Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Karta dźwiękowa czy lepsza od mojej integry ?

Creative creative audigy 2 audigy 2 audigy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 bogo023

bogo023
  • Nowicjusz

• 8 postów
  • GG:15708220

Napisano 15 grudzień 2011 - 21:30

Witam.
Mój znajomy ma bodajże do sprzedania kartę dźwiękową Creative Audigy 2, cena pewnie gdzieś około 50zł. Mam płytę główną Gigabyte GA-M56S-S3 i na razie korzystam z karty dźwiękowej zintegrowanej na tejże płycie głównej.
Czy opłaca mi się to brać ? tzn kupić od niego ?

Użytkownik bogo023 edytował ten post 15 grudzień 2011 - 21:30

• 0

#2 mickey_mike

mickey_mike
  • Uzależniony składacz zestawów na odwyku

• 144 postów
  • GG:15865850
  • Miejscowość:Olkusz/Wrocław

Napisano 15 grudzień 2011 - 22:28

http://www.techfanat...polecane-na-tf/
W tej serii artykułów masz wszystko co powinieneś wiedzieć o dźwięku w pececie. Nie wiem dokładnie kiedy informacje tam zawarte były aktualizowane, ale mnie wystarczyły by wybrać takie słuchawki i karte dźwiękową jakie mam w sygnaturze. Pamiętaj, żebyś przeczytał wszystkie działy, bo niektóre informacje łączą się ze sobą i da Ci to lepszy pogląd na całą sytuację związaną z audio.
Jak Ci się nie chce tyle czytać (aczkolwiek warto) to od siebie mogę powiedzieć, że ta Creative Audigy 2 jest lepsza niż jakakolwiek integra - sam popatrz nawet na tak banalną rzecz jak rozmiar zintegrowanej karty dźwiękowej na mobo, czyli jakieś 16cm kw. max vs odrębna karta dźwiękowa na full pcb czyli około 200cm kw. %-) Niestety miniaturyzacja nie dotyka każdej dziedziny i nie ma takiej możliwości, żeby byle jeden kawałek krzemu dawał taki dźwięk jak cała karta z pełną gamą op ampów, przetworników i kondensatorów.
Drugą sprawą, którą musisz rozpatrzyć są odpowiednie słuchawki do karty, bo na takim headsecie za 20zł nie poczujesz dużej różnicy między integrą a zewnętrzną kartą dźwiękową. Z resztą co będę gadał, poczytaj to się wszystkie dowiesz :]

PS Nigdy nie miałem do czynienia z Audigy 2, więc wstrzymam się co do opinii o jakości dźwięku z tego źródła. Poza tym odczucie dźwięku to jak najbardziej subiektywna sprawa. Zatem najlepiej jest się samemu przekonać. Dla mnie moja X-Fi gra o niebo lepiej niż integra, słuchawki też dają pełen czad i spokojnie mi wystarczają. Jak wybierałem w sklepie to miałem na uszach też lepsze oraz droższe słuchawki i nie czułem różnicy, więc wybrałem tańsze, a równie pięknie grające AKG za 100zł :P
  • 0

#3 bogo023

bogo023
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 8 postów

Napisano 16 grudzień 2011 - 13:40

Dziękuję za odpowiedź :)
Słuchawki mam creative hs-850 Draco
A głośniki creative 2.1 ( nie pamiętam modelu )

A artykuł przeczytam jak znajdę trochę czasu.
  • 0

#4 adivxv

adivxv
  • Penetrator

• 7613 postów
  • Miejscowość:Las Vegas

Napisano 16 grudzień 2011 - 13:41

no to wymiana na kartę wew. jest mało co opłacalna . Podaj dokładnie model tego 2.1
  • 0

Aune S16 - Final Audio Sonorous VI
Ekspert działów: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie Ekspertów

#5 bogo023

bogo023
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 8 postów

Napisano 16 grudzień 2011 - 16:45

Creative 2.1 Inspire T3100

Nie opłacalna ? za jakieś 50zł ?
A co z nagrywaniem / przekazywaniem sygnału z µFonu ?
  • 0

#6 blacklio

blacklio
  • Entuzjasta

• 730 postów

Napisano 16 grudzień 2011 - 17:47

Spokojnie możesz brać, na pewno zagra lepiej od integry.
  • 0
Popcorn Hour C-200 + Synology DS1511+ MSI GE700 = WNDR3700
Sprzedam Qnap TS-410 fabrycznie nowy z dystrybucji niemieckiej

#7 adivxv

adivxv
  • Penetrator

• 7613 postów
  • Miejscowość:Las Vegas

Napisano 16 grudzień 2011 - 18:12

Różnica będzie mała, np. zapewne więcej basu się pojawi, albo żadna i tyle w temacie. Jak zakupisz opisz doznanie jestem bardzo ciekaw.
  • 0

Aune S16 - Final Audio Sonorous VI
Ekspert działów: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie Ekspertów

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Creative, creative audigy 2, audigy 2, audigy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych