Skocz do zawartości

Telewizor LED 37'-42' do 3000zł.


Recommended Posts

Gość Kotecek

Nie musisz tego zrozumieć ale jak masz pewien poziom intelektualno-kulturalny to wystarczy, że zrozumiesz, iż inni mogą mieć inne zdanie niż ty.

Nie wiem czy to do mnie czy do Effendiego ale moja wypowiedź specjalnie tak została napisana aby Effendiemu pokazać, że ktoś może miec całkowicie inne zdanie a jego wypowiedź (o lustrach) jest trochę ignorancka. Zdań/gustów tyle co ludków na świcie. I tyle.
Link to post
Share on other sites

Do grania w sumie bez wielkiej różnicy, bo z każdej plazmy zrobisz LCD (pod względem kolorów). W grach z oczywistych powodów kolory nie są naturalne, więc w sumie to rybka. Inna kwestia gdy patrzymy na płynność obrazu, smużenie, rozdzielczość obrazu ruchomego czy tolerancję dla niższej rozdzielczości :)

 

Z tego co widziałem to masa LCD, laptopów czy smartphonów to także lustra.

 

Co do KURO... jest sporo zdań, że z chwilą wprowadzenia V20 Panasonic przebił KURO, wiele zdań, że nie, ale chyba większość opowiada się za dogonieniem... po 4-5 latach.

Link to post
Share on other sites

No ale V20 to zupełnie inna półka. Kuros to kwestia ponad 10.000 a V20 to 2500-3000. Kuros miał najlepszą czerń ze wszystkich.

 

Teraz powiem tak bo specem nie jestem więc powtarzam to co kiedyś czytałem na forum HDTV. Otóż "podobno" Kuros'y były w porównaniu do Panasów bardziej podatne na typowe problemy plazm (wypalanie, powidoki) ponieważ miały więcej fosforu. Była to cena za lepszy jednak obraz. Wszyscy się tam na forum zachwycali Kurosem. Wiele zdjęć, porównań i muszę przyznać, że był najlepszy. Widziałem go w sklepie i rzeczywiście powalał nie tylko ceną.

 

Dziś już nie ma Pioneera na tym rynku ale szczerze wątpię, że cokolwiek może się z nim równać. Nie mówię tego w ramach dedukcji budowanej na przesłance fanboya ale raczej na fakcie, że od kilku lat technologia uległa "zchińszczeniu" w złym tego słowa znaczeniu. Kryzys, cięcie kosztów ile się da. Słyszałem też inną historię na ów forum - nie wiem ile w tym prawdy - , że Pionek wycofał się z rynku bo niejako nie chciał podporządkować się tym zasadom cięciom do dołu. Co by nie mówić, te firmy które zostały chcąc nie chcąc musiały szukać oszczędności (Panasonic też nie jest wyjątkiem) bo taki jest przemysł a Pioneer "umarł" w szczytowej formie.

 

Tak czy inaczej jestem w stanie w to uwierzyć bo pamiętam, że Pioneer miał to do siebie, że robił zarówno niską półkę masowego sprzętu jak i miał na swoim koncie legendarne Hi-Endy. Nie pamiętam już co to za model ale miał tam parę rodzynków z radioodtwarzaczy samochodowych a i wzmacniacze domowe za ponad 25.000pln. Jak chce to potrafi.

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Pytanie zasadnicze: ktoś z Was ma taki TV i używa go do konkretnych celów czy tylko pierdzielicie to co wyczytaliście od jakichś lamerów ? Bo ja nadal nie uzyskałem info na temat - ile fraps pokazuje klatek w grze na tv powiedzmy 200Hz podłączonym do kompa ?

 

Nie pamiętam już co to za model ale miał tam parę rodzynków z radioodtwarzaczy samochodowych a i wzmacniacze domowe ma za ponad 25.000pln.

A wiesz chłopie ile trzeba włożyć w pomieszczenie żeby miało akustykę, która wykorzysta potencjał tego sprzętu ? :D

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

Effendi, pisałem o sprzęcie a nie o tym wszystkim co za tym idzie. Jak wejdziesz na forum motoryzacyjne szukając mocnego samochodu niekoniecznie chcesz/musisz słuchać czyiś wywodów o autostradach po których będziesz jeździł, a raczej ich braku.

 

Przeczytaj temat to się dowiesz czy ktoś ma taki TV i dowiesz się, że jakąś opinię można już dać o sprzęcie jak się go zobaczy w sklepie. Lepsze to niż czytanie "lamerów".

 

To ile fraps pokazuje klatek nie zależy od TV ale od możliwości komputera. Mam monitor 60hz a w grach pokazuje mi więcej klatek.

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jak to ich braku? Co ty pierdzielisz ? Mamy obecnie najbardziej ekologiczną autostradę w europie: 1/4 budżetu poszła na przejścia dla zwierząt, z których zwierzęta nie korzystają :D CHORY KRAJ !!

Link to post
Share on other sites

Mało ich mamy w porównaniu do kolegów zza granicy ale i tak się cieszę, że idziemy w dobrym kierunku. W każdym nie w tym celu tego użyłem by pisać o drogach ale po to by pokazać, że można czasem pogadać tylko sprzęcie nie poruszając tematu warunków jakie mamy w domu.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Off top ale dobra bo ja i tak kupuje dopiero w styczniu ten TV dlatego tak się "rzucam" w tych tematach. Jak na razie najlepszy jaki widziałem na LIVE jeśli chodzi o płynnośc to był samek 6500 serio - a wiecie ja mam odjebane na tym punkcie. k^%^@, jak będę kupował to chyba pojadę do sklepu z kompem i każę sobie gierkę na każdym odpalić :D

Link to post
Share on other sites

Nie piję. Napisałem, że też zabrałem PS3 do sklepu jak szukałem odpowiedniego TV po to by zobaczyć jak będzie wyglądało dlatego pochwalam tych którzy testują TV w sklepie jak tylko mogą. 100hz, owszem, podobało mi się ale nie do gier tylko filmów i TV.

