Skocz do zawartości

[TEMAT OGÓLNY] PlayStation 3


Recommended Posts

http://i31.tinypic.com/24pz2mq.png

Temat oficjalny , wszystko na temat konsoli PS3, można tu rozmawiać o grach,premierach, o wszystkim. Zapraszam posiadaczy konsoli i nie tylko.

Recenzja konsoli PS3 autorstwa Michała Szukały. :arrow: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/SONY_PlayStation_3-766.html

Hardware

Recenzja konsoli PS3 Slim autorstwa Grzegorza Kubery.http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/PlayStation_3_Slim_-_nowsza_i_lepsza-2373.html

Hardware

 

Procesor

Centralną jednostką obliczeniową konsoli jest procesor Cell zaprojektowany wspólnie przez firmy IBM, Sony i Toshiba. Składa się on z głównego 64-bitowego procesora PowerPC (tzw. "Power Processing Element" lub PPE) oraz ośmiu rdzeni typu "Synergistic Processing Elements" (SPEs). Należy zwrócić uwagę na specyfikę tego rodzaju konstrukcji: 1 rdzeń do uniwersalnego użytku oraz 6 użytecznych, wyspecjalizowanych rdzeni, które maja bardzo ograniczony dostęp do pamięci oraz posiadają zupełnie inna architekturę niż rdzeń główny. Jest to bardzo niestandardowe rozwiązanie, które zmusza developerów do wykorzystania zupełnie innego zestawu instrukcji i różnego rodzaju sposobów do przeniesienia danych obliczonych przez pomocniczych 6 rdzeni do procesora głównego. Jest to niewiarygodnie trudne zadanie, co sprawia, iż większość twórców oprogramowania w głównej mierze wykorzystuje tylko główny rdzeń, zaś pozostałe nie są w pełni wykorzystane. Do użytku w grach pozostanie sześć rdzeni, gdyż siódmy jest dezaktywowany, by usprawnić produkcję (nawet gdy procesor opuści taśmę produkcyjną z niesprawnym jednym rdzeniem, może być użytkowany jako w pełni funkcjonalny), a ósmy zarezerwowano do obsługi systemu operacyjnego konsoli. Cały układ taktowany jest zegarem 3,2 GHz.

 

Układ graficzny

Zaprojektowany wspólnie przez firmy NVIDIA i Sony. Jego możliwości można porównać do układu graficznego – 6800Ultra w trybie SLI (2x 6800 Ultra) lub do jednej 7900GTX.

 

* jądro zbudowane z 300 mln. tranzystorów

* taktowanie rdzenia 500 MHz

* taktowanie jednostek pixel shader 550 MHz

* 128-bitowa szyna danych pamięci GDDR3

* 96 kB pamieci podręcznej L1 i L2 dla tekstur na każdą grupę 4 jednostek pixel shader. Łącznie 576 kB dla wszystkich jednostek pixel shader

* komunikacja z procesorem za pomocą FlexIO

* jedno wyjście wysokiej rozdzielczości max 1080p

* programowalne, szeregowe potoki cieniowania

* 256 megabajtów własnej pamięci RAM dla grafiki

* 24 jednostki Pixel Shaders i 8 Vertex Shaders

* 8 jednostek ROP

* oparty na G70 NVIDII

* zastosowano shadery specjalizowane, w przeciwieństwie do Xboksa 360 który posiada shadery zunifikowane

 

Pamięć operacyjna

Łącznie 512 MB pamięci, dzielonej na dwie:

 

* 256 MB XDR DRAM pamięci systemowej (Rambus), taktowanej z częstotliwością 400 MHz (3,2 GHz efektywnie)o przepustowości 25,6 GB/s

* 256 MB GDDR3 pamięci graficznej, taktowanej z częstotliwością 650 MHz (1,3 GHz efektywnie) o przepustowości 22.4 GB/s (w starszych modelach pamięć ma taktowanie 700 MHz @ 1,4 GHz)

 

Ogólna wydajność

 

