Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam posiadam lapka Y560 oraz pc z zainstalowanym Mac OS X Snow Leopadr i tu właśnie jest problem. Jeżeli jest włączony albo lenovo albo Mac to net działa jeżeli działają oba to nie mają sieci i dostępu do neta .Problem polega na tym że sieci są wykryte ale nie ma dostępu do internetu;/

Dodam też że na lapku jest wszystko ustawione jak należy gdyż jak był wgrany win 7 na obu to wszystko działało.

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz dynamiczne przypisywanie IP, to z automatu powinno Ci przypisać różne IP i nie powinno być konfliktu, jeśli masz statyczne IP czyli przypisane. To musisz zmienić ostatnie cyfry w IP (na kolejną np. jeśli na lapku posiadasz IP 192.168.1.40 to na MACu musisz zmienić IP na np. 192.168.1.67). Ale Ciężko mi tu stwierdzić czy masz przypisywane dynamiczne IP czy Statyczne, najlepiej by było jak byś podesłał screeny z Ustawień Kart sieciowych z MACa oraz z Lapka.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hm na lapku nie będę nic kombinował bo tam działa podeśle ci z maca. A co do ip to jest zmienne bo mam netie 6 mb i do pc podpięty jest router przez kabel.

 

Sorry za double post ale podaje ip i ustawienia w MAC'u

Ip 192.168.1.3

maska 255.255.255.0

Router Ip 192.168.1.254

DNS serwer (puste pole)

Link to post
Share on other sites

Skąd wiesz że to konflikt IP? Możesz pingować z obu komputerów bramę (czyli ip routera) i np jakiś serwer w internecie (google 209.85.148.105)

Nie masz wpisanego DNS'a czyli będzie problem z otwieraniem stron, no chyba że masz ustawienie DNS automatyczny - tak czy inaczej powinien być widoczny w szczegółach połączenia sieciowego

Link to post
Share on other sites

Wiem że konflikt bo na lapku wywala komunikat że ma konflikt a jaki dns wpisać??

Ustaw na macu uzyskiwanie adresu IP automatycznie (jeśli tak jeszcze nie zrobiłeś)

Niemożliwe żeby serwer DHCP na routerze przydzielał to samo IP dwóm różnym komputerom (no chyba że bawiłeś się jakimś klonowaniem MAC adresów pomiędzy komputerami)

Ewentualnie sprawdź na routerze czy nie ma jakiegoś zapisu w opcjach DHCP aczkolwiek nie widziałem jeszcze rotera który pozwoliłby na sztywno przypisać ten sam adres IP do różnych MAców

 

Co do DNSów to wg tego co piszą w necie to:

"Primary 213.241.79.38

Secondary 213.241.79.37

Secondary 83.238.255.76"

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...