Skocz do zawartości

Poszukuję porad co do kupna karty graficznej.


Recommended Posts

Mam zamiar kupić kartę graficzną żeby pograć na średnich detalach w niektóre gry z tego roku. I widzę, że wsytarczy jeśli kupię tylko kartę graficzną (ewentualnie później jeszcze RAM) przy moim budżecie.

 

Mój sprzęt:

Athlon II X2 255 3,11 GHz

2GB RAM'u

płyta główna Gigabyte M68M-S2P (1 x PCI Express x16, 1 x PCI Express x1)

Zasilacz Modecom Feel 1 500W ATX

 

Więc pytanie:

Jaką najwydajniejszą kartę do 200zł kupić? I fajnie by było jakbym nie musiał wymieniać zasilacza.

 

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Edytowane przez MlodyStefan
Link to post
Share on other sites

Zasilacz z linku ok, ale 550W to za mało na grafiki typu GTX(260,460,560). Proponuje do takiej konfiguracji co najmniej 750-850W. Przy zasilaczu 550W dobrymi kartami będą Redeony 5670. Ze względu na niski pobór mocy przez te karty( około 60W), obsługę DX11 i całkiem niezłą wydajność. Ogólnie do słabych zasilaczy najlepiej dobierać grafikę z ATI. Mała uwaga przed wymianą grafiki na ATI, zaktualizuj bios płyty gł. Chipsety nforce nie lubią ATI. Bios może poprawić kompatybilność.

 

//Zanim coś napiszesz zweryfikuj swoją wiedzę, upewnij się, że masz rację. Nie wprowadzaj innych osób w błąd

Edytowane przez SP1DER987
Reg. 2e
Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/nowy-zasilacz-atx-fortron-350w-24-pin-wysylka-frii-i1949942370.html jesli nie zamierzasz ładować bóg wie czego (gtx460/gtx470) to na lajcie pociagnie grafike za ok 200zł

 

http://www.agito.pl/karty-graficzne/msi-radeon-hd-6570-1gb-ddr3-pci-e-box.0.452876.html

 

albo jak dołżysz to nawet radka hd 5770.50 powinno pociągnąć

Link to post
Share on other sites

Wymiana zasilacza to w tym wypadku konieczność chyba, że chcesz spalić nowo zakupioną kartę graficzną a zapewniam Cię, że jeżeli włożysz nową grafę to tego zasilacza to na 100% tak się właśnie stanie.

 

Zasilacz:

http://www.agito.pl/zasilacze/ocz-stealthxstream-2-500w-.0.393668.html?attr=2239-278636

Karta grafy:

http://www.agito.pl/karty-graficzne/asus-radeon-hd-5670-1gb-ddr3-pci-e-box.0.429639.html?attr=921-46599,cena-0+300

 

Zasilacz jest bardzo dobry o dwa nieba lepszy od twojego. Podałem też propozycje karty graficznej myślę, że dobra.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz z linku ok, ale 550W to za mało na grafiki typu GTX(260,460,560). Proponuje do takiej konfiguracji co najmniej 750-850W. Przy zasilaczu 550W dobrymi kartami będą Redeony 5670. Ze względu na niski pobór mocy przez te karty( około 60W), obsługę DX11 i całkiem niezłą wydajność. Ogólnie do słabych zasilaczy najlepiej dobierać grafikę z ATI. Mała uwaga przed wymianą grafiki na ATI, zaktualizuj bios płyty gł. Chipsety nforce nie lubią ATI. Bios może poprawić kompatybilność.

Człowieku, zanim coś napiszesz to poczytaj, zastanów się, a nie pieprzysz taki farmazon. U mnie 750W Antka spokojnie radzi sobie z podkręconym do granic możliwości i5, oraz 2-ma HD 6870 i jeszcze jest zapas!

 

Ojciec ma Phenom'a II X2 BE (odblokowanego do X3) i HD 6770 na 400W Chieftec'a i też wszystko chodzi sprawnie i stabilnie.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak...poco mu 750-850W....u mnie na 600W bez problemowo działa GTX 570 + i5 760 @3,8Ghz i zasilacz nawet nie jest "zmęczony" myślę, że ma jeszcze jakiś zapasik. Do takiego zestawu wystarczy 400W, ale można pokusić się od razu na dobre 500W i potem mieć możliwość modyfikacji.

