Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam :)

 

mam procesor intel e8400 podkręcony do 2x4 ghz oraz gtx 460 hawk edition podkreconego na 900/2000

 

Mam telewizor p42g30 panasonic i głównie mi chodzi o prezentowanie na nim filmów.

 

Gdy odpalam materiał 1080p, obraz nie chodzi ultra płynnie, natomiast nie ma zacięc, lecz zależy mi na tym by był bardzo płynny obraz w każdej sytuacji, w momentach gdzie jest bardzo dużo akcji widać minimalnie że brakuje troszkę tej płynności

 

Czy to wina słabego procka, grafy, moze kabla hdmi?

Napewno nie telewizora bo ten potrafi naprawde mega płynnie odpalac materiał z inteligent frame na max.

Link to post
Share on other sites

kmplayer

No i wszystko jasne.

Co do rady to osobiście polecam z odtwarzaczy Media Player Classic + np. kodek CoreAVC (choć nie musi być, ponieważ Media Player Classic posiada w sobie kodek dxva), ale co np. do Pakietu kodeków to polecam zainstalować FFDShow i sądzę że jeśli zainstalujesz ten Odtwarzacz o którym pisałem wyżej i kodeki FFDShow to do filmów FullHD będzie to wspaniały zestaw. :)

A jeśli nie chcesz Bawić się w instalację tych programów to zainstaluj sobie Pakiet K-lite Codec Pack. :)

Edytowane przez Neo
Link to post
Share on other sites

mam k-lite codec pack ;d Tylko ze media player ma chyba problem z czytaniem napisów ;/

W cale nie, jeśli posiadasz Win 7 to musisz przestawić "strumień wyjściowy" w opcjach na EVR - Profil własny. I Ci będzie czytał napisy. :)

Link to post
Share on other sites

No lece wlasnie na klite najnowszym + media player classic, no jest duzo lepiej, ale nie jest idealnie, tzn w niektorych sytuacjach widac minimalne spowolnienie ruchu i leciutkie klatkowanie, natomiast ogolnie jest lepiej :)

 

Da sie jeszcze jakos zmaksymalizowac to?

Czy ten proc i ta karta jest wystarczajaco do tego typu wymagan? :>

Link to post
Share on other sites

Jedyny słuszny wybór to VLC media player

...dla frajerów.

 

 

VLC to kupa straszna i ma słabe kodeki, które dają bardzo brzydkie odwzorowanie kolorów.

 

Korzystałem z niego wiele lat ale znalazłem Splash EX i musze przyznać, że to zupełnie inna jakość. Domyślnie korzysta z silnika pure video i CUDA, a interpolacja do 60fps robi wielkie wrażenie. Najwyższa płynność jaką widziałem podczas odtwarzania filmów. W akcji wygląda jeszcze lepiej niż na screenach i nigdy nie sypie artefaktami przy przewijaniu.

 

Na intelu X9000 3,4GHz działa superpłynnie nawet po włączeniu filtra poprawiającego detale oraz interpolacji 2x. X9000 to praktycznie identyczny procek do Twojego E8400.

 

Żeby nie było tak, że sobie pieprze bez sensu polecam rzucić okiem na to porównanie, które na szybko przygotowałem.

 

http://public.prima-materia.com/img/vlc.jpghttp://public.prima-materia.com/img/splash.jpg

 

http://public.prima-materia.com/img/vlc2.jpghttp://public.prima-materia.com/img/splash2.jpg

Edytowane przez saddam
Link to post
Share on other sites

do autora tematu:

zobacz czy Ci procesor sam nie zmniejsza taktowania gdy jest nie aktywny... jesli tak to albo wylacz ta opcje w Biosie...

 

albo pod Win 7 wejdz do Panelu sterowania pod Opcje Zasilania... i uruchom jakis profil z wysoka wydajnoscia (sprawdz w ustawieniach tego profily czy procek ma pracować caly czas z 100% maksymalnej wydajnosci)

Link to post
Share on other sites

No to Ci się wydaje, bo vlc był na domyślnych ustawieniach. Niby po co podkręcać gamma i gdzie vlc ma taką opcję?

 

O tym, że vlc jest kiepski wie pół internetu więc nie rozumiem zaskoczenia.

Edytowane przez saddam
Link to post
Share on other sites

Lecę na splash lite + klite codec + opcja zasilania na wysoka wydajnosc [100% procesora] no i musze przyznac ze jest naprawde duuuuzo lepiej ....

