Skocz do zawartości

Telewizor LED 37'-42' do 3000zł.


Recommended Posts

Witam,

 

planuję zakup zakup TV LED do 3000zł. Interesuje mnie rozdzielczość Full HD. Nie wiem za dużo na temat DLNA, ale jeśli jest to w miarę dobra technologia to dlaczego mój TV miałby jej nie mieć ? Na pewno odtwaranie filmów, muzyki i zdjęć przez USB i ewentualnie karty pamięci. Chętnie przejrzałbym jakieś wiadomości na onecie czy obejrzał filmy na YT, lecz nie jest to istotna funkcja.

 

Co sądzicie o tych trzech kandydatach ?

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sharp-lc40le820e.bhtml - Sharp LC-40LE820E Quattron

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue40c7000.bhtml - Samsung UE40C7000

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-42lx6500-3d.bhtml - LG 42LX6500

 

Jakie telewizory posiadające te funkcje polecacie ?

Najlepiej gdyby telewizor był w ofercie euroRTVagd lub Media Markt albo czegoś w okolicy Dąbrowy Górniczej.

 

z góry dzięki za pomoc :)

Edytowane przez szylolek
Link to post
Share on other sites

Witam sam mam dużo urządzeń Samsunga i jestem bardzo zadowolony. Posiadam le32c650 i gdyby był jeszcze dostępny w sklepach to poleciłbym go właśnie ze względu na stosunek ceny do jakości.

Nie jestem fanem Samsunga, nie ubóstwiam go tylko moim zdaniem robi dobre zabawki :) , dlatego właśnie poleciłbym c7000 z Twojego zestawienia. A dlaczego? Bo widziałem go w akcji i............

 

- Ma 200hz które odstawiją niezły teatrzyk (nie wszystkim się to podoba ja nie wyobrażam sobie obejrzenia filmu bez motion plus)

- 3D (mi osobiście nie podchodzi trójwymiar chyba że w kinie)

- Internet@tv fajna sprawa czasami korzystam z Youtuba, Ipli i patrzę jaka będzie pogoda( musisz mieć podłączony telewizor do np routera skrętką lub wi-fi lecz potrzebny jest adapter)

- DLNA super sprawa naprawdę udostępniasz pliki na komputerze i oglądasz na telewizorze( musisz mieć podłączony telewizor i komputer do np routera skrętką lub wi-fi)

- USB Czyta w moim przypadku 99% filmów i napisów to samo tyczy się DLNA

- DVB-T ja preferuje odbiór z satelity

- DVB-C tu już lepiej kanały z kablówki

-

PVR Ready nagrywarka na zewnętrzny dysk

- Aktualizacje nie wszystkie udane ale większość wnosi poprawki

 

Minusem na 100% będzie dźwięk, bo żaden TV nie ma dobrego dźwięku najlepiej zaopatrzyć się w kino domowe np. samsunga( możliwość włączania i wyłączania jednym pilotem - fajny bajer szczególnie nocą)

 

Także same plusy moim zdaniem pozostałych telewizorów nie znam więc się nie wypowiadam dla mnie byłby jeden wybór SAMSUNG i tyle. Polecam firmę SAMSUNG bo mam dwa dyski jeden 40 GB ma ok 10 lat i dalej chodzi!! kino domowe 4 lata hula, monitor też ok 4 lat więc na razie się nie zawiodłem i myślę że sprzęt tego producenta będzie mi i Tobie służył przez wiele bezawaryjnych lat.

 

Może moja wypowiedź zabrzmiała jak mowa przedstawiciela lecz proszę zaufaj mi że tak nie jest!!!! :D

 

Z pozdrowieniami Mnich01

Edytowane przez mnich01
Link to post
Share on other sites

Polecam http://www.hoopla.pl/produkt-a-63509.html naprawdę warto troszkę ponad budżet ale jest to doskonała propozycja świetny obraz doskonała jakość wykonania 400hz i bardzo dużo funkcji internetowych jest tpo najnowsza seria D wchidziałem go w akcji i trochę protestowałem ja osobiście się przymierzam do samsunga D8000 46 cali

Link to post
Share on other sites

Ja zadam takie pytanie bo zawsze mnie to ciekawi w tego typu tematach. Dlaczego FULL HD? Nie podałeś z jakiej odległości będziesz oglądał. Jaki materiał będzie oglądanych (przykładowo 70% czasu telewizja cyfrowa , 15% filmy (blu-ray , cos innego) , 15% podłączona konsola do tv itp).

Link to post
Share on other sites

Bo większość widocznie traktuje jako wyznacznik jakosci. Dla mnie to dziwne, ze nie zapytają sie o kontrast, kolory, żywotność czy równość naświetlenia matrycy. 1080p ma sens jak ma sie ogromny ekran (z 3m 50 cali to i tak mało) i dobre źródło.