Link to post
Share on other sites

hd 5750

bez wymiany zasilacza i nic mnie to nie opbchodzi ze na czarnej liscie - ja mowie ze da rade

a jak ktops mowi ze nie da czy grozny o niech mowi - ma pelne prawo

5 milionow ich uzywa znaczy jest do uzywania

 

wymieniac go kiedy kyos nie ma kasy a moc da rade to bezsens

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

Zasilacz z linku ok, ale 550W to za mało na grafiki typu GTX(260,460,560). Proponuje do takiej konfiguracji co najmniej 750-850W. Przy zasilaczu 550W dobrymi kartami będą Redeony 5670. Ze względu na niski pobór mocy przez te karty( około 60W), obsługę DX11 i całkiem niezłą wydajność. Ogólnie do słabych zasilaczy najlepiej dobierać grafikę z ATI. Mała uwaga przed wymianą grafiki na ATI, zaktualizuj bios płyty gł. Chipsety nforce nie lubią ATI. Bios może poprawić kompatybilność.

Trzymajcie mnie ;o, spójrz w mój profil i zobacz jaki mam sprzęt, nie dość ze procesor podkręcony i jakoś zasilacz daje radę w zupełności.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Szkoda doradzać komukolwiek. Widzę że ludzie na tym forum nawet nie czytają ze zrozumieniem tego co ktoś inny na pisał. Liczy się tylko ich własne zdanie i nic więcej. Nikogo do niczego nie zmuszam i nie narzucam nachalnie swoich jedynie słusznych poglądów, jak to robią niektórzy. Bo mogę się mylić. Ale staram się nikogo nie obrażać ani czepiać. Skoro komuś działa wszystko na 600W zasilaczu to w porządku. Ale po co się czepiać kogoś skoro nie wiem, jakie ta osoba miała czy ma doświadczenia ze sprzętem. Co do poboru mocy zapytajcie osoby, które obliczały to skoro ja nie mam racji http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Pobor_energii_i_temperatury-3578/strona/12984.html . Jeśli mi ktoś powie, że kupuje GTX560 Ti i chce dobrać zasilacz, to od tej pory mówię 400-500W. Bo po co większy. Po co płacić za moc której się nie wykorzystuje. Przynajmniej jak mu się spali sprzęt to ktoś na tym zarobi.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz pracujący na 100% długo nie pochodzi, jeśli wymienimy grafikę na mocniejszą nie musimy zmieniać zasilacz, po OC stosunek poboru mocy może wzrosnąć nawet o 70%. Lecz kupno zbyt dużego zasilacza do taniego zestawu mija się z celem.

Link to post
Share on other sites

KOXsu. Masz racje co do zasilacza tu się zgadzam. Choć moje zdanie jest takie. Sami wiecie, że moc w watach na zasilaczu to nie wszystko, trzeba brać pod uwagę sprawność i prądy na liniach 12V. Bo zasilacz, zasilaczowi nie równy. Mając 1000W zasilacz o sprawności 80% na starcie mamy 200W mniej. Ja nigdy do końca nie wierzę w deklaracje, że dany zasilacz ma dokładnie taką moc jak deklaruje producent. I zawsze biorę na to poprawkę. Sprawność zasilaczy zależy od obciążenia zasilacza, osiągając najmniejszą sprawność dla małego i bardzo dużego obciążenia. Dlatego wole zamontować jeden mocniejszy zasilacz od razu, niż później go zmieniać, przy wymianie grafiki na inną. Temat mocniejszego zasilacza poruszyłem celowo i tylko dlatego, że można przecież wylicytować lub kupić roczną lub 2 letnia grafikę typu(GTX 460, 260 lub podobne, ceny GTX260 zaczynają się od 160zł na allegro.) Co zapewni możliwość gry w rozdzielczościach HD, ze wszystkim detalami bez kompromisów. Z wyjątkiem gier DX11. Kupno słabej karty ma sens jeśli komputer nie służy do grania a tylko do oglądania filmów, przeglądania stron i pisania. Wtedy zakup budżetowej karty i pozostawienie starego zasilacza ma sens. Sorry z błędy.

