Skocz do zawartości

Wziąć GTX260 czy coś innego?


Recommended Posts

no więc zamierzam w poniedziałek zamówić sobie karciochę :)

 

aktualnie jestem przy PALIT GeForce GTX 260 896MB DDR3/448b DVI/HDMI PCI-E (Sonic) (625/2200) czy też pod innym kolorem GAINWARD GeForce GTX 260 896 MB DDR3/448bit DVI/HDMI PCI-E Golden Sample 216 :)

 

czy może warto się zainteresować innymi jeszcze???

dodam, że nie ma Galaxy z chłodzeniem AC (3 wentyle) dostępnej

 

czy może jakiegoś referenta?

konieczne dla mnie jest aby było 2x DVI :P

Link to post
Share on other sites

kto się odważył mi nazwę tematu zmienić ??? :)

ja mam osobiście uprzedzenia co do ATI ;>

 

wspomnianego Palita miałbym za 575zł

najtańszy 4890, to coś takiego http://www.jacob-computer.de/Grafikkart ... 45551.html

za 690, no chyba że bym się zdecydował na zakup w komputroniku to tego HIS'a jeszcze parę zł taniej bym miał może ;>

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=18094 - tego za 698

 

poza tym to GTX'a sobie podkręcę i nadgonię jakbym musiał... cisza i chłód też się liczy

 

no i może sobie poprogramuję cuda ;>

a jeśli o gry idzie to mnie głównie Call of Duty interesuje i Modern Warfare 2 ;>

Link to post
Share on other sites

mozna by tez rozpatrzyc te galaxy ze starym chlodzeniem w koncu cena nizsza o te 5 dych wiec jakby co to dokupi sie dwa wenyle za ten pieniadz - zdejmie plastik i wsadzi swoje wentyle - zebra od chlodzenia sa dlugie wiec zle nie bedzie a pozbedziesz sie tej tandetnej oslonki :)

Link to post
Share on other sites

poszukaj tej galaxy z chłodzeniem ac ale wersję premium - kości samsunga 0,8 ns więc zadowolony będziesz ( wersje premium mają lepszejsze chłodzenie - co z tego ,ze 2 wentylki ale zajmuje ono 3 sloty - tak jak w moim 275 GTX temp spoczynek - 41 stopni ( 2D ) no i 57 stopni ( 3D )

 

Fakt faktem miałem problem ze zmieszczeniem tego do budy :P .

Link to post
Share on other sites

no ale jezeli to jest ten palit/gainward (bo to ten sam szmelc) to on za cichy to nie jest podobno:

 

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... 6MB_(PCI-E)_(Core216)_GoldenSample_(55nm).html

 

poza tym ma "coś tańszego" w zasilaniu i ciągnie więcej prądu od innych gtx - ów (w spoczynku), ale to szczegół. Ten his 4890 za 699 w komputroniku = najlepsza oferta.

Link to post
Share on other sites

ciekawe bo ostatnio takiego znajomemu montowałem i głośny nie był, gorący też nie

czy Ty w ogóle widzisz, że ta karta jest fabrycznie podkręcona?

 

mnie nie interesuje ten 4890 ;-) a może ten his ma "coś tańszego" w zasilaniu/rdzeniu czy kto wie gdzie jeszcze??

Link to post
Share on other sites

rdzeń ma nie podkręcony, pamięć leciutko. Widoczniej inaczej rozumiemy słowo "cichy". Zdarza się.

Pisano o tym w reckach że ten model zużywa ok. 30watt więcej (nie wynika to z oc pamięci) w skutek uzycia tańszego regulatora napiecia (czy coś w tym stylu), wiem bo interesowałem się tą karta swojego czasu. His to jedna z lepszych marek jeśli chodzi o radeony, a palit/gainward to takie tyły u nvidii. Ale tańsze za to.

