Skocz do zawartości

Karta Graficzna do 750 zł


Recommended Posts

jak podkręcisz tego Core 2 Duo do ok. 2.8-3.0 GHz to możesz pomyśleć o jaimś HD6770 , max. HD6790 ale tutaj procka najlepiej podgonić do tych 3.2-3.4 GHz

Podkręcić zawszę mogę. Biorę Gtx 560, zasilacz OCZ SXS2 StealthXStream 2 500W 80+ i będzie git.

Link to post
Share on other sites

Podkręcić zawszę mogę. Biorę Gtx 560, zasilacz OCZ SXS2 StealthXStream 2 500W 80+ i będzie git.

gtx560 do C2D 2.4Ghz to kiepski pomysł , po pierwsze zbyt dużego skoku wydajnościowego nie odczujesz bo zwyczajnie proc jest za słaby , po drugie Nvidia do tej pory nie rozwiązała problemu zbyt dużego narzutu driverów na cpu , co powoduje że słabsze procki są poprostu zarzynane i wydajność leci na łeb , już niejednokrotnie na forach posiadacze C2D np. e8200 po przejściu np. z HD4850 czy też 8800gt pisali o praktycznie zerowym wzroście wydajności , winowajcą były wspomniane problemy ze sterami , zakup czegoś mocniejszego od HD6770/HD6790 mija się z celem , i tak np. taki HD6790 będzie za mocny

 

sam posiadam gtx460 którego początkowo kupiłem pod C2D , wcześniej grafe miałem HD4850 , okzało się że wydajność nie wzrosła bo zwyczajnie proc nie wyrabiał i do tego dochodził problem narzutu drv na cpu , dopiero po zmianie cpu na Quada 3.4 GHz rozwiązało problem

 

jak koniecznie musi być gtx560 to sugeruje zmiane procka na czterordzeniowca którego zegary powinny wynosić ok. 3.4-3.6 Ghz

Edytowane przez rewox
Link to post
Share on other sites

gtx560 do C2D 2.4Ghz to kiepski pomysł , po pierwsze zbyt dużego skoku wydajnościowego nie odczujesz bo zwyczajnie proc jest za słaby , po drugie Nvidia do tej pory nie rozwiązała problemu zbyt dużego narzutu driverów na cpu , co powoduje że słabsze procki są poprostu zarzynane i wydajność leci na łeb , już niejednokrotnie na forach posiadacze C2D np. e8200 po przejściu np. z HD4850 czy też 8800gt pisali o praktycznie zerowym wzroście wydajności , winowajcą były wspomniane problemy ze sterami , zakup czegoś mocniejszego od HD6770/HD6790 mija się z celem , i tak np. taki HD6790 będzie za mocny sam posiadam gtx460 którego początkowo kupiłem pod C2D , wcześniej grafe miałem HD4850 , okzało się że wydajność nie wzrosła bo zwyczajnie proc nie wyrabiał i do tego dochodził problem narzutu drv na cpu , dopiero po zmianie cpu na Quada 3.4 GHz rozwiązało problem jak koniecznie musi być gtx560 to sugeruje zmiane procka na czterordzeniowca którego zegary powinny wynosić ok. 3.4-3.6 Ghz

Nie sądzę, żebym musiał zmieniać jeszcze procesor. Podkręcę go do 3.0, ewentualnie max 3.2, jakby coś było z wydajnością.

Edytowane przez Kaspar
Link to post
Share on other sites

ładowanie gtx560 do twojego cpu to wyrzucanie pieniędzy w błoto , tutaj co najwyżej HD6770/6790 , w ogóle GF-y do słabszych procków to nieporozumienie , bo Nvidia zrypała stery i narzut na cpu załatwi twojego procka , jak już koniecznie chcesz kupić jakąś mocną kartę to kup Radka albo HD6850 lub HD6870 bo tutaj narzut sterów na cpu jest sporo mniejszy niż u Nvidii , ale i tak nie będą one - 6850/6870 - w pełni wykorzystane ,

 

gdybyś miał np. E8400 ( 6M Cache, 3.00 GHz, 1333 MHz FSB ) to wystarczyło by OC-nąć do 3.8-4.0 GHz i już takiego HD6850/6870 można by było dać , ale to jest E4600 ( 2M Cache, 2.40 GHz, 800 MHz FSB ) - słabszy zegar , mało pamięci cache , wolniejsze FSB , więc tutaj samo OC procka niewiele pomoże , więc najlepiej pakować 6770/6790