Teoretycznie PlayStation 3 jest w stanie wykonać blisko 2 biliony operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę (2 TFLOPS-y). Składa się na nie 1,8 TFLOPS-ów karty graficznej RSX oraz około 200 GFLOPS-ów procesora Cell przy obliczeniach wymagających pojedynczej precyzji (około 15 GFLOPS-ów przy podwójnej). Jest to jednak tylko teoretyczna wydajność, której nie da się w rzeczywistych warunkach osiągnąć m.in. z powodu ograniczeń magistrali systemowej, GPU oraz małej ilości pamięci podręcznej procesora. Rezultat 1,8 TFLOPS jest wysokim wynikiem dla GPU biorąc pod uwagę że RSX pojawił się już w 2006 roku i kosztował w przybliżeniu tylko 130 USD. Jedynym źródłem tak wysokiego wyniku jest NVIDIA która nie podaje żadnych szczegółów (precyzja liczb zmiennoprzecinkowych itp).

 

Dźwięk

 

* możliwość dekodowania Dolby Digital 5.1, DTS (za przetwarzanie odpowiedzialny jest procesor).

* obsługa dźwięku stereo, 5.1, lub 7.1

* wyjście dźwięku jest możliwe przez kabel kompozytowy (chinch), kabel optyczny lub złącze HDMI.

 

Pamięć masowa

 

* Blu-ray: PLAYSTATION 3 2xBD-ROM, BD-Video, BD-ROM, BD-R, BD-RE

* DVD: PlayStation 2 8xDVD-ROM, PLAYSTATION 3 DVD-ROM, DVD-Video, DVD-ROM, DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW

* CD: PlayStation 24xCD-ROM, PlayStation 2 CD-ROM, CD-DA, CD-DA (ROM), CD-R, CD-RW, SACD (wybrane modele), SACD Hybrid (wybrane modele), SACD HD (wybrane modele), DualDisc, DualDisc (dźwięk), DualDisc (DVD)

* w zależności od wersji dysk 20 GB, 40 GB, 60 GB, 80 GB lub 160 GB, z możliwością zmiany na dowolny inny (kompatybilność z dowolnymi dyskami SATA 2,5 cala) bez utraty gwarancji.

 

Komunikacja

 

Playstation 3 oferuje następujące możliwości komunikacji:

 

* Bluetooth 2.0

* porty USB 2.0 (w obecnie produkowanych wersjach: 2 z przodu)

* IEEE 802.11 b/g Wi-Fi (do łączenia się z internetem oraz PlayStation Portable – brak w wersji z 20 GB dyskiem)

* Gigabit Ethernet – 1 gniazdo

* slotów na karty pamięci Standard/Duo oraz standard/mini Memory Stick (brak w obecnie produkowanych wersjach)

* sieć IP

* slot na dysk 2,5 cala o dowolnej pojemności 2.5 Serial ATA

 

Wyjście Audio/Video

 

* możliwe rozdzielczości: 480i (NTSC przeplot), 480p (NTSC Progressive Scan), 576i (PAL przeplot), 576p (PAL Progressive Scan), 720p (HD Ready), 1080i (HD), 1080p (Full HD)

* jedno wyjście HDMI dające możliwość wyświetlania obrazu 1920x1080 bez przeplotu

* wyjście optyczne audio (S/PDIF)

* różne wyjścia analogowe

Plan gier na rok 2k9:

 

