Skocz do zawartości

mega problem w wyborze karty


Recommended Posts

Nie było ? to przeglądnij jeszcze raz masz tylko 2 strony.

Którą kartę masz na myśli? Z propozycji autora wynika, że chce wydać około 1000 zł, więc dla Gigabyte, którego podałem nie widzę konkurencji - ewentualnie ten używany GTX 480.

 

piszecie a ja ciągle jestem zielony

Przeczytaj jeszcze raz cały temat, przefiltruj niczym nie poparte fanboy'owskie sugestie i wybór powinien być prosty. Nie liczyłem dokładnie ile Ci zostaje na kartę, ale z Twoich propozycji wychodziło, że celujesz w okolice 1000 zł, więc jeżeli używana GTX 480 nie wchodzi w grę to rozważ tego Gigabyte, do którego link podałem, ewentualnie Hawka, jeżeli nie zamierzasz mocno podkręcać karty i fabryczne 950MHz Ci wystarczy i nie przeszkadza Ci hałas.

 

bedziesz do konca swiata to juz trzecui y=temat co masz wybrac a wciaz nie wiesz sluchaj czlowieka ktory nie potrafi ustawic wentylatorow a daleko zajdziesz ;)

Do mnie pijesz ? Chłopie nie wiem ile Ty masz lat, ale po tonie i merytoryce wypowiedzi maks. gimnazjum, więc odnoś się do starszych z szacunkiem. Ponad 10 lat prowadzę sprzedaż i serwis komputerów, więc trochę kart mi się przewinęło i to co piszę to są moje własne doświadczenia. Nie bądź więc śmieszny z tymi ustawieniami wentylatorów - tyle to Twoi koledzy z gimnazjum potrafią nawet, a znam takich gimnazjalistów, którzy poradzili sobie nawet ze zmianą obrotów już na poziomie edycji BIOS-u. Przeczytaj jeszcze raz 11 post w tym temacie i pogódź się z faktem, że Windforce 2x jest cichszym i wydajniejszym chłodzeniem niż TF III. Forum jest od tego aby ludziom pomagać i przedstawiać fakty.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

a ja prowadze sprzedaz od kiedy osobiste powstaly -i w du**e mam "starzych" ktoprzy przez 10 lat ropzumu nie nabrali

 

a wrecz szczegolnie radzilbym takich unikac 10 lat to az nadto by go nabrac skoro tyle nie pomoglo to i nastepne 20 nie pomoze

 

Ty czlowieku nie przedstawiasz zadnych faktow - jeszcze raz Ci przypomne

100% wentylatorow - 90 stopni

halas nie do zniesienia - brak mozliwosci regulacji -

jestes smieszny a nie starszy - nabierz rozumu zanim na bmk zaczniesz glupoty wypisywac

 

nie polemuizuje z tym czy wf2 jest cichszym czy nie jest - nie odwracaj mi tu kota ogonem

polemuizuje z glupotami ktore napisales

wydajniejszym nie jest

a nie obchodzi mnie ani autora czy jest czy nie jest cichszym o drobne - hawk ma zalety znacznie wieksze niz wentylatory

 

przyjrzyj sie panie starszy jaka jest temperatura na 100% po extremalnym OC hawka

 

 

bajki ze testowales, zajmujesz sie i wiesz o czym piszesz zachowaj dla siebie

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

Brak mi już słów na Ciebie, nigdzie nie pisałem, że brak możliwości regulacji. Nie wrzucaj mi jakiś śmiesznych filmików bez obudowy gdyż ja testuję te karty u siebie i widzę na własne oczy jak sprawa wygląda. Ręce opadają na takie dzieci neostrady jak Ty. Poproś mamę lub tatę niech Ci bardziej obrazowo wytłumaczą 11 post w tej dyskusji. Zresztą, poczytaj opinie innych użytkowników, którzy potrafią realnie ocenić swój zakup i nie szukają na siłę plusów gdzie ich nie ma. http://forum.pclab.pl/topic/748072-wymiana-karty-gf560TI-hawk-na-radeon-6970-czy-op%C5%82aca-si%C4%99/

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

czlowieku czy Ty bedziesz dalej mi cos wmawial czy chcesz juz nigdzie nie miec tu spokoju w zadnym temacie?

przeciez dokladnie Ci to mowie ze bajek sie naczytales od ludzi ktorzy nic nie umijeja i je powielasz

 

co to jest jak nie brak mozliwosci regulacji skoro temp. osiagnela bez OC 90stopni?

 

rece Tobie opadaja? - powinienes dostac bana za sianie glupot - rece to mi opadaja na te twoje dziwaczne tlumaczenia

 

forum pc lab mi ptrzytacza %-) chyba kpisz

przytaczajac tych idiotow (redakcja pc lab)- kazdy ich test jest go**o warty a kazdy temat na ich forum nadaje sie do rozwazania w przedszkolu

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

czlowieku czy Ty bedziesz dalej mi cos wmawial czy chcesz juz nigdzie nie miec tu spokoju w zadnym temacie? przeciez dokladnie Ci to mowie ze bajek sie naczytales od ludzi ktorzy nic nie umijeja i je powielasz co to jest jak nie brak mozliwosci regulacji skoro temp. osiagnela bez OC 90stopni?

Piszesz o sobie pewnie ? Jak mam Ci udowodnić, że mam aktualnie komputer z Hawkiem na serwisie i kilka innych GTX 560 TI ? Nagrać Ci film ? Chcesz zdjęcia ? Chłopie napiszę Ci jeszcze raz Windforce 2x na 100% vs TF III na 100% - prawie 10 stopni mniej na korzyść Gigabyte. Jak dla mnie sprawa oczywista co jest wydajniejsze. Głośność TF III już pomijam, bo nie ma porównania.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

jestes ogranioczony? - bo kazdy z rozumem zwyczajnie by sie zaczerwienil i odpusicil

 

nie masz niczego udowadniac - bo to jest nierealne

bys udowodnil cos co nie istnieje

 

prosze bardzo udowadniaj

1. ze hawk na 100% ma 90stopni w marku lub grze

2 ze w zwiazku z tym nie mozna zejsc (i to bardzo mocno) z obrotow

 

 

koniec tematu

 

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

Pomijam Twoje zaczepki słowne, gdyż nie będę się kopać z koniem. Poświęcę się i nagram CI filmik, gdzie Hawk 1020@4500 z wentylatorami na 100% osiąga 88 stopni w 3DMarku 2011 (wszystkie Hawki, które testowałem tak miały). Dodatkowo nagram Ci drugi filmik, gdzie Gigabyte będzie miał około 10 stopni mniej. Czy wtedy uwierzysz i stać Cię będzie na przeprosiny ?

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

nie panie nie bedzie mnie stac

gdyz to nieprawda a kto nie umie zlozyc odpowiednio kompa ten moze wszystko zepsuc ja jestem w stanie zlozyc kompa gdzie nawet accelero extreme nie da rady

 

nie biore przykladyu z tych ktorzy nie sa w stanie

skoro ktokolwiek jest w stanie to z tego sie bierze przyklad

 

ps

to ze nawet i 100u ma (gdzies w czykolwiek) problem nie znaczy ze problem istnieje jesli jeden tego problemu nie ma to znaczy ze 100u sobie nie radzi

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

Boże , widzisz a nie grzmisz ... Testuję w obudowie HAF912 ze standardowymi wentylatorami, kable z tyłu płyty, temperatura pokojowa, czyli około 24 stopnie - pasuje ? Czy obudowa zamknięta czy otwarta zawsze Windforce 2x zwycięża TF III. Kiedy porównuję dwie karty TESTUJE ZAWSZE W JEDNAKOWYCH WARUNKACH. Żałuję, że hawk nie ma lepszych wentylatorów, gdyż potencjał w karcie jest duży, ale niestety schładzacz nie daje rady, przez co ogranicza OC.

Jednak widzę, że jesteś niereformowalny, ale fimiki umieszczę, aby Ci, którzy chcą mogli się przekonać jak jest naprawdę i mieli świadomość, że Hawk nie jest kartą idealną i nie można wierzyć takim gołosłownym ludziom jak Ty.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

dawaj dawaj - chcetnie sie posmieje z tych 90 stopni na 100% - nie moge sie wrecz doczekac

 

mozesz mi wyjasnic tak w miare szybko jak ustawiasz obroty w hawku

kiedy chcesz zejsc ze 100% na 50?

i kiedy te 100%/4000 = 100% /2000 = 100%/1000

 

jestes jestes a na odpowiedz sie nie doczekam - az w koncu ktos Ci podpowie;) - nie mamy o czym gadac

 

moze na poczatek zajmij sie czyms wiecej niz plotki z pclab

 

masz tempy3 wyzej tez bylo ile jeszcze Ci potrzeba?

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

a jakie to ma znaczenie dla osiaganych temperatur to jest to samo chlodzenie z innymi wentylatorami - moge wyrzucic i znalesc na jego miejsce 10 innych

 

lepiej sie zajmij tym co masz zrobic bo do 18 musisz wiele naczarowac

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

Koledzy spokojnie.... Wy tu "pitu-pitu" a autor ciągle nie wie jaką kartę kupić. Nie założył tematu by obserwować utarczki słowne tylko by doradzono mu w wyborze karty graficznej a takie spory raczej spowodują większy zamęt w jego i tak skołatanej głowie.

