Skocz do zawartości

Zasilacze Cooler Master Silent Pro M700 / M850


Recommended Posts

Witam

 

Czy ktoś kiedyś miał styczność z zasilaczami Cooler Master Silent Pro M700 lub M850?

 

Szukam zasilacza w okolicach 700W i na Allegro znalazłem te zasilacze w wyjątkowo przystępnych cenach.

http://allegro.pl/coolermaster-840w-max-silentpro-m700-mod-12v-50a-i1959277098.html

http://allegro.pl/coolermaster-1020w-max-silentpro-m850-mod-12v-66a-i1983553426.html

 

Czy warto inwestować w SilentPro, a może polecicie coś innego, modularnego, w dobrej cenie i sprawdzonego.

Składam właśnie nowy zestaw i potrzebuje jakiejś zasiłki do:

- i5 2500k

- asus P67 Pro b3

- gtx 560ti lub coś mocniejszego

- 2x4Gb RAM

- 2 x WD 1Tb

- kilka wentylatorów w budzie

 

Dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Myślę że 400 pln to max, który byłbym w stanie wydać na zasilacz (musi byc nowy i na f-vat).

 

Zastanawiam się czy brać modularnego. Zamierzam kupić budę Corsair 500R, zasilacz jest montowany na dole, więc żadne wiązki nie będą mi zwisać nad mobo i spokojnie można je ułożyć na dole. Z drugiej strony modularny pozwala zaprowadzić przyjemny dla oka porządek w obudowie.

Dodatkowo zastanawiam się nad kartą, nie wiem czy wezmę 560ti, czy coś mocniejszego, może poczekam na 560ti 448 więc zasilacz powinien być z małym zapasem :)

Jaka jest Twoja propozycja?

Link to post
Share on other sites

Wypowiem się co do CM, swojego czasu szukałem zasiłki modularnej i bardzo cichej. Przeczytałem mnóstwo recenzji Silent Pro. Jest to naprawdę dobra seria CM.

Napięcia trzyma jak skała, aż się zdziwiłem bo w kilku recenzjach były malutkie wahania (nie odbiegające od normy najlepszych zasiłek).

Do tego ta cisza... Trzeba naprawdę przyłożyć ucho do zasilacza żeby usłyszeć szum powietrza, Zephyr na 5v jest zdecydowanie głośniejszy.

Biorąc pod uwagę moc/cena to tutaj silent pro wypada blado.

 

Jeśli nie jesteś maniakiem modularnych ładnych kabelków to bierz XFX. :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@ UP

Nie kwestionuję a poddaję w jedynie poddaję wątpliwość bo z praktyki znam mnóstwo wentylatorów i po prostu ciężko mi się zgodzić z tym, że ktoś twierdzi że coś jest wyraźnie cichsze od Zephyrow @ 5V gdzie ja słyszałem co najwyżej pracę łożyska ;)

Link to post
Share on other sites

może osoby, które twierdzą inaczej używały i słuchały tego wentyla dłużej, bo po kilku miesiącach (nie mówiąc o latach) tańsze konstrukcje niestety zmieniają (i to nie na lepsze) swoją kulturę pracy, wiem to po moich SS'kach jak były nowe - super, teraz po prawie 2 latach pracy... niekoniecznie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...