Link to post
Share on other sites

elkey V20 za 2500zł?! :> Panasonic P50V20 średnio po 6 tyś chodził i to właściwie high-end. Na HDTV było porównanie do KURO no i właśnie w tym porównaniu wyszło, że Panasek przynajmniej doścignął Pioneera pod względem jakości. Dzisiaj już jest V30, więc jeśli nie poszli w oszczędności może być jeszcze lepiej. Nawet ktoś z forum wymieniał KURO na V20! Nie pamiętam kto to był, a pytał się o radę... Pamiętam, że miał dobrą ofertę od sprzedawcy, który zaproponował przyjęcie Pionka w rozliczeniu. Bierzmy też pod uwagę, że plazma z czasem traci na jakości :)

 

Klatki i 200Hz to inna bajka. Tam i tak Hz idzie 60 :) Prosta matma - bierzemy fullHD czyli 1920x1080, co po wymnożeniu daje w przybliżeniu 2 MegaPixele. Razy 60 Hz mamy około 120 MP/s (dokładnie 124 mln pikseli/sekundę), jako że max dla "starego" HDMI wynosił 160 MP/s... 100Hz jest nie możliwe. Wprawdzie od wielu lat mamy już HDMI 1.3b które przepuści 340 MP/s, więc dla fullHD będzie to i 120 Hz, ale... no własnie - powiem na swoim przykładzie. Moja plazma ma 1.3b, miałem GTX460 które również posiadał 1.3b a Hz było max 60. Otóż mimo możliwości jakie dają przewody sporo urządzeń (przy najmniej mój Panas sprzed 3 lat) przyjmuje max 60Hz. Z tego co wiem to norma...

Natomiast inna sprawa co TV potrafi z tymi Hz zrobić, dodając "klatki pośrednie". I właściwie tylko w ten sposób możemy rozpatrywać 200, 400 czy 600Hz - na zasadzie technologi kreującej klatki pośrednie. Nie jest to złe, wszak 600Hz w nowszych Panaskach działą bardzo ładnie przy 60 Hz z HDMI i stałych 60 klatkach gry. Ale czasem telewizor nie wyrabia i pojawiają się ścinki jak na niektórych Samsungach 6000 (na HDTV kilka osób to zaobserwowało) - chociaż sam tego nie widziałem.

 

Jeszcze odpowiem efendiemu - tak, mam taki TV i używam go. Co więcej, używam plazmy w najmniej dogodnych dla niej zastosowaniach, czyli jako monitora do PC. Jeśli zmienię to na większą/nowszą/lepszą plazmę.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że plazmy są super i sam chciałbym ją mieć w domu, ale rachunki za prąd są spore, a przy plazmie będą jeszcze większe.

Co do tego Samsunga to za ponad 3 tysiące chciałbym już kupić TV z Full HD 3D. Samsung nie zapowiadał może jakichś premier na początku przyszłego roku ? :D

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jeszcze odpowiem efendiemu - tak, mam taki TV i używam go. Co więcej, używam plazmy w najmniej dogodnych dla niej zastosowaniach, czyli jako monitora do PC. Jeśli zmienię to na większą/nowszą/lepszą plazmę.

 

Zrób parę fotek, ekran mocno odbija ?

Link to post
Share on other sites

Proszę bardzo Efendi, wrzuciłem na dev-hosta, oto link:

http://dev-host.org/7wvmf1vuijff/Desktop.rar

Sorka za jakość, ale to tylko telefon, nie mam nawet kompaktu. Zwróć wagę na zdjęcie z wejścia do Mafii II, przeważa czarne tło a nie widać mnie. Moja postać jest widoczna tylko w dwóch przypadkach - wyłączony telewizor, bądź ustawiona czarna plansza (kiedyś próbowałem), zaś gdy pojawia się jakieś jasne pole odbić nie dostrzegamy.

 

Szylolku, spójrz na Królika_beny i jego TV. Pobór max 150W, co średnio da 100-120W.

http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/Produkty/Telewizory/Telewizory+NeoPDP/TX-P42G30/specifications/7160343/index.html?view=&angle=3

Według ich pomiaru średni pobór 122W. Weźmy i 150W. Różnica 50W względem jakiegoś LEDa to nie jest dużo.

Moja 3-letnia eSka zadowala się 170-190 watami, czyli jakieś 60% mocy znamionowej. Dla G30 150W jest bardzo realne.

Link to post
Share on other sites

SoundsGreat, jaki rozmiar S'ki masz? Mój 50. Przy obrazie forum (jasny) moja żre od 220W na ustawieniu normalnym do 380W przy dynamicznym ale zmiana kolorystyki z zimnej na ciepłą daje 20W mniej. 230W pobiera mi w tym momencie przy oglądaniu studia przedmeczowego na C+.

 

Oczywiście ustawienia ustawieniom nie równe bo każdy inaczej może sobie poustawiać normalny, kinowy, gra itp.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...