 

Od siebie dodam w kwestii TFII/III- oba chłodzenia są wydajne i stosunkowo ciche, z tym, że wersja III jest ciut głośniejsza przy obciążeniu. Tak czy siak chyba i tak jest ciszej niż niż w przypadku referentów więc moim zdaniem kłótnie nie mają sensu, zwłaszcza, że autor wspomniał iż nie przywiązuje wagi do głośności ;) Co zaś się tyczy wydajności układu chłodzenia to w testach, które widziałem do tej pory obie karty wypadały co najmniej poprawnie :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wrzucam obiecany film, udowadniający jak mało skuteczne i głośne jest chłodzenie MSI Hawk przy mocnym OC 1020@4500@1,49V

Temperatura otoczenia 20 stopni, może dlatego nie przekroczyła 90 stopni jak wszystkie inne, które testowałem w temperaturze nieco wyższej. Niemniej 89 stopni to również nie mało i nie będziemy się o jeden stopień licytować.

poniżej Gigabyte

Wyraźnie widać i słychać przewagę chłodzenie Windforce 2x nad TF III.

Celem mojego postu jest nie tyle udowadnianie swojej racji, co chęć ukazania jak sprawa wygląda w rzeczywistości, aby potencjalni chętni na tą kartę wiedzieli na co się decydują. Miałem kilka przypadków klientów, którzy psioczyli na Hawka spodziewając się ciszy i dużego OC jednocześnie. Kiedy zapytałem dlaczego kupili - odpowiedź była taka sama - polecali na forum. Nie twierdzę, że Hawk jest złą kartą, ale lepiej przed zakupem znać jej mankamenty aby uniknąć rozczarowania. Jeżeli ktoś nie planuje mocnego OC to będzie cieszył się fabrycznie podkręconą kartą a po ustawieniu na sztywno obrotów do 50% również cichą.

Edytowane przez Yacko
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

a teraz zrob to samo tylko tak zeby bylo widac pracujaca karte - zejdz z napiecia ktore tam przywaliles na maxa - i zejdz z zegara do rozsadnmego poziomu

 

1070 +117 puknij sie w czolo -moze nakrec drugi na 1100 +1xxx

 

jak mowilem jestem w stanie nawet accelero extreme zajechac - w to nie watpie ze masz zdolnosci glupoty wcisakac

 

drugi film to samo na standardzie i tam ma byc 88stopni 4000obr i ten mnie praktycznie jako jedyny interesuje

 

maja byc wyraznie napiecia wyrazne zegary i wyraznie pracujaca karta bez Twojej "pomocy"

co i tak nie udowadnia "mi" niczego skoro kto inny moze calkowicie inaczej -patrz post34

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

a teraz zrob to samo tylko tak zeby bylo widac pracujaca karte - zejdz z napiecia ktore tam przywaliles na maxa - i zejdz z zegara do rozsadnmego poziomu

Gdybyś nie wiedział to większe napięcie jest konieczne do mocnego OC a do maks jeszcze zostało trochę, ale wtedy zbliżymy się do 100 stopni.

 

Ty chyba o droge pytasz zeby udstawiac 1070 +117 i pokazywac bzdury

Napięcie jest tak ustawione aby wynikowo wyszło 1,15V w obydwu przypadkach (nie da się ustawić idealnie, więc MSI ma 1,149).

 

jak mowilem jestenm w stanie nawet accelero extreme zajechac - w to nie watpie ze masz zdolnosci glupoty wcisakac drugi film to samo na standardzie

Cały czas chodzi mi o to, że chłodzenie TF III jest za mało wydajne do mocnego OC, więc nie ma potrzeby sprawdzania na standardzie, bo nie o to tutaj chodzi. Zwróć uwagę, że Windforce jest dużo wydajniejsze na dodatek posiadając mniejsze obroty wentylatorów.

 

maja byc wyraznie napiecia wyrazne zegary i wyraznie pracujaca karta bez Twojej "pomocy"

Napięcia są wyraźne po prawej stronie w hardware monitorze. Żadnej mojej pomocy nie było, przyjmij wreszcie do wiadomości, że Windforce 2x jest lepszym rozwiązaniem.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

jest potrzeba wyjatkowo jest ogromna potrzeba bo stwierdziles ze w standardzie ta karta ma 88stopni na 100 procent wentyli i wylacznie w tym jest najwieksza i jedyna potrzeba

 

chce to zobaczyc

 

- nic innego , nie interesuja mnie Twoje ustawienia nic mnie nie interesuje , interesuje mnie ile jest tak jak odpalasz karte i chce ja widziec - czy cos w tym dziwnego?

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

Wtrącę sie :)

 

Możesz @Yacko zrobić identyczny test lub zegary standard jak napisał @erazm2 ale... robiąc test w furmarku 1.9.1 ? każdy na 15min ze screnem.