Link to post
Share on other sites

Szkoda doradzać komukolwiek. Widzę że ludzie na tym forum nawet nie czytają ze zrozumieniem tego co ktoś inny na pisał. Liczy się tylko ich własne zdanie i nic więcej. Nikogo do niczego nie zmuszam i nie narzucam nachalnie swoich jedynie słusznych poglądów, jak to robią niektórzy. Bo mogę się mylić. Ale staram się nikogo nie obrażać ani czepiać. Skoro komuś działa wszystko na 600W zasilaczu to w porządku. Ale po co się czepiać kogoś skoro nie wiem, jakie ta osoba miała czy ma doświadczenia ze sprzętem. Co do poboru mocy zapytajcie osoby, które obliczały to skoro ja nie mam racji http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Pobor_energii_i_temperatury-3578/strona/12984.html . Jeśli mi ktoś powie, że kupuje GTX560 Ti i chce dobrać zasilacz, to od tej pory mówię 400-500W. Bo po co większy. Po co płacić za moc której się nie wykorzystuje. Przynajmniej jak mu się spali sprzęt to ktoś na tym zarobi.

Skoro nie wiesz, to się nie wypowiadaj i nikt Cię wtedy nie będzie obrażał. Natomiast jeśli się nie znasz, a próbujesz radzić, to szkodzisz, więc się nie dziw, że ludzie reagują tak, a nie inaczej.

 

Ja mam i5 750 (podkręcony) i GTX-a 460 (też podkręcony) na zasilaczu 550W i zasilacz nawet się nie spocił.

 

KOXsu. Masz racje co do zasilacza tu się zgadzam. Choć moje zdanie jest takie. Sami wiecie, że moc w watach na zasilaczu to nie wszystko, trzeba brać pod uwagę sprawność i prądy na liniach 12V. Bo zasilacz, zasilaczowi nie równy. Mając 1000W zasilacz o sprawności 80% na starcie mamy 200W mniej.

 

I znowu pleciesz głupoty. Sprawność nie ma nic do mocy.

Link to post
Share on other sites

Sprawność to stosunek mocy na wyjściu, do mocy pobranej. Więc nie zgodzę się że wielkości te nie mają ze sobą zupełnie nic wspólnego, bo sprawność wyrażona w procentach pełni rolę swoistego wyznacznika parametrów pracy.

 

Co innego to moc podana na tabliczce znamionowej, jest to rzekomo największa możliwa "ilość" energii jaką zasilacz może "podać". W praktyce, różnie z tym bywa.

Link to post
Share on other sites

Znowu nikt nie czyta ze zrozumieniem. Ta jasne że sprawność nie ma nic do mocy. Poczytaj sobie trochę Maniak http://pl.wikipedia.org/wiki/Zasilacz_komputera zanim walniesz taką bzdurę. To po co producenci podają sprawność zasilaczy? Jeszcze się tym chwaląc. Dla samych siebie. Może nie rozumiesz tego czym jest sprawność. Moc którą zasilacz pobiera z sieci np. 600W w całości ma zostać przekazywana do zasilanych podzespołów(100% sprawności). Skoro zasilacz ma tylko 80% sprawność to znaczy 20% tej mocy zasilacz zamienia w ciepło czyli traci a tym samym nie zużywają jej zasilone podzespoły. A co z tym idzie zasilacz może dostarczyć mniej mocy do zasilania podzespołów. Jaśniej już nie dam rady reszta w linku wyżej.

 

Wreszcie ktoś czyta ze zrozumieniem. Juchu. Masakra.

 

Nareszcie ktoś coś kuma(gtxxor). Bo u reszty to fizyka na poziomie szkoły podstawowej(a ile w nich niezawzięcia, a jak zasób wiedzy). Szkoda że nie w temacie.

 

Jeszcze jedno odnośnie moich rad(Saiya-jin). Ten się nie myli co nic nie robi.

Link to post
Share on other sites

pi*******z GŁUPOTY! Weź się idź człowieku dokształć albo wreszcie zamilknij, bo niepotrzebnie wprowadzasz ludzi w błąd.

 

Moc jest podana prawidłowo. Dobrzy producenci nie podają mocy szczytowej, tylko ciągłą. Sprawność oznacza, że zasilacz pobierze więcej energii z gniazdka, ale mocy dostarczy tyle, ile zadeklarował producent. Od sprawności zależy TYLKO zużycie prądu i temperatura zasilacza (im mniejsza sprawność, tym więcej ciepła wytwarza zasilacz).

