Skocz do zawartości

Geforce GTX 560Ti vs. Radeon HD 6950


Recommended Posts

-Sporo się w sieci naczytałem o tych grafikach w końcu dawno były ich premiery, wybór jest niełatwy,

wiele osób ma dylemat, w tym ja -co wybrać,(która według was jest lepsza) Geforce Gtx 560ti czy Radeon HD 6950 1-2gb,

 

Kilka konkretów, wyjętych z recenzji tych Gpu:

-nieco wydajniejszy oraz mniej prądożerny jest radek, co potwierdza masa wszelakich testów w serwisach z branży it, -jedyny znany mi minus to gabartyty tej karty...

-natomiast Gtx jest niby lepszy w tesselacji i ten wychwalany physx w grach -do minusów

należy apetyt na prąd oraz większe spadki min. fps w grach...

 

-Niemal identyczna wydajność i ceny, sprawiają że ciężko mi i innym, wybrać faworyta.

 

(Dodam że moja rozdziałka bazowa to 1650x1050 i obecnie mam G92 aka 8800GS i niestety już nie wyrabia;-)

 

W styczniu jest sklepowa premiera radeonów seri 7, -więc liczę na jakieś obniżki tych kart -warto poczekać z kupnem, bo obecnie szkoda przepłacać...

 

-Dlatego liczę na konkretne odp posiadaczy tych kart jak one sprawują się u was w najbardziej wymagających grach typu Metro 2033, Battlefield 3 - I czy sprawiają wam jakieś problemy (typu bios,stery itd.)

 

-pozdro

Link to post
Share on other sites

Jak posiadasz monitor 1680x1050 ( nie 1650x1050) to moim zdaniem obie karty poradza sobie wysmienicie . Od siebie dodam - kup radka 5830 ,tez da rade w tej rozdzialce ( sam posiadam owa grafike ) Poszukac na aukcjach /sklepach , mi sie udalo kupic lezaka powercolor 5830 PCS+ i smiga bardzo dobrze ( taka sama rozdzialka) , podkrecisz prawie do wydajnosci 5850 , a jest duzo tanszy od w/w prez Ciebie kart . Dodam ze u mnie na leciwym phenomie 9450e ( 4x 2,1GHz) w BF3 przyzwoicie sie gra ( okolo 40 fps) .

 

No chyba ze nie masz miejsca na koncie bankowym i musisz sie pozbyc nadwyzki pieniedzy :D Ja bym bral Radka 6950 .

Edytowane przez gucio2003
Link to post
Share on other sites

No ja gram sobie w BF3 na HD6950 1GB przy 1080p. Mam go od kilku miesięcy i póki co nie sprawia mi problemów. Mogę w każdej chwili odblokować zamaskowane shadery, ale póki co nie ma sensu bo mi taka wydajność nie jest potrzebna.

Radeony z serii HD 69xx mają ciekawą rzecz, możesz sobie zużycie prądu manualnie ograniczyć poprzez zmianę ustawień w sterownikach, przydatne przy mało wymagających grach. Problemy ze sterownikami do karty ATI miałem raz z ATI Rage Pro za czasów Windowsa 98 SE.

Link to post
Share on other sites

Ja jadę na 6950 od dłuższego czasu... BF3 chodzi super, nie gram na ultra i AAx4 w multi, bo tam lubię mieć sporo FPS żeby wymiatać :D

 

A model XFX Dual Heatpipe jest cichy i krótki, więc możesz śmiało brać, bo w dodatku tani :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No ja gram sobie w BF3 na HD6950 1GB przy 1080p. Mam go od kilku miesięcy i póki co nie sprawia mi problemów. Mogę w każdej chwili odblokować zamaskowane shadery, ale póki co nie ma sensu bo mi taka wydajność nie jest potrzebna. Radeony z serii HD 69xx mają ciekawą rzecz, możesz sobie zużycie prądu manualnie ograniczyć poprzez zmianę ustawień w sterownikach, przydatne przy mało wymagających grach. Problemy ze sterownikami do karty ATI miałem raz z ATI Rage Pro za czasów Windowsa 98 SE.

Akurat jeśli chodzi o BF3 to GTX 560Ti jest na poziomie topowej karty AMD czyli HD 6970 :P Oczywiście detale Ultra

Do nowych gier zdecydowanie warto wziąć GeForca ;)

 

BF3 Ultra Preset 1680x1050

Link to post
Share on other sites

No po sklepowej premierze nowych Radków ,coś w końcu powinno się ruszyć w cennikach kart, -bo przez te szalejące kursy walut to sprzęt nam cholera ciągle drożeje i jak tu teraz coś kupić? (-Dobrze pamiętam jak przed 1 kryzysem w 2008, zdążyłem obecny sprzęt w lecie złożyć i ile wtedy zaoszczędziłem hehe -niestety ale 2 światowy kryzys powraca(:

Link to post
Share on other sites

@aviel -Czasem niechodzi tobie o program Powertune? do oszczędzania energii, Czy to z pozycji sterownika catalyst?

Nie, z pozycji Catalyst w zakładce Overdrive jest "power control settings" u mnie widełki są od -20 do +20%.

A Powertune to nazwa tej technologii właśnie.

Edytowane przez aviel
Link to post
Share on other sites

Zasiłka jest markowa, ciekaw jestem czy znacie firmę,na zachodzie chodliwa:

 

-Nexus NX-5000 R3 -ma jedną linię 12V oferującą 41A,certyfikat 80 PLUS BRONZE

-do tego jest cholernie cichy...