 

ust. furmarka :

rozdzielczość - 1280x720

Anti - 4x,8x lub off wybierz ?

opcje:haczyk na : dynamiczne tło / Burn-in / Ekstremalne Burn-in / Post-FX

 

Tu wykres nie skłamie i będzie wszystko jasne :) reszta testów o kant du*y rozbić :) dziękuje.

 

-czekam z niecierpliwoscią :) pozdro

Link to post
Share on other sites

jest potrzeba wyjatkowo jest ogromna potrzeba bo stwierdziles ze w standardzie ta karta ma 88stopni na 100 procent wentyli i wylacznie w tym jest najwieksza i jedyna potrzeba

Mylisz się w zeznaniach, próbujesz się bronic na siłę ? Nigdzie tak nie napisałem - zawsze dotyczyło to mocnego OC powyżej 1GHz. Na standardowych taktach i napięciach nie ma szans na tak wysoką temperaturę, nie róbmy znowu z hawka totalnej grzałki.

- nic innego , nie interesuja mnie Twoje ustawienia nic mnie nie interesuje , interesuje mnie ile jest tak jak odpalasz karte i chce ja widziec - czy cos w tym dziwnego?

No proszę już zapomniałeś jak ośmieszałeś Windforce, że TF III jest lepszy. Ludzie honorowi potrafią przyznać się do błędu i przeprosić.

Możesz @Yacko zrobić identyczny test lub zegary standard jak napisał @erazm2 ale... robiąc test w furmarku 1.9.1 ? każdy na 15min ze screnem.

Raczej nie da rady przy hawku OCP się załącza nawet pomimo zmiany dip switcha i zaznaczeniu checkboxa w furmarku.

Tu wykres nie skłamie i będzie wszystko jasne :) reszta testów o kant du*y rozbić :) dziękuje.

Test z 3dMarka jest równie ważny, a nawet bardziej realnie obrazuje użycie GPU - podobnie jak w grach. Furmark obciąża tak maksymalnie jak żadna gra nie jest w stanie.
Link to post
Share on other sites

ja mowie ze windforce2 ma slabszy radiator niz hawk nie ze jest cichszy - to dwie rozne sprawy

 

co do honoru to przepraszm Cie jedynie za to ze osobiscie to grubo watpilem w to ze masz te karte na stanie - bo temperatury ktore uzyskujesz nie sa z niczym zgodne

 

za przenoszenie plotek z pc lab - przepraszem

za rozsiewanie plotek na pclab - zarzucam:)

 

zeby to udowodnic to pokaz mi hawka tak ustawionego jak wind - bo ustawienie wind inaczej i porownywanie z calkiem inaczej ustawionym hawkiem - to jest... JOKE

 

ps

czytam od nowa i rzeczywiscie nie napisales ze bez oc to ja zle przeczytalem

mimo wszystko nadal nic - dawaj ten 1000 nie 1070

 

na ponad 1ghz jest 60stopni w dlugim pasmie - nadal chce widziec karte - ten uzyskany punkt wzrostu niczego nie mowi

test od goscia ktory na 1050 ma 60 stopni jest o niebo bardziej wiarygodny

i jest to i test filmowy i wszystkie testy redakcyjne karty - jako jedyny pokazales punkt 90stopni - jako jedyny i najmniej wiarygodny

realnosc tego mozna podwazac rekoma i nogami razem

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

:) Czyli jednak nie jest z Tobą tak źle jak oceniałem, ale robiłeś wrażenie osoby, która nie przyjmuje żadnych argumentów.

Co do PC Lab to nie oceniaj tak surowo, gdyż udziela się tam również sporo fachowców z ogromną wiedzą i doświadczeniem.

Karty były ustawione identycznie - to przecież podstawowy warunek takiego porównania - takie same napięcia, takie same zegary rdzenia i pamięci i ta sama procentowa wartość prędkości wentylatorów. Jedyna różnica to inne wartości obrotów przy ustawieniach na 100%, ale Windforce 2x ma prawie 1000 mniej więc tym bardziej świadczy to na jego korzyść. Trochę żyję już na tym świecie i wiem jak odbywają się niektóre testy w poczytnych portalach, szczególnie gdzie reklamodawcą jest producent karty, która idzie do testów. O takich rzeczach jak wybieranie rodzynków OC i wysyłanie do testów chyba nie muszę wspominać. Dlatego od ponad 10 lat testuję wszystko u siebie i choć nie mam ogromnego zaplecza sprzętu pomiarowego ogólny pogląd jestem w stanie uzyskać. Co najważniejsze, karty, które ja testuję to są nieselekcjonowane egzemplarze, więc takie , które mogą trafić w ręce każdego z nas.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...