:) dzieki bardzo, jak ma ktos jeszzcze jakies pomysły prosze pisać

 

Natomiast dodatkowo mam 1 pytanie

Gdy ogladam materiał 1080p mkv 2cm od górnej krawędzi ekranu widzę tak jakby obraz nienadąrzał za filmem i wyświetlał tak jakby to co bylo sekunde temu, tak jakby obraz niedawał rady za tym co sie dzieje, z reguły tak jest w szbszych scenach, poprostu są jakies znieksztalcenia jak leci na full screnie, natomiast to sie dzieje tylko w mkv, na video youtube czy cos takiego nie ma takiego efektu... jest jakis problem z kodekami?

Edytowane przez syrius
Link to post
Share on other sites

Ja bym się pozbył wszelkich kodeków, bo splash ma wszystko co potrzeba, a dodatkowe mogą najwyzej mieszać. W opcjach splash'a ustaw sobie akceleracje sprzętową i pure video. To co opisałeś brzmi jak problem z denterlacing'iem.

Link to post
Share on other sites

Dalej jest ten problem ze na górze ekranu ejst ten pasek który nie nadąża za filmem i tak jakby pokazywał klatke przed chwilą. Usunałem kodeki wszelakie, odpalam tylko w splash'u i nadal problem występuje, czy ktos ma jeszcze jakieś pomysły?

W splashu ustawiłem w ustawieniach pure video i akceleracje...

 

Problem dotyczy materiałów w hd mkv bądz wmv w wysokiej rozdzielczosci, na youtube nie ma takiego problemu , tylko te filmy ktore odpalam bezposrednio z kompa....

 

Potem może nakręce film telefonem pokazując ten problem

Edytowane przez syrius
Link to post
Share on other sites

- ogladalem wlasnie limitless i był w mkv i efekt był bardzo denerwujący z tym paskiem na górze

- mam jeszcze jakis film w wmv 1280x720, tutaj tez wystepuje ten efekt

- w plikach mp4 też jest taki problem - rozdzialka 1920x1080

- w plikach avi po 350mb tez jest ten efekt, ale mniej widoczny

 

Gdy obraz jest statyczny bądz przesuwa sie powoli, tego efektu nie ma.

 

Natomiast w momencie gdy obraz przesuwa sie szybciej tak jakby nastepowało lekkie przesunięcie tej czesci video tak o 0.5 - 1cm w lewo i jest takie dziwne rozmycie, z widoczną granicą miedzy obrazem dobrym a złym

 

-------------

zainstalowałem wszystkie kodeki z góry i dalej jest ten efekt

W splashu oraz w windows media playerze. :((

Edytowane przez syrius
Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Ja chyba wiem czemu tak masz. Obniz taktowanie proca i grafy do parametrow standardowych. Bo dziwie sie, gdyz mam GTS250 i w filmach na FullHD nie mam takich artefaktow jak ty. Jak cos to mam monitor o rozdzielczosci FullHD.

Link to post
Share on other sites

Ale ja nie mam zadnych artefaktów to nie jest kwestia przetaktowania, na calym ekranie telewizora jest efekt dobry, natomiast 2cm od góry nie, zaraz porównam w CRT

 

---------

na crt nie ma takiego efektu, ale jest 1 głowny problem- na telewizorze film jest rozciagniety po calym ekranie, natomiast na crt jest panorama i kilka cm od dolu i kilka cm od góry jest czarne tło wiec nie da sie zauwazyc tego efektu w crt bo inaczej wyswietla obraz

Edytowane przez syrius
Link to post
Share on other sites

Czemu wszyscy polecają te MegaHiperUltraProFatality Kodek paczki ?

Kiedyś ich używałem, niby wszystko się odtwarzało ale zjadało masę zasobów, do tego potem w opcjach różnych kodeków trzeba było grzebać by efekt był dobry.

 

Od siebie polecę coś nie inwazyjnego, małego, szybkiego czyli SMplayer (są wersje portable i instalacyjna). Ma on swoją bazę kodeków binarnych z GNU/Linux których nie wsadza do systemu i rejestru, jedynie sam odtwarzacz wbija się w rejestr by móc go wybrać do odtwarzania filmów.

 

Sprawdź, u mnie pomogło gdy starszy sprzęt nie wydalał obliczeniowo przy 1080p.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...