 

Jeszcze jedno odnośnie moich rad(Saiya-jin). Ten się nie myli co nic nie robi.

Ten jest debilem, który się mądruje, chociaż gó**o wie.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

Żebyś chłopie chociaż czytał to co podałem w linu to by było dobrze. Ale nawet tego Ci się nie chce(Saiya-jin). Masz tu cyctat wiki "Z drugiej strony trzeba zwrócić uwagę, że mitem jest określenie, jakoby mocniejszy zasilacz pobierał więcej prądu. Jeśli weźmiemy dwa zasilacze o takiej samej sprawności a różnej mocy, np. 350W i 1000W i podłączymy do tego samego komputera to uzyskamy taki sam pobór prądu z sieci energetycznej". Więc teroria o za dużych zasilaczach to mżonka. Po za tym producent swoje moce podaje dla warunków idealnych(labolatoryjnych)tu cytat "Niektórzy producenci zawyżają wartość mocy swoich zasilaczy w celach marketingowych. Jest to spowodowane brakiem jasnych standardów określających warunki pomiaru mocy zasilaczy" A takie warunki u Ciebie czy u mnie, czy u kogokolwiek nie występują. "Brak standardu określającego parametry pracy zasilacza (zarówno jeśli chodzi o maksymalną moc, jak i maksymalny prąd na danej linii) prowadzi do dużych rozbieżności pomiędzy deklaracjami producenta, a rzeczywistymi osiągami" I jeszcze to "Powszechną praktyką jest podawanie mocy maksymalnej jako sumy mocy zasilacza jego poszczególnych linii zasilających. W takim wypadku możliwe jest przeciążenie jednej z linii zasilacza, pomimo braku przekroczenia mocy deklarowanej przez producenta" Źle dobrany zasilacz to max. 2 lata a potem problemy z grafiką(artefakty, restarty), płytą(puchną elektorlity, restarty), pamięcią,( spontaniczne restarty). Mimo że napięcia są ok a zasilacz się nie grzeje. Na koniec siwy dymy i wizyta w serwisie. Potem zakup nowego zasilacza a czasem innych podzespołów. Do swojego GTX260(zegary 680,2500) mam 750W zasilacz Thermaltake.

Bo inne markowe nie dawały rady. Po pół godzinie grania, albo trzeszczały jak cholera, albo komputer sam gasł. Bo zadziałało zabezpieczenie termiczne. Mimo że obudowa ma dobrą wentylacje. I w dodatku niczego nie podkręcam. Kilku osobą zamontowałem taki sam zasilacz jak mój do grafik (GTX260, 460, 560) i do tej pory nikt nie narzekał. Ci co nie chciceli i sami wybrali inne konstrukcje. Narzekają do dziś. Albo włąśnie zbierają na nowy zasilacz.

 

Sorry za literówki.

Link to post
Share on other sites

Nie zniże się do poziomu Saiya-jina. Bo za tego kretyna nazwałbym go chu...em. Ale on nawet tym nie jest. Piep..ny megaloman. Tylko ja mam racje. I nikt więcej. Obal moje argumenty to przyznam ci racje i zakończe temat. Jak nie portafisz to się zamknij i nie obrażaj nikogo.

Link to post
Share on other sites

Bez takich Panowie. Sprawność zasilacza oznacza to: Mamy zasilacz o sprawności 80%, zestaw ciągnie 500W więc: 100-80=20 500x20= 100 Podzespoły ciągną 400W, 100W zasilacz przekłada w ciepło.

Otóż nie. Zasilacz pobiera więcej mocy z sieci, ale dostarcza nadal 500W.

 

Nie zniże się do poziomu Saiya-jina. Bo za tego kretyna nazwałbym go chu...em. Ale on nawet tym nie jest. Piep..ny megaloman. Tylko ja mam racje. I nikt więcej. Obal moje argumenty to przyznam ci racje i zakończe temat. Jak nie portafisz to się zamknij i nie obrażaj nikogo.

Już kilka razy pisałem jak to działa, ale za tępy jesteś. Sry.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...