Skocz do zawartości

Samsung GALAXY S 2, NOTE, czy najnowszy NEXUS.


  

41 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który z tych modeli

    • Samsung Galaxy S2
      10
    • Galaxy Nexus i9250
      12
    • Samsung Note
      19


Recommended Posts

Witam.

 

Zbieram się do kupna nowego telefony, bo moja leciwa nokia 6300, którą posiadam długo nie pociągnie.

Zastanawiam się nad tymi modelami co w temacie czyli:

 

1. Samsung Galaxy S2

2. Samsung Note

3. Galaxy Nexus

 

 

Kwotę jaką mam zamiar przeznaczyć na ten cele to około 2 tyś. Do czego bym go używła: przeglądanie neta, słuchania muzyki, odpisywanie na e-maile, czasami może i zagrać w coś podczas podróżny. Zależy mi, żeby dźwięk wydobywający się z głośników był w miarę głośny, a one same nie ,,charczały", nie miałem okazji trzymania Note w ręku i obawiam się czy on nie jest za wielki. A który z tych 3 wymienionych prze zemnie ma najlepsze podzespoły.A jeszcze jedno nie interesuje mnie Iphone 4, gdyż miałem okazje ,,pobawić" się tym telefonem i system IOS nie przypadł mi do gustu wole jednak chyba Androida. Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Nexus jest to jedyny telefon jaki uznaje za dobry z Androidem. Jest to oczko w głowie Google więc nie ma się czego obawiać wsparcie będzie przez kolejne 2 lata. Tylko zastanów się czy potrzebny jest Ci aż tak wielki telefon chodzi mi tutaj o ekran 4,7 Cala to jednak sporo. Note od razu odrzuć chyba że potrzebujesz telefonu do szpanu ni to tablet ni to telefon będziesz wyglądał jak idiota z takim czymś przy twarzy.

Edytowane przez Empty91
Link to post
Share on other sites

Nexus jest to jedyny telefon jaki uznaje za dobry z Androidem. Jest to oczko w głowie Google więc nie ma się czego obawiać wsparcie będzie przez kolejne 2 lata. Tylko zastanów się czy potrzebny jest Ci aż tak wielki telefon chodzi mi tutaj o ekran 4,7 Cala to jednak sporo. Note od razu odrzuć chyba że potrzebujesz telefonu do szpanu ni to tablet ni to telefon będziesz wyglądał jak idiota z takim czymś przy twarzy.

Nie jestem typem człowiek, który kupuje coś żeby się pochwalić. Z tych wszystkich najbardziej podoba mi się Nexus, czy ja wiem czy on jest taki duży, wydaje mi się ze jest porównywalny z S2. Chodziły mi po głowie niektóre modele HTC, ale słyszałem opinie że są one ciche.
Link to post
Share on other sites

Samsung Note - imponujące, ale bardzo specyficzne urządzenie. Zdecydowanie nie dla każdego. Musisz być pewien, że właśnie tego potrzebujesz. Naprawdę duuży - świetny jako mały tablet, ale najsłabszy z tej trójki jako telefon.

 

Galaxy Nexus - Czytając i słuchając pierwszych reakcji w anglojęzycznych portalach można śmiało polecić. Świetny ekran, rewolucyjny i rewelacyjny Android 4.0, pełne wsparcie Google i brak nakładek producentów - co jest olbrzymim plusem w Ice Cream Sandwich, ponieważ goły system sam w sobie wygląda świetnie! Jedyną odstającą od reszty specyfikacji jest aparat - jakość zdjęć i rozdzielczość nie powala, ale nie jest źle - jest to jedyny element, w którym SGSII ma przewagę.