Edytowane przez gando
Link to post
Share on other sites
gando, ale ja chcę kupić Nvidię, Ati odpada. To do tego mojego procka może wziąć Gtx 460 ? Dobra, nie wiem zdecyduję się jeszcze, póki co na razie wezmę zasilacz, potem zastanowię się jaką kartę wziąć. Edytowane przez Kaspar
Link to post
Share on other sites

no jak musi być Nvidia to OK , ale tu chodzi o najrozsądniejszy wybór grafy pod cpu , sam kiedyś miałem podobny dylemat i uznałem że jedno forum to troche za mało , dlatego założyłem temat na jeszcze jednym i dzięki temu wybrałem najlepszą kartę do mojego cepa , z dobrych forów polecam np. http://forum.pclab.p...arty-graficzne/ lub http://www.forumpc.p...p?showforum=195 , w sumie na pclab-ie jest chyba najwięcej ludzi i myślę że tam będzie najlepiej założyć temat , choć forumpc też jest dobre

Edytowane przez gando
Link to post
Share on other sites

forum ziutki z zambezi tez polecam bo jest duzo ludzi - nie masz nic do powiedzenia to zamknij pysk- inaczej dzialasz na szkode forum benchmark.pl

proponuje bana za takie pierdoly jak polecanie forum pc matoly by uzyskac odpowiedz

 

jesli ktos do jasnej nedzy nie jest w stnie sam okresklic wydajnosci danej grafiki przy obecnycm dostepie do danych tylko polecac radzic sie wielkiego grona to powiniem zamknac pysk na zawsze albo wybrac sie na spacer do rownie wielkiego potwora spagheti po rade

a bzdury ktre wymyslasz powyzej kwalifikuja cie co najwyzej do udzialu w forum wolonsc dla ludzi od co2 - zadnego pc matoly nawet bo to juz za wysokie progi

 

 

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

obrażanie ludzi to nie jest najlepszy pomysł na pomaganie komukolwiek , określenie "pc matoly" pomijam w milczeniu , świadczy o tym z kim mamy do czynienia Panie "erazm2"

@ERAZM2 nie powinieneś obrażać ludzi na innych portalach bo pamiętaj nie wszyscy są matołami jak tylko ta znacznie większa część ;) która nawet dotyka benchmark.pl :D jak i wszędzie :) nie znasz przysłowia : gdzie byś nie poszedł czy się znalazł zawsze się znajdzie h... :x:D A tak na poważnie erazm sie wpienił bo: albo doznał krzywdy na tamtym forum lub wpieniłeś go swoim zachowaniem tzn. ktoś ci radzi dobrze i sie produkuje a ty nie wierny Tomaszu zakładasz temat na 10 podobnych portalach KPW

Link to post
Share on other sites

erazm2 i gando, przestańcie się kłócić, ja tu się pytam jaką kartę wybrać, a wy się kłócicie, trochę rozsądku. Brać Gtx 460 pod cpu Intel Core 2 Duo e4600 2.4 ~ 3.0 GHZ ? Czy jakąś inną o podobnych odpowiednikach. I nie może być to ATI (przyzwyczaiłem się do Nvidi).

Link to post
Share on other sites

Brać Gtx 460 pod cpu Intel Core 2 Duo e4600 2.4 ~ 3.0 GHZ ? Czy jakąś inną o podobnych odpowiednikach. I nie może być to ATI (przyzwyczaiłem się do Nvidi).

pod tego procka gtx460 będzie za mocna , tutaj w miare racjonalnym wyborem będzie np. http://www.agito.pl/karty-graficzne/palit-geforce-gtx-550-ti-ne5x55t0hd09f-1gb-ddr5-pci-e-box.0.480472.html?attr=248-494543 lub http://www.agito.pl/...attr=248-494543 , oczywiście obowiązkowe OC procka na ok. 3.2 GHz , szkoda że nie masz jakiegoś e8xxx

 

możesz ew. sprzedać cpu i kupić Q6600 , kręcić do ok. 3.2-3.4 GHz + GTX260 216SP/gtx275 czy też gtx460

 

@Kaspar najlepiej sprawdź jeszcze przed zakupem karty do ilu uda cię się wykręcić procka , bo może się okazać że dalej jak do 2.8GHz nie pójdzie , lepiej się upewnić

Edytowane przez rewox
Link to post
Share on other sites

Bierz 460 tylko wersje 1GB i kręć proca przynajmniej na 3.0-3.2GHz. Mocniejszej grafy nie ma sensu, chyba ze masz w niedalekich planach wymianę CPU

Akurat czy 1 GB, czy 768 MB, to nie ma najmniejszego znaczenia. Ważne, żeby nie brać SE.

 

Nie ma czegoś takiego jak za mocna karta do procka. GTX 460 będzie dobrym wyborem. Używanego znajdziesz za jakieś 500 zł. Zostanie Ci 250 zł. Sprzedasz obecny procesor, kupisz Q6600 i będzie git majonez.

Edytowane przez Saiya-jin
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...