnych detalach (z uberpróbkowaniem), czyli sporo ponad możliwości mojego PC i nic podobnego się nie działo, tylko góry w oddali były jakieś takie trochę białe, ale to chyba normalne.

 

Pomocy proszę.

Edytowane przez voor34
Link to post
Share on other sites

Przy Wieśku 2 (na maks detalach, jak wspominałem) wyciągnęło 71 stopni, a nic się nie działo. W Skyrimie też zwykle tyle mniej/więcej wyciąga. W innych grach nic takiego się nie dzieje. Ale grałem w nie maks 15-20 minut, więc może potem by zaczęło wywalać.

Edytowane przez voor34
Link to post
Share on other sites

Wrzucałem, ale jakiś tydzień temu. Do tej pory wszystko było okej, oprócz drobnych wypadków, o których już pisałem.

Edytowane przez voor34
Link to post
Share on other sites

Wrzucałem, ale jakiś tydzień temu. Do tej pory wszystko było okej.

Jak nic innego nie wymyślisz, spróbuj zagrać bez dodatkowych modów na czystym Skyrim( vanilla ).

Sprawdź jaką masz wersję Skyrim, może niedawno jakiś patch wyszedł i spowodował konfilkt z zainstalowanymi wcześniej modami.

Edytowane przez aviel
Link to post
Share on other sites

Ok, jak się jeszcze raz to powtórzy, to zrobię reinstall i przetestuję. Obawiam się jednak, że to sprawa karty.

Może być tego powodem to, że pare dni temu wyskoczyły mi dwa kable z karty i zanim się zorientowałem, to czekałem ze 30 sekund co się stanie, a huczało dosyć głośno? No ale potem wszystko było w porządku.

Edytowane przez voor34
Link to post
Share on other sites

Ok, jak się jeszcze raz to powtórzy, to zrobię reinstall i przetestuję. Obawiam się jednak, że to sprawa karty. Może być tego powodem to, że pare dni temu wyskoczyły mi dwa kable z karty i zanim się zorientowałem, to czekałem ze 30 sekund co się stanie, a huczało dosyć głośno? No ale potem wszystko było w porządku.

Artefakty wyglądają bardzo nieregularnie i nienaturalnie (pasy, kropki, porozciągane wielokąty), a u Ciebie znikają tekstury niektóre, reszta jest w porządku. A może w ciągu ostatniego tygodnia nowe sterowniki zainstalowałeś?

Dwa kable zasilające kartę Ci wyskoczyły podczas działania komputera, tak?

Edytowane przez aviel
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A może w ciągu ostatniego tygodnia nowe sterowniki zainstalowałeś?

Nie, ostatnie stery instalowałem kilka miesięcy temu

Dwa kable zasilające kartę Ci wyskoczyły podczas działania komputera, tak?

Nie, wtedy, kiedy był wyłączony. Nie wiem jak to możliwe :P . Chyba jakiś żartowniś w domu nie miał co robić... Komputer chyba po prostu nie chciał się włączyć, dokładnie nie wiem, bo nie widziałem obrazu i wentylator okropnie hałasował. Od razu otworzyłem budę, ale za pierwszym razem nic nie zauważyłem. Ze 3 razy zrobiłem restart, za ostatnim poczekałem z 30 sekund i wyłączyłem. Dopiero jak chciałem wyjąć kartę to zauważyłem, że kabelki wyskoczyły. Edytowane przez voor34
Link to post
Share on other sites

Komputer chyba po prostu nie chciał się włączyć, dokładnie nie wiem, bo nie widziałem obrazu i wentylator okropnie hałasował. Od razu otworzyłem budę, ale za pierwszym razem nic nie zauważyłem. Ze 3 razy zrobiłem restart, za ostatnim poczekałem z 30 sekund i wyłączyłem. Dopiero jak chciałem wyjąć kartę to zauważyłem, że kabelki wyskoczyły.

A to nic się nie stało, takim czymś nie uszkodzisz karty. Wentylator hałasował bo to zabezpieczenie karty na wszelki wypadek, które ustawia go na 100%. Bios innych kart np.wyświetla w takim przypadku komunikat o tym że nie podłączyłeś dodatkowych wtyczek. Edytowane przez aviel
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A to nic się nie stało, takim czymś nie uszkodzisz karty. Wentylator hałasował bo to zabezpieczenie karty na wszelki wypadek, które ustawia go na 100%.

Uf, to dobrze, bo już myślałem, że w tak frajerski sposób pozbawiłem się karty na święta :) . Ale w sumie masz racje, takie klasyczne artefakty to nie są, więc może z gpu wszystko ok, tylko ten Skyrim świruje na modach. Dzięki za rady, jutro zobaczę jak będzie na czysto.
Link to post
Share on other sites

Wczoraj zaczęły mi wyskakiwać takie prawdziwe artefakty w Fifie 12. Białe kreski, bramkę na biało zrobiło. Próbowałem zrobić screena i uzyskuję czarny obraz. Co robić z kartą? Czekać aż się zepsuje na dobre i odsyłać?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...