Link to post
Share on other sites

O właśnie, zapomniałem zapytać jak podany przeze mnie samsung wyświetla obraz ? Jest równomierny i ma żywe kolory ? Telewizora będę używać w 50% do oglądania N'ki, 40% na granie na konsoli i reszta na jakieś video z pendriva.

Link to post
Share on other sites

Witam i znowu się wtrącę

 

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue37d6510.bhtml#opis

Ten telewizor ma Clear Motion Rate 200Hz

 

http://www.hoopla.pl/produkt-a-63509.html

Ten natomiast ma Clear Motion Rate 400Hz i już jest lepiej od poprzednika

 

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue40c7000.bhtml

A ten ma 200Hz MOTION PLUS i zjada pozostałych braci!

Może i nie ma wbudowanego wifi ale brałbym właśnie tego bo nadrabia obrazem wszystkie minusy.

Link to post
Share on other sites

Po co komuś odświeżanie powyżej 100hz ? Chyba, że nie jest człowiekiem ale ważką :). Zakładam, że ta liczba HZ to tylko porządkowe określenie wydajności "upłynniacza" a nie realne odświeżanie.

 

@ szylolek

 

Samsungi są wręcz zbyt żywe kolorystycznie, bardziej niż natura, ale to też kwestia, że mają stanardowo bardzo dynamiczne ustawienia. Nie pytaj się nikogo jaki jest obraz bo są różne gusty a to nie oni będą oglądać twój TV tylko Ty. Zapamiętaj TV które Cię interesują i sam idź do sklepu pobawić się ustawieniami. Nie ma lepszej metody, no może z wyjątkiem prezentacji w domu lub wizyty u znajomego co ma taki TV.

 

@mnich

 

Na jakiej podstawie stwierdzasz, że ich zjada?

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

Zrób tak. Będziesz głupi jak kupisz telewizor albo audio tylko z opinii forum albo co gorsza z parametrów.

 

Co do promocji to nie wiadomo, ale prawie na pewno nie będzie ich przed świętami.

 

P.S.

 

Jak ty zaśniesz wiedząc, że kupiłeś TV za ponad 3000 który nie ma nawet 40 cali !?! ;D

To jak kupić luksusowy ale mały samochód, i nie myślę o sportowym aucie.

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

No może faktycznie, ale jaki 40' TV mógłby by być ? Taki: http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue40c7000.bhtml#opis ? Ten samsung ma w opisie wpis "wifi ready". Teraz nie mam sieci bezprzewodowej w domu, ale gdzieś za pół roku będę miał laptopa więc na pewno w ruch pójdzie router. Ile może kosztować adapter WiFi ?

Edytowane przez szylolek
Link to post
Share on other sites

Dam wam radę weźcie ze sobą naprawdę dobry materiał wideo w dobrej kopii na pamięci i podłączcie w sklepie w wybranych przez was telewizorach i sami określcie który TV wam odpowiada. Aha i zmieńcie w ustawieniach co nie co i włączcie MOTION PLUS.

Ps. Nie pytajcie sprzedawcy czy możecie bo odpowiedź będzie brzmiała: NIE !

 

Moim zdaniem kolory są jak najbardziej ok. bo są żywe ale cóż każdy ma swój gust.

 

@elkey

 

Czemu tak sądzę bo widziałem co potrafi CMR I MOTION PLUS na różnych TV i różnych odświeżeniach i w

 

moich oczach MP dostaje 9 a CMR 6 punktów.

 

 

 

@szylolek

Adapter kosztuje ok. 200zł

Link to post
Share on other sites

@ up

 

ad.2.

 

I o to chodziło. Słusznie zrobiłeś. Chciałem się upewnić czy oby nie wywnioskowałeś tak po opisie i parametrach, cofam honor :).

 

ad.1.

 

Nie bądź takim pesymistą w kwestii ugodowości sprzedawców bo jedni powiedzą nie, inni się zgodzą. Żebyś widział na co mi pozwalali w dużych sklepach jak chciałem kupić TV. Nie wspomnę nawet o takich banałach jak prośba o pilota (to się nie udało ale wynikało z kwestii technicznej) czy ręczne regulowanie ustawień. Podłączanie PS3 i granie w COD: MW używając argumentu "chciałbym kupić TV ale nie wiem jak się będzie pod konsolą spisywał a do tego go chcę".

Ale nic nie przebije testów input-laga które robiłem w sklepie. Przypomnę tylko, że to wymaga podłączenia TV do laptopa i robienie zdjęć jednemu i drugiemu na włączonym liczniku. Największym problemem było właśnie robienie zdjęć ale ogólnie prawie zawsze sprzedawcy zgadzali się na to. Podejrzewam, że niektórzy sami interesowali się zjawiskiem input-laga jako, iż większość z nich na te hasło reagowało przeważnie "czas reakcji? poniżej 8ms", czyli wiadomo co to dla nich oznaczało.

