Skocz do zawartości

Rezurekcja VooDoo


Recommended Posts

Powrót do przeszłości !!! Wielki szacun i dzięki , aż sie łezka w oku kręci ,kiedy to było . Karty VooDoo ,pózniejsze 2 ,3dfx , Dla niektórych były w sferze marzeń , Kto tego nie pamięta , może nie wie o czym pisze ale tak naprawde to były podstawy tego co mamy dzis ,totalny wyscig ,Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

ojoj supero:)

 

tak czytam czytam a tu mostek mysle o co chodzi przeciez laczylo sie zewnetrznym - patrze mostek siedzi a ja glupi uzywalem bez mostka i klalem ze tyle gonitwy i wydatkow a g... dalo i w koncu jedna poszla w handel jako niewiele dajaca ;)

prosze Cie sprawdz wydajnosc bez mostka i z mostkiem w czymkolwiek

 

a ogolnie to sprawdz we wszystkim co sie da jak staruch sie sisuje :D

 

 

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

Gratuluję pomysłu i realizacji :) ode mnie +

Sam kiedyś myślałem nad złożeniem takiego antyka, tylko włożyłbym go do jakieś fajnej obudowy może jakiejś totalnie odjechanej.

Pamiętam jak takie akceleratory w stylu 3dFX'a były moim marzeniem, sam katowałem jedynie S3 Virge 2MB wtedy :D

Ja również jestem ciekaw wyników z jedną i dwoma kartami, jak to faktycznie wygląda. Jeśli Ci się uda zrób jakimś programem testy.

ps.ten SoundBlaster makabrycznie blisko chłodzenia karty. Zejdź z nim niżej.

Edytowane przez wormadam
Link to post
Share on other sites

Był niżej, sprawdzałem po prostu, czy zaskoczy na drugim slocie, bo tak jak napisałem, ta obudowa jest trochę pokrzywiona i czasami karty mi nie stykają. Muszę ją wymienić, ale to w swoim czasie, robotę nową trzeba znaleźć, więc odłożone oszczędności mają swoje priorytety :).

Edytowane przez Hans Olo
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Jak miło poczytac o kimś, kto miał podobny pomysł. Ja nabyłem na allegro dwie karty Diamond Monster II 12 MB i stosowny kabelek do ich połączenia. Jako kartę bazową mam również Diamonda V770. Kiedyś wydałem pół mojej pierwszej pensji na Voodoo I, a teraz dwa "duże potwory" dostałem za 50 zł z przesyłką :-)

Swoją drogą stare gierki na Glide chodzą pięknie...

Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...

Zasada jest prosta. Voodoo 2 PCI nie jest samodzielną kartą i potrzebuje karty "2D", jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by karta 2D miała też swój wbudowany akcelerator. Kartę "2D" (w tym przypadku GF2) łączysz kablem VGA z pierwszym voodoo, a kolejnym kablem VGA łączysz między sobą akceleratory Voodoo, do tego mostek SLI między Voodoo, natomiast obraz wychodzi z drugiej karty voodoo i co najlepsze niezależnie od trybu (glide czy opengl lub d3d), więc problem niezgodności sprzętu znany dawnym graczom w tym momencie nie istnieje. Grałem już na nim w incubation i byłem bardzo zadowolony z efektów. Miałem napisać więcej i przetestować, ale niestety praca mi za bardzo nie pozwala, ponieważ jestem w ciągłych delegacjach i w domu raz na miesiąc przez 4 dni, więc nie mam na nic czasu. Ale jak będzie jakiś urlop, to na pewno nie omieszkam do niego wrócić.

2,5 roku szukałeś sprzętu a u mnie na strychu leży 15 płyt z procesorami które prezentują historię intela.

Płyta to nie był aż taki problem, problem to same akceleratory, nie chciałem sięza bardzo rozdrabniać i brać po jednym, tylko czekałem, aż się pojawi jakaś aukcja, w której będzie od razu 2x voodoo2 z całym okablowaniem. Edytowane przez Hans Olo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zasada jest prosta. Voodoo 2 PCI nie jest samodzielną kartą i potrzebuje karty "2D", jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by karta 2D miała też swój wbudowany akcelerator. Kartę "2D" (w tym przypadku GF2) łączysz kablem VGA z pierwszym voodoo, a kolejnym kablem VGA łączysz między sobą akceleratory Voodoo, do tego mostek SLI między Voodoo, natomiast obraz wychodzi z drugiej karty voodoo i co najlepsze niezależnie od trybu (glide czy opengl lub d3d), więc problem niezgodności sprzętu znany dawnym graczom w tym momencie nie istnieje. Grałem już na nim w incubation i byłem bardzo zadowolony z efektów. Miałem napisać więcej i przetestować, ale niestety praca mi za bardzo nie pozwala, ponieważ jestem w ciągłych delegacjach i w domu raz na miesiąc przez 4 dni, więc nie mam na nic czasu. Ale jak będzie jakiś urlop, to na pewno nie omieszkam do niego wrócić.

 

Płyta to nie był aż taki problem, problem to same akceleratory, nie chciałem sięza bardzo rozdrabniać i brać po jednym, tylko czekałem, aż się pojawi jakaś aukcja, w której będzie od razu 2x voodoo2 z całym okablowaniem.

 

Tylko pamiętaj że wrazie czego to mam płyty z procesorami 4 amd też się znalazły.

A i znalazłem jedną Voodoo serii 5 nie jestem pewien czy działa ale tak myślę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...