NHL 10

DiRT 2

Wet

Marvel: Ultimate Alliance 2

Need for Speed: Shift

Tales of Vesperia

Afrika

Ninja Gaiden Sigma 2

Blue Toad Murder Files

Ratchet and Clank Future: A Crack in Time

Grand Slam Tennis

Tony Hawk: RIDE

DJ Hero

Army of Two 2: The 40th Day

Rogue Warrior

Modern Warfare 2

FIFA 10

EyePet

Star Wars: The Clone Wars - Republic Heroes

Alpha Protocol: The Espionage RPG

Uncharted 2: Among Thieves

Wiedźmin: Rise of the White Wolf

Borderlands

Brütal Legend

Tekken 6

Bayonetta

Saw: The Videogame

Red Dead Redemption

Castle Crashers

I Am Alive

Blur

Assassin's Creed 2

Retro/Grade

Battlefield: Bad Company 2

The Saboteur

Max Payne 3

Gravity Crash

Heavy Rain

Gran Turismo 5

Getaway 3, The

King of Fighters: Maximum Impact 3

L.A. Noire

Mafia II

Dragon Age: Origins

History Channel Civil War: Secret Missions

Final Fantasy XIII

Explodemon!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie oniemieli :wariat:

Cóż, grafika może i nie jest najwyższych lotów, ale najwidoczniej SONY stwierdziło , że wystarczy jak na tę generację. A taki God of War 3 ma być w 1080p , wygląda ślicznie zresztą. Zobaczcie sami

http://i29.tinypic.com/709yyd.jpg

http://i26.tinypic.com/2n6u780.jpg

http://i29.tinypic.com/oqjaev.jpg

http://i27.tinypic.com/11ttpb4.jpg

http://i25.tinypic.com/wk6clc.jpg

Link to post
Share on other sites

Wiesz, Playstation 3 raczej nie nadaje się na full HD, trochę można zacząć się obawiać o detale, liczbę obiektów itd.

Na screenach widać nie piękna grafikę ale śliczne cienie, efekty, chociaż jak na 1080 jest super.

Ogólnie patrząc na żywot PS2, to obecna konsola pożyje jeszcze trochę , a przed sobą ma 2 lata najlepszych gier.

 

Konsole mogą się zawiesić, PSP zawiesiło mi sie np. 3 razy przy demku god of war, być może zegar działał na 222 , tego nie wiem. Ale że przeszedłem grę to po co mi demko ? :jupi:

 

Także myślę że po ostrym graniu może się zdarzyć, jak wiadomo grając na kompatybilnej PS3 w goda 2 , też przyciąć mogło.

Zaraz zamieszczę recenzję PS3.

 

--

Uncharted 2 po polsku

"Sony Computer Entertainment Polska poinformowało, że kontynuacja doskonale przyjętej gry na PS®3 zostanie wydana także w języku polskim. W grze znajdzie się możliwość wyboru wersji z pełnym polskim dubbingiem, albo pozostawienie oryginalnych, angielskich głosów i włączenie polskich podpisów.

 

W polskiej wersji językowej w rolach głównych usłyszymy Jarosława Boberka jako Nathana Drake’a, Annę Gajewską jako Chloe, Ewę Bukowską jako Elenę i Andrzeja Blumenfelda jako Sullivana. W pozostałych rolach usłyszymy między innymi Krzysztofa Zakrzewskiego, Piotra Bąka oraz Wojciecha Paszkowskiego."

:wariat:

Ja bym wybrał jednak napisy pl tylko , nie wiem jak Wy...

 

--

 

Rozbieranie PS3 Slim :>

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam PS3 i nie mam z nim w ogóle problemów. Jak grałem w NFS:U to czasami lubiło się przyciąć ale to wina gry ;P

 

Plan na resztę roku:

Need for Speed: Shift

Modern Warfare 2

FIFA 10

I Am Alive

Assassin's Creed 2

Battlefield: Bad Company 2 (ten tytuł wyjdzie w 2k10)

i jeszcze: Mini Ninja oraz MAG :D

 

Nick na PSN: MrTokeen :menda:

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam PS3 i nie mam z nim w ogóle problemów. Jak grałem w NFS:U to czasami lubiło się przyciąć ale to wina gry ;P

