Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, dwa tygodnie temu kupiłem sobie kartę graficzną Radeon HD 5770 i odkąd ją podłączyłem do komputera, pecet zaczął się dłużej załączać. Po wciśnięciu przycisku "power" zanim włączy się ekran biosu mija jakaś minuta. Wcześniej miałem GF 9800GT i nie miałem problemu, posiadam zasilacz Cheiftec 450. Właśnie czekam na kumpla, gdyż chcę sprawdzić czy będzie się dobrze odpalał z dużo słabszą kartą.

 

Może miał już ktoś podobny problem? Jeżeli to zasilacz to prosiłbym o podanie jakiegoś sensownego do 200-250zł :). Zamierzam zmienić podzespoły po nowym roku na Phenom II 960T bądź 955, Asrock 870 E3 i jakieś 8bg ramu.

 

pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez tomala89
Link to post
Share on other sites

Hmm trudno powiedzieć czy to wina zasilacza,musiał by być jakiś nie markowy z czarnej listy chińczyków:/ Przy moim kompie(jak w sygnaturce)można zauważyć podwójny start w momencie gdy włączam kompa pierwszy raz,tzn jeżeli listwa była wyłączona np na noc :) Ale wiem na 100% ze to uroki mojej płyty głównej po zmianie np:wartości cpu clock :P Jak dam wszystko na default włącza się normalnie :) Możliwe ze coś w biosie jest ustawione nie tak np mem test i za każdym razem zlicza ilość pamięci fizycznej,nie musi być konkretnie to ale jakaś inna opcja:)

Edytowane przez renholder1987
Link to post
Share on other sites

podaj pełną konfigurację PC wraz z marką i mocą zasilacza-wróżkami nie jesteśmy

C2D E6550

Asus P5n-e

2x2 Kingstone 800mhz

Radeon HD5770

Cheiftec 450AA-101A

2xHDD 1tb samsung

 

 

Podaj jaki jest to model tego zasilacza.Chieftec to produkt markowy i ten zasilacz jest powinien być wystarczający do tej karty. Natomiast karta powinna pobierać mniej energii niż GF 9800.

Właśnie kolega przyszedł z jakimś lichym gf-em i komputer pdpala się bez zarzutu.

Link to post
Share on other sites

a po przejściu z nVidia na AMD dokładnie odinstalowałeś stery?

Wydaje mi się, że przy odpalaniu kompa nie mają nic do gadania stery...

podaj nazwe firmy od jakiej masz tego radeona.Jeżeli to vertex3d albo powercolor to może być przyczyną bo te 2 firmy raczej kiepsko wykonują swoją robote produkując karty...

Gigabyte Radeon HD 5770
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że przy odpalaniu kompa nie mają nic do gadania stery...

To źle ci się wydaję.Bo śmiecą system i to działa na ogólne działanie PC

 

@Alfons

A co ma kabel od monitora do odpalania się PC.Jakby kabel był uszkodzony to był by brak obrazu lub obraz by był jednego koloru np zielony lub czerwień

Edytowane przez Dementor
Link to post
Share on other sites

@Dementor

 

To ze kiedyś czytałem o podobnym problemie i to był kabel bo nie miał filtrów bądź nie był ekranowany, po zmianie na kabel z filtrem problem został naprawiony, a też było przejście z NV na AMD, tylko nie pamiętam czy to było na DVI czy D-SUB

Link to post
Share on other sites

@voxcori Sory za OT a gdzie masz tu wypowiedź @drachenfeles:D

Witam zrobiłem to. Nawet odłączyłem wszystkie dyski żeby nie doczytywało żadnych sterów i to samo, idę teraz do kolegi podłączę do niego tą kartę i jak u niego będzie to samo to oddam ją na gwarancję. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz płytę P5N-E SLI, bo innej na stronie Asus nie znalazłem z podobnymi symbolami(mogę się mylić).To uaktualnij swój bios do wersji 1406.http://support.asus.com.tw/download/download.aspx?SLanguage=pl-plBios rozwiązuje problemy z kartami ATI. W tym długi start. Zainstaluj nowe sterowniki i powinno, być ok. Grafiki ATI 5770 mają zbliżone zapotrzebowanie na moc jak GF9800GT. Zasilacz 450W powinien wystarczyć. Chyba że podkręcasz podzespoły, wtedy zmień zasilacz na mocniejszy.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz płytę P5N-E SLI, bo innej na stronie Asus nie znalazłem z podobnymi symbolami(mogę się mylić).To uaktualnij swój bios do wersji 1406.http://support.asus.com.tw/download/download.aspx?SLanguage=pl-plBios rozwiązuje problemy z kartami ATI. W tym długi start. Zainstaluj nowe sterowniki i powinno, być ok. Grafiki ATI 5770 mają zbliżone zapotrzebowanie na moc jak GF9800GT. Zasilacz 450W powinien wystarczyć. Chyba że podkręcasz podzespoły, wtedy zmień zasilacz na mocniejszy.

dziekuje, dziala :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...