Skocz do zawartości

Recommended Posts

To ładnie. Zapuść smarka i potem sprawdź na monitoringu (np.z MSI Afterbauner) ile robi efektywnie na rdzeniu (max. wartość taktowania rdzenia) . Teoretycznie powinieneś już mnie przebić w GPU score na tych taktach :)

 

PS: edytuj posty bo niektórzy co śledzą temat mogą się zdenerwować przy tylu powiadomieniach ;)

Link to post
Share on other sites

IHS niezdejmowany. Proc wykręcony tak jedynie do smarków. Przy OCCT Linpack z AVX @4.5Ghz, 1.2V jest niemal 100*C. Choć jest i tak lepiej niż na moim pierwszym egzemplarzu gdzie do 4.4GHz potrzebował 1.3V choć o dziwo przy tych Voltach był odrobinę chłodniejszy (ale dalej już nie chciał iść). W planach są jeszcze dwie sztuki więc zobaczymy na czym staniemy.

Link to post
Share on other sites

Jak widzisz lepeij niż tytan wychodzi taki duet. max temp. prz tym chłodzeniu co kupiłem "Cooler Master Seidon 120v" to 78 C np. przy długiej grze w Crysis 3 w 1080p na max detalach i max MSAA. 

Procek też ma dobre temp jak na takie tanie chłodzenie, przy 5.1 Ghz podczas paru testów 3d markami miał 60 C tylko. Jak właczyłem OCCT na 20 minut to doszło do 74 C max, ale mam stację tuż przy wyjściu na balkon więc jest dobry nawiew chłodu :). Pewnie jeszcze by wyżej poszedł ale już sie boję., do grania 4.6 wystarcza w zupełności

Edytowane przez Premek1983
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Normalnie wszystko ładnie działa w grach, to już nie te czasy co Sli i CrossFire źle działały. teraz każda nowa gra ma obsługe SLI i tego drugiego. Obudowa moja to żadne cudo tak jak w sygnaturze. Trochę ją zmodyfikowałem (wyjąłem dolny koszyk na dyski i dyski założyłem na górze) i jest bardzo dobry naweiw na karty z 2 wentylatorami wyciągającymi i jednym z przodu wdmu****ącym. Ogólnie temperatury mam jak bym miał na stocku wszystko, no może grafiki trochę wyżej bo jak miałem 1 760 to miała 68 C max w stresie teraz mają 78, 79 jak jest cieplej to 80 C po długiej grze w Crysisa3.

Jak miałem zwykły radiator na procku to grafiki dochodziły do 85C w crysis3

 

A to wynik na stocku tylko procek na 4.6 http://www.3dmark.com/3dm11/7308838

Edytowane przez sid vicious
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Widzę że bez nowych GPU nie jestem wstanie nawet pod wynik podejść, OC saphhira kończy się na 1150 mhz, czyli 6 k na dwa R9 290x oo lol

Zrób test na najnowszych driverach 13.11 beta v1, u mnie dały one prawie 500 pkt Graphics score na jednej karcie względem 13.10 beta v2, Więc może i nie przebijesz ale podskoczysz trochę w rankingu  ;)

Link to post
Share on other sites

Hmm, a mógłbyś z ciekawości sprawdzić ile wychodzi u Ciebie Graphics score na pojedynczej 7970 przy zegarach 1100 6400, w mojej konfiguracji wyszło 11145 pkt http://www.3dmark.com/3dm11/7310610 na wcześniejszych driverach miałem prawie 500 pkt Graphics Score mniej. Zrób test i daj linka. Pamiętaj żeby testować na 'stretched' nie 'windowed'. Chyba że to kwestia aktualizacji samego smarka, posiadam oryginalną wersję Steam i ostatnio się aktualizowała.

Wrzucam jeszcze wynik na pojedynczym Matrixie:

12639 with AMD Radeon R9 280X(1x) and Intel Core i7 3770K - link - Wooojciech1983 - BEST R9 280X

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...