Link to post
Share on other sites

jasne. Co nie zmienia faktu że ty nie słyszałeś cichej karty :P

ja w ogóle głuchy jestem od razu :P

 

nie wiesz jak ta karta działa i pierniczysz od rzeczy za przeproszeniem, że jest głośna i jeszcze że wspomniane 4890 od HIS'a jest cichsze :bicz: gdybyś chociaż obie karty miał w rękach to spoko - ale tak to jest to zwykłe pierniczenie i podchodzi pod fanboy'stwo :bicz:

nie lubię ATI, ale jeśli nie widziałem karty na oczy to takich pierdół nie wypisuję ;>

 

hl1030: ja się nie martwię, gdyż sobie mogę w razie co wymienić to na inną ;-) zresztą pewnie jak wyjdą GT300 to tak zrobię (jeśli będzie mi się opłacało) ;>

Link to post
Share on other sites

jasne. Co nie zmienia faktu że ty nie słyszałeś cichej karty :P

ja w ogóle głuchy jestem od razu :P

 

nie wiesz jak ta karta działa i pierniczysz od rzeczy za przeproszeniem, że jest głośna i jeszcze że wspomniane 4890 od HIS'a jest cichsze :bicz: gdybyś chociaż obie karty miał w rękach to spoko - ale tak to jest to zwykłe pierniczenie i podchodzi pod fanboy'stwo :bicz:

nie lubię ATI, ale jeśli nie widziałem karty na oczy to takich pierdół nie wypisuję ;>

 

hl1030: ja się nie martwię, gdyż sobie mogę w razie co wymienić to na inną ;-) zresztą pewnie jak wyjdą GT300 to tak zrobię (jeśli będzie mi się opłacało) ;>

?

nie sądzę. Nie uważam się za fanboya, skrytykowałem dany model karty, nie mam nic do nvidii. A ty sie niepotrzebnie spinasz i sam robisz z siebie fanboya. Temat nazwałeś "wziąć gtx260 czy coś innego" specjalnie czy przez pomyłkę? Jeżeli jedyna słuszna racja to ten model tej karty to po co się pytasz wogóle? To że nie widziałem karty na oczy to znaczy że nie mogę sie o niej wypowiadać? Żartujesz chyba.

Link to post
Share on other sites

nie sądzę. Nie uważam się za fanboya, skrytykowałem dany model karty, nie mam nic do nvidii. A ty sie niepotrzebnie spinasz i sam robisz z siebie fanboya. Temat nazwałeś "wziąć gtx260 czy coś innego" specjalnie czy przez pomyłkę? Jeżeli jedyna słuszna racja to ten model tej karty to po co się pytasz wogóle? To że nie widziałem karty na oczy to znaczy ze mogę sie o niej wypowiadać? Żartujesz chyba.

nazwę tematu to ktoś tu akurat zmienił, bo temat oryginalnie tyczył się wyłącznie GTX260 - gdyż tylko to mnie interesuje/interesowało (przez wzgląd na wydajność/cena i CUDA) ;-)

 

czyli przyznajesz że krytykujesz coś, czego na oczy nie widziałeś? w sumie nie mam więcej pytań ;-) a gdybym ja był fanboyem to bym dawno napisał, że "HIS to g***o nie firma, a 4890 to g***o nie karta - i do tego głośna" (jednak nie widziałem jej na oczy więc tak też nie napisałem)

 

przy okazji zajrzałeś w link do referencyjnego GTX260 EVGA? zobacz sobie jakie takty to ma w porównaniu do tego "gównianego" Palita/Gainwarda (a Galaxy to też ta sama firma w sumie)

Link to post
Share on other sites

opinie o firmie gaiward/palit sa jakie są i tego nie zmienisz. Nie mam mozliwości sprawdzania wszystkich kart, przy swoim wyborze sugeruje się wieloma testami, opiniami znajomych itp. i na ich podstawie moge sobie wyrobić "jakieś" zdanie na temat danego produktu. Generalnie sporo ludzi pisze wprost że ta twoja karta w 3d jest dość głośna i wymienia chłodzenie.

 

"przy okazji zajrzałeś w link do referencyjnego GTX260 EVGA? zobacz sobie jakie takty to ma w porównaniu do tego "gównianego" Palita/Gainwarda (a Galaxy to też ta sama firma w sumie)"

 

no a co ma piernik do wiatraka? To evga nie może robic gtx - ów o referencyjnych zegarach? Myslisz że jak podniesiono ci modyfikacjaą biosu taktowanie pamięci o 200mhz to masz super kartę? Przecież to samo mozna zrobić samemu na dowolnym gtx - ie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...