Skocz do zawartości

Radeon HD 6870 x2 - dziwne syczenie, piszczenie


Recommended Posts

Witam, złożyłem wczoraj swój nowy komputer, no i wszystko było okej dopóki nie odpaliłem gry. Wypadło na Assassin's Creed Revelations. Wszystko było okej, jak się odpaliło menu w grze to karta graficzna zaczęła dosłownie syczeć, piszczeć. I tylko to robi gdy jest odpalona gra, jak ją zminimalizuje to przestaje, jak znowu odpalę to znowu zaczyna. Czy to jest normalne zachowanie karty, czy jest to oznaka że jest coś nie tak? Ma ktoś taką kartę? Też macie takie piszczenie? Proszę o pomoc.

 

Karta graficzna: http://www.vtx3d.com/pl/products_features.asp?id=81

Link to post
Share on other sites

Bardzo wyczerpująca odpowiedź, która mi dużo mówi.

No dobra cewki, ale czy to są normalne objawy karty,

czy takie, które sygnalizują że jest coś z kartą nie tak ?

Edytowane przez Grish
Link to post
Share on other sites

"normalny" objaw - nic sie nie psuje

o tyle nie normalny ze to tylko"fart" ze taka dostales - jesli piszczenie jest glosne i b. przeszkadza mozna reklamowac jest jakas szansa ze wymienia

 

ale raczej jest zagluszane przez dzwieki z gry i jesli zwyczajnie sie boisz o zlą oznake to nie ma problemu strachu

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

Czasami pojawiają się na forum podobne tematy z różnymi kartami graficznymi od różnych producentów i z obu stajni (amd/nvidia) nawet wersje SOC, HAWK mają podobne czasem objawy jednak ludzie piszą, iż się pojawiają tylko podczas testów w furmark (czyli b.dużym obciążeniu karty graficznej).

 

Z mojej strony mogę jedynie polecić przeczytanie regulaminu sklepu w którym kupowałeś, jeśli nie będzie nic opisane odnośnie piszczących cewek to spróbuj zwrócić towar na podstawie niezgodności towaru z umową. http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20021411176

Link to post
Share on other sites

Mam to samo w GeForsie gdy gra osiągnie powyżej 200 klatek na sekundę, słychać piszczenie, nie zauważyłem jakiś specjalnych problemów prócz głośnego dźwięku,

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

O dziwo przy odpaleniu BF3 karta nic nie piszczy... Słychać tylko szum wiatraczków.

Pojawił mi się dzisiaj także błąd d6 na płycie i 3 piknięcia speakerem + czarny ekran. Reset nie pomagał.

Dopiero po wyłączeniu kompa i przeczekaniu z 20 sekund odpalił się normalnie i teraz przez cały czas jest okej.

Co to za błąd ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...