Zgadzam się z Tobą ostatnio grałem z kumplem na ps3 w NFS:U i czasami łapie lekkie zawieszki płyta nie jest porysowana więc obstawiam, że to może jest wina gry :menda: a co do GTA4 to też czasami lubi się przywiesić na parę sekund ale dobrze, że to tylko czasami to występuje tak w ogóle jaką polecacie dobrą grę samochodową pod kierownicę Logitech G25? Zastanawiamy się nad kupnem Race Driver GRID ponoć dobrze się gra w nią na kierce co o niej sądzicie będzie to dobry wybór? czy lepiej poczekać na Need for Speed Shift? nie wiadomo czy czasem nie będzie gorszy od Grida ale nie ma co zakładać z góry, że będzie zły może rzeczywiście będzie na tyle grywalny, że będzie można trochę czasu spędzić przy tej grze :D
Link to post
Share on other sites

To może Gran Turismo, które ma jeszcze w tym roku wyjść ? Zresztą mam dla Was wiadomość, wiadomo LO to nie przelewki ,jak w każdej lepszej szkole, dlatego news już nie jest takim newsem, bo i czasu nie mam :D Natomiast zaraz sobie ściągam materiały do szkoły na PSP , ebooki :P Do rzeczy :

 

Plotki o przeniesieniu God of War I i II na PS3 w końcu się potwierdziły. Sony oficjalnie zapowiedziało, że w okresie świątecznym na jednej płycie Blu-Ray znajdzie się God of War: Collection, czyli obydwa tytuły działające w 720p, 60 klatkach na sekundę i z trofeami. Cena w USA ma wynieść 40$. Ile u nas? Jeszcze nie wiemy, ale damy znać, gdy tylko SCE Polska podzieli się z nami tymi informacjami.

 

Jeżeli ktoś nie grał, a ma PS3 bez wstecznej kompatybilności - jest to zakup obowiązkowy. To naprawdę świetne gry i warto je mieć w swojej kolekcji. No a przy okazji poznamy losy Kratosa, co przyda nam się przed premierą God of War 3.

 

Inna sprawa to fakt, że część z nas kupi po raz kolejny to samo. Czy analogicznie będzie w przypadku innych kultowych tytułów z PS2? Szczerze mówiąc wolałbym działający emulator PS2 na PS3, ale cóż - jak widać będziemy musieli zadowlić się możliwością ponownego zakupienia wybranych pozycji. Lepsze to niż nic.

http://i32.tinypic.com/160tt6p.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Ja posiadam PS3 i nie mam z nim w ogóle problemów. Jak grałem w NFS:U to czasami lubiło się przyciąć ale to wina gry ;P

Zgadzam się z Tobą ostatnio grałem z kumplem na ps3 w NFS:U i czasami łapie lekkie zawieszki płyta nie jest porysowana więc obstawiam, że to może jest wina gry :] a co do GTA4 to też czasami lubi się przywiesić na parę sekund ale dobrze, że to tylko czasami to występuje tak w ogóle jaką polecacie dobrą grę samochodową pod kierownicę Logitech G25? Zastanawiamy się nad kupnem Race Driver GRID ponoć dobrze się gra w nią na kierce co o niej sądzicie będzie to dobry wybór? czy lepiej poczekać na Need for Speed Shift? nie wiadomo czy czasem nie będzie gorszy od Grida ale nie ma co zakładać z góry, że będzie zły może rzeczywiście będzie na tyle grywalny, że będzie można trochę czasu spędzić przy tej grze :P
Ja kupiłem NFS:Shifta dwa dni przed premierom i powiem Ci jedno - WYPAS :P

 

@nuka157

Ja prawdopodobnie kupie GoW I i II tylko jeszcze nie wiem jak z czasem będzie u mnie. Jak na razie to marnie to widzę, bo czasu wolnego mam max 3h dziennie ;)

 

Jak chce ktoś się zmierzyć w Shifcie to PSN MrTokeen albo na GG walić :P

Link to post
Share on other sites

I ty mi mówisz o 3 h dziennie ;)

Ja nie mam tyle czasy, jedynie w weekendy, dlatego mam PSP . Postaraj się bo czego się nie robi dla gier. Najprawdopodobniej God of War 1 i2 , będą albo przed końcem roku, albo kilka dni w .... Nowym Roku.