 

-Obecny procek to Athlon x2 6000 idzie mi na 3.3 (niedługo wymienię na Phenoma II x4)

 

-Mobo to G-ma 790fx qd6 am2+ (solidna i świetna do oc)

-Ram 4Gb ddr2 800 cl4

-ASUS XONAR DX (może to śmieszne ale dzięki zewnętrznej dzwiękówce mam dodatkowe fps

w kilku grach, na integrze były spadki płynności)

Link to post
Share on other sites

Akurat jeśli chodzi o BF3 to GTX 560Ti jest na poziomie topowej karty AMD czyli HD 6970 :P Oczywiście detale Ultra Do nowych gier zdecydowanie warto wziąć GeForca ;)BF3 Ultra Preset 1680x1050

Nawet jakbym miał GTX 560 Ti wolałbym grać w BF3(multi) na ustawieniach bliższych HIGH niż ULTRA aby mieć większą płynność, a zobacz jak się role odwracają przy ustawieniach High w tym teście. Tym bardziej w rozdzielczości w której ja gram.
Link to post
Share on other sites

-Sporo się w sieci naczytałem o tych grafikach w końcu dawno były ich premiery, wybór jest niełatwy, wiele osób ma dylemat, w tym ja -co wybrać,(która według was jest lepsza) Geforce Gtx 560ti czy Radeon HD 6950 1-2gb, Kilka konkretów, wyjętych z recenzji tych Gpu: -nieco wydajniejszy oraz mniej prądożerny jest radek, co potwierdza masa wszelakich testów w serwisach z branży it, -jedyny znany mi minus to gabartyty tej karty... -natomiast Gtx jest niby lepszy w tesselacji i ten wychwalany physx w grach -do minusów należy apetyt na prąd oraz większe spadki min. fps w grach... -Niemal identyczna wydajność i ceny, sprawiają że ciężko mi i innym, wybrać faworyta. (Dodam że moja rozdziałka bazowa to 1650x1050 i obecnie mam G92 aka 8800GS i niestety już nie wyrabia;-) W styczniu jest sklepowa premiera radeonów seri 7, -więc liczę na jakieś obniżki tych kart -warto poczekać z kupnem, bo obecnie szkoda przepłacać... -Dlatego liczę na konkretne odp posiadaczy tych kart jak one sprawują się u was w najbardziej wymagających grach typu Metro 2033, Battlefield 3 - I czy sprawiają wam jakieś problemy (typu bios,stery itd.) -pozdro

Pomyliłeś się,spadki min.fps są ale u czerwonych a to robi wielką różnicę ;)

Link to post
Share on other sites

daje Ci physx co dużo zmienia w jakości grafiki, sam się przekonałem grając w Batmana.

No właśnie, raptem kilka gier, gdzie latają papierki :P

 

Taki BF3 ma w BtK super model zniszczeń, gruz leci wszędzie, a to wszystko w pełni płynnie i bez PhysX :o

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Powiem Ci tak. Ostatnio byłem w osiedlowym sklepie ze sprzętem i grami, bo akurat szukałem jednego tytułu, ale to nie ważne."Kierownika" sklepu, jeżeli można go tak nazwać, bo cały czas siedzi i muci w nowe gierki, znam od dawna i wchodzę siema, siema patrze i "O Fu*kk " składa nowego kompa. No to sobie pomyślałem ze sprawdze co tam ma i akurat okazało się ze w jednej ręce trzymał 560Ti a w drugiej odziwo radeona 6950. Dobra po zamontowaniu w jednym kompie tego a w drugim tego (takie same parametry bo składał komuś na zamówienie ) odpalamy najpierw B3. Fps wahały się troszkę to w tę to w tamtą stronę (ja grałem na 560Ti i było wygodnie). No dobra ale powiedział mi jeszcze ze przeciez trzeba j physX przetestować , no to ja podszedłem do półki z grami i mówie " szefie batman arkham city moze być?" " no dobra odpakujemy jedna " . I chyba na muszę tu pisac która karta była lepsza bo ze względu na PhysX wszystko fajnie latało w powietrzu. Spędziłem pół piątku u niego , który miałem na granie, ale opłacało się bo dostałem B3, i batmana ZA DARMO!!!, tylko teraz musze zbierac na kompa ;/ To jest porządny sklep ;pp

Link to post
Share on other sites

Ja także jestem posiadaczem radeona 6950 kręconego na 910/1350MHz.

Moje odczucia w Battlefield 3 są mieszane, niby fajnie się gra na high ale momentami spadki do 40 fps powodują coś w rodzaju mikro przycięć, płynność absolutna jest dopiero przy minimum 50 kl.s i wzwyż.

 

Dlatego zalecam grę na średnich detalach ( AFx8 | AA: wył | HBAO: wył | Blur: wł | Resolution: 1080p.), a unikniesz chwilowych spadków animacji, szczególnie na mapach B2K.

Link to post
Share on other sites

Dla mnie właśnie spadki do 40 kl/s są frustrujące, choć przy takiej ilości fps niby powinno być dalej płynnie, a nie jest.

 

 

To nie wina karty, ja cisnę na High z AAx2 i AFx8

W jakiej rozdzielczości?

Edytowane przez Cri5t
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...