Były to sklepy MediaM..., Saturn, ElectroW..., EuroA.... i jeszcze jakiś którego nie pamiętam więc nie sądzę by robili problem z głupiej zmiany ustawień. Kupujesz sprzęt za takie pieniądze, masz prawo zobaczyć jaki ma obraz.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Bo większość widocznie traktuje jako wyznacznik jakosci.

Oczywiście chodzi o "magiczne FullHD. To samo jest w tematach o monitorach. Może być najgorsze barachło ale jak ma 1920x1080 to jest git.

 

W temacie... ja zamówiłem PDP 42" za 1.635PLN. Panasonic Viera TX-P42C3E. Może coś takiego. To jest podstawowy model ale do 3.000 PLN można na pewno dobrać coś lepiej doposażonego i z magicznym FullHD. Już ten mój ma mieć 600HZ ale wiesz... ja uważam, że do filmów 50/60Hz jest całkowicie wystarczające.

Link to post
Share on other sites

Dobra, już jestem na 99% pewien, że biorę ten: http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue40d6750.bhtml

Udało mi się powiększyć budżet, a jak zobaczyłem ten telewizor na żywo to na prawdę robi wrażenie :)

Jak myślicie, jest to dobry telewizor na kilka kolejnych lat ?

Link to post
Share on other sites

No tak. Wszystkie samsungi serii 6000 nie odtwarzają full HD 3D. Materiały 3D lecą bodajże w 540p czy może 720p.

 

Ponad to widzę niezadowolenie użytkowników. Dopiero po posiedzeniu i kalibracji jest znośnie, ale z pewnego znanego forum ktoś porównał to do 2 letniej plazmy Panasonica P42G10 i z tego co zrozumiałem to odniósł Samsunga do sklepu.

 

Za 3,5 możesz kupić Panaska P42GT30, z 3DfullHD. Plazme serio są bliższe naturalnemu obrazowi. Mogą się wydawać mniej soczyste,a le taki właśnie jest prawdziwy obraz :)

Link to post
Share on other sites

Kwestia gustu czy ktoś lubi naturę czy przesycenie. Ogólne prawidłowości są takie, że wideo/audiofile raczej szukają czegoś co będzie najbardziej naturalne a jest też duża grupa osób które przeciwnie lubią przesycenie kolorami jak w obrazie Samsungów czy basy najmocniejsze z pasma w dźwięku. Zaznaczam, że to nie znaczy, iż jakieś z tych preferencji są lepsze od innych, co kto woli.

 

Przyznaję, że swojego czasu jak szukałem TV to po długim czasie szukania na samym końcu została plazma Panasonic S10 i LCD JVC DV1. W ogóle ten JVC to super TV. Nienarzucające się 100hz, świetne naturalne kolory i dobre kontrasty a do tego naprawdę unikalny wygląd wśród TV (biały tylny panel). Miał tylko ten problem, że największy rozmiar to 47 no i w sumie był droższy od S10 no i co tu dużo mówić, plazma ma naprawdę dobrej jakości obraz o ile się ceni naturalność. To raczej LCD/LED w tej kwestii muszą gonić i coś udowadniać swoim kuzynom niż odwrotnie. Nie bez powodu najwięcej wideofili ma właśnie plazmy.

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

Nie musisz tego zrozumieć ale jak masz pewien poziom intelektualno-kulturalny to wystarczy, że zrozumiesz, iż inni mogą mieć inne zdanie niż ty.

 

Ja rozumiem ludzi którzy kupują LCD/LED do filmów ale miałem i te i te TV a sprawdzałem jeszcze więcej kiedy kupowałem dla siebie i powiem tak....najlepsze do filmów i telewizji (ogólnie realnego obrazu, nie komputerowego) są projektory z powodu wielkości i plazmy z powodu jakości. Bardzo dobre są też porządne CRT typu drogich Sony VEGA ale są ogromne i bez HD. LCD/LED są bardzo drogie jeśli weźmiemy pod uwagę, że trzeba wydać dużo większe pieniądze na LCD/LED żeby wyglądał tak samo dobrze jak tańsza plazma.

 

Zależy co kto lubi ale jak się lubi naturalny obraz, ruch i kolory a do tego dobry kontrast i skalę szarości to plazma jest lepsza (porównując TV tej samej klasy cenowej). Najlepsze TV jakie kiedykolwiek były to Pioneer Kuros, hi-end dla wideofili, ale te ceny.

OLED miał wszystko wymieść ale na razie nic o tym nie słychać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...