Ja mam tylko dwa tytuły, na święta Heroesy V, i Motorstorm bądź inną grę na PSP. :P

Link to post
Share on other sites

Mnie już przeszło prawie. Jednak prawie robi różnice, wielką.....

 

To znaczy nie gram, nie kupuje gier na PC, bo gram tylko w Heroes V, ewentualnie czasami w jakiegoś starego klasyka, np. Faraon. W nic innego nie gram bo gry na PC mi się znudziły jak i samo granie w nowe tytuły. Natomiast dobrze się bawie przy konsoli PSP, od czasu do czasu kupię do niej grę i jak na krótkie sesje sprawdza się wyśmienicie. Z czasem przechodzi chęć i taki zapał do gier , obowiązki , poglądy, gust, natomiast wiem, że w moim przypadku nigdy nie zapomnę serii Heroes of Might and Magic, i będę grał dopóki znajdzie się człowiek do wspólnej zabawy w świecie ...Herosów. Kocham tę grę..... :)

 

A PS3, za drogie i nie kupię tego urządzenia.... To tyle.

Sprowadzanie gier, ebay itd. to jest rozwiązanie, ja tylko mówię o europejskiej dystrybucji , a konkretnie w Polsce ponieważ było mówione że albo będzie w końcówce roku albo na dniach w ..... 2010 roku :P

Link to post
Share on other sites

Bzdury gadasz. :?:

 

Opłaca się kupić Wii, PS3, PS2, PSP, NDS, Xboxa 360.

 

Bo na konsoli mamy się dobrze bawić, a wymienione przeze mnie urządzenia robią to z nawiązką. Także, nie ma czegoś takiego jak nie opłaca się kupować konsoli aż do następnej generacji. Czyli co, przez 2 lata mam nie kupować żadnej konsoli ? :)

Link to post
Share on other sites

Jakbym nie był taki hop to bym inwestował w kompa, ale jak mus to mus :P

 

Ja bym mógł czekać na PS4 nawet ;)

 

Ale o co ci chodzi ? :P

No jakbym nie kupił pochopnie PS3 to bym czekał na PS4 i nawet nie oglądał się za trójeczką.

 

 

Pragnę poinformować, że dnia 30 września nabyłem FIFE 10 :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Nadal kurczę nie kapuję tej gadki. Czyli jakbyś nie usłyszał od znajomych lub reklam że jest PS3 to byś nie kupił :) a jak już wiedziałbyś to byś leciał do sklepu tak ? :]

 

W takim razie radzę zahibernytujmy się i ja wtedy po przyjściu w chwalę kupię PSP GO .... 3 ?! 6000 a ty PS5 :):D

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

WYPAS to będzie Gran Turismo 5 :cry: już się doczekać nie mogę aż zobaczę grę na którą tak czekam :co: jedyne co pozostaje mi zrobić to nazbierać na PS3 + kierownice przez ten czas :] ale z tym niestety może być problem ;) bo mam mega dylemat... ps3 czy xbox360... :)

 

Ważne plusy dla mnie:

 

Xbox360

- dużo większa biblioteka gier

- tańszy

- gwarancja 3 lata na nową konsolę

- grafika w wielu przypadkach lepsza niż na ps3

- po upływie gwarancji możliwość przerobienia :hahaha:

- XboxLive

 

PS3

- Gran Turismo 5 ^_^

- przyzwyczajenie do padów od Sony :menda:

- wg mnie ładniejsza ale to jest już tylko wyłącznie moje zdanie :evil:

- napęd Blu-Ray

- hmm?

 

Ma ktoś może obie konsole? Albo miał ktoś do czynienia z nimi?:/ Bo ja niestety nie :hahaha:

Proszę tylko nie piszcie, że sporo testów jest na necie itd :[ dla mnie liczy się zdanie normalnego użytkownika dla którego zakup konsoli to spory wydatek a nie chciałby popełnić błędu :D

 

Pozdrówka :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...