Skocz do zawartości

Komputer przycina w grach, wina dysku?


Recommended Posts

Cześć. W wakacje składałem zestaw bratu, jednak wymieniłem się z nim komputerem i postanowiłem kupić nową kartę graficzną oraz zmienić system na siódemkę Ultimate 64bit. Jednak mam pewien problem, dziś przyszła do mnie grafa, odinstalowałem sterowniki od starej karty, włożyłem nową i zainstalowałem stery. Wszystko fajnie aż do momentu uruchomienia gry. Uruchomiłem Mafię II, miałem około 60fps lecz co około 30sekund fps spadały do 20 przez co gra przycięła, po chwili znów 60fps. Następnie uruchomiłem Bf3 i gra chodziła w singlu jakbym grał na lagach w trybie multiplayer - w każdej rozdzielczości/ustawieniach.. Zrobiłem defragmentację dysków no i gra w bf3 znacznie uległa zmienia - pozytywnie. Jednak chodzi ona teraz jak mafia, tzn. co kilka sekund są spadki fps do około 20 i gra przytnie, po chwili znów normalna liczba fps.

W czym może leżeć problem?

Specyfikacja komputera:

Płyta: Asrock760GMGS3AMD760G+SocketAM3(PCIE/DZW/VGA/SATA2/GBLAN/DDR3)

Ram: Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9

Zasilacz:Tacens RADIX IV 450W

Procesor:AMD Athlon II X2 255 AM3 BOX

Grafika: SAPPHIRE Radeon HD 6770 1GB ddr5/128bit Napęd:Samsung nagrywarka DVD SH-222AB czarna OEM

Dysk: Seagate Barracuda 500GB SATA3 (ST3500413AS)

 

Wcześniej w komputerze był radeon 4650, podczas gry w mafię II występowały przycinki, jednak dużo rzadziej niż teraz.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Savon
Link to post
Share on other sites

Jednak wiem jak wyglądają zmulenia spowodowane od strony grafiki/procesora. Wtedy to 'ścięcie' trwało dłużej, przez kilka sekund. A u mnie jest po prostu spadek fps, gra zatnie i za chwilę(niecałą sekundę) wraca do normalnej liczby fps. Z resztą mam to też w Bf3, odziwo w GTA IV rzadko to występuje. Temperatury po 30 minutach w stresie nie przekraczają 50 stopni. Więc co może być problemem?

Link to post
Share on other sites

mówisz o CPU czy GPU?

 

w każdym razie

50 stopni na grafie to komfortowe warunki pracy, jak ci przeskoczą osiemdziesiątkę to możesz się zastanowić nad lepszą wentylacją w budzie

 

50 stopni na procu to też nie tragedia, ale już ciepło, tak długo jak nie przekraczają 60-kilku nie musisz się za bardzo martwić

 

co do spadków fps trudno jednoznacznie stwierdzić, wygląda na to, że się momentami zapycha, btw to występuje losowo czy w konkretnych momentach?

Link to post
Share on other sites

Grafika miała niecałe 50 stopni, procek zmieniał się z 49 na 50 i na odwrót, tak przez kilkadziesiąt minut. Co do przycięć, losowo raczej. Jadąc samochodem jest przykładowo 60fps, za moment spadnie do 20-stu kilku i wraca na 60. Na innym forum napisano mi, że dysk posiada uszkodzenie mechaniczne - niby na screenie linia 07 i polecono mi wysłać na gwarancję. Komputer ma trzy miesiące i nie wiem czy dysk reklamować.

Link to post
Share on other sites

To powiedz tym ,,znafcom'' że Seagaty tak mają i parametr 07 może być bardzo duży.

Dla mnie jest to już ponad milion .

 

Jedyne co mnie zastanawia to BC.

''Liczba przerwanych operacji z powodu przerw w komunikacji z dyskiem twardym. Wartość tego atrybutu powinna być równa 0. Jeśli wartości są dużo powyżej 0, to prawdopodobnie zaistniały problemy z dostawą energii lub wystąpiły problemy z kablem IDE/SATA/etc.,,

Sprawdż zasilanie dysku może , ew kabelek zmień m nigdy nie zaszkodzi a będziesz mieć pewność.

Edytowane przez Darkness
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Komputer ma trzy miesiące i nie wiem czy dysk reklamować.

Dysk reklamować w tym okresie? No to naprawdę "znafcy", dasz dysk na gwarancję i parę miesięcy z głowy. Musisz się upewnić, że dysk na 100% jest niesprawny. A jak puścisz obie gry na minimum, też masz takie dziwne przycinki?
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Próbowałem w Dead Island i przycinki były rzadziej(co 3min?) ale na dłużej(około 1min). Postanowiłem ponownie przeinstalować system, włączyłem Dead Island na najwyższych ustawieniach nie było ani jednej ścinki, fps nie spadło poniżej 65fps. Kolega z klasy ma tę samą wersję Bfa(pirat - wpierw chciałem go sprawdzić przed zamówieniem gry) i u niego też gra chodziła dziwnie, a ma i5 i 2x 460ti.. Więc teraz wszystko chyba jest okej. ;)

 

A co do tych parametrów, to wszystko w porządku? Nic nie reklamować? ;>

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...