 

Samsung Galaxy S2 - niedawno przymierzałem się do wymiany smartphona i SGSII bardzo poważnie brałem pod uwagą. W końcu z niego zrezygnowałem - ze względu na wygląd (po prostu mi się bardzo nie podoba ;) ), średnią ergonomię (są telefony mniej "kwadratowe, znacznie lepiej leżące w dłoni) i małą rozdzielczość ekranu (nawet moja stara Motorola Milesone ma ekran o troszkę lepszej rozdzielczości!). Jeżeli nie przeszkadzają Ci wady, które mnie do niego zniechęciły, możesz śmiało brać go pod uwagę - to jest na prawdę porządne urządzenie! Zwłaszcza, że cena jest znacznie niższa niż Note'a i Nexusa.

 

Osobiście, gdybym kupował smartphona i miał do wydania ok. 2000 zł pod uwagę brałbym jedynie Motorolę Razr i Nexusa.

 

Niestety nie pomogę, jeżeli chodzi o jakość dźwięku z głośników, ponieważ nigdy nie zwracałem na to uwagi wybierając smartphona.

Edytowane przez jack_rackham
Link to post
Share on other sites

Z tych wszystkich najbardziej podoba mi się Nexus, czy ja wiem czy on jest taki duży, wydaje mi się ze jest porównywalny z S2.

Nexus jest tylko 10 mm wyższy, 2 mm szerszy i nieznacznie grubszy. Nigdy nie miałem go w dłoni, ale na podstawie zdjęć wnioskuję, że będzie lepiej leżał w dłoni - jest trochę zaokrąglony :)

 

Chodziły mi po głowie niektóre modele HTC, ale słyszałem opinie że są one ciche.

W Sensation dźwięk z głośników nie powala - nie polecam go więc, jeżeli jest to dla Ciebie ważne. Z kolei jakość dźwięku po podłączeniu dobrych słuchawek jest jak najbardziej OK, a podobno jeszcze bardziej się poprawia po zainstalowaniu ROMU z Sensation XE z Beats Audio.
Link to post
Share on other sites

Nexus jest tylko 10 mm wyższy, 2 mm szerszy i nieznacznie grubszy. Nigdy nie miałem go w dłoni, ale na podstawie zdjęć wnioskuję, że będzie lepiej leżał w dłoni - jest trochę zaokrąglony :) W Sensation dźwięk z głośników nie powala - nie polecam go więc, jeżeli jest to dla Ciebie ważne. Z kolei jakość dźwięku po podłączeniu dobrych słuchawek jest jak najbardziej OK, a podobno jeszcze bardziej się poprawia po zainstalowaniu ROMU z Sensation XE z Beats Audio.

Nie jest to dla mnie jakaś kluczowa sprawa, ale jak pisałem wcześniej nie chciałbym, żeby telefon ,,charczał".

Link to post
Share on other sites

A co myślicie o Sony Ericsson ARC S?

Sprzętowo inna liga niż wymieniona przez Ciebie trójka. Jednordzeniowy procesor, 512 MB RAM i do tego zaledwie Adreno 205 GPU. Nie chcę przez to powiedzieć, że telefon jest slaby. Większości zastosowań będzie wystarczająco wydajny. Ale jeżeli wymieniasz Nexusa, SGSII i Note'a, to znaczy że wydajnościowo celujesz w najwyższą ligę, w której Arc S nie jest. Dodatkowo telefon nie grzeszy wykonaniem. Design może się podobać, ale wykorzystane materiały zniechęcają. Moim zdaniem niezbyt ładny, błyszczący plastik nie przystoi topowemu urządzeniu. Ponieważ jednak jest tańszy od wymienionej trójki, więc idąc na pewne kompromisy, można spokojnie brać go pod uwagę. Aha, i niewątpliwym plusem jest port HDMI, niewiele urządzeń to oferuje.

Nie jest to dla mnie jakaś kluczowa sprawa, ale jak pisałem wcześniej nie chciałbym, żeby telefon ,,charczał".

Jeżeli znajdę wolną chwilę wieczorem w domu, sprawdzę czy Sensation "charczy" i dam znać ;)
Link to post
Share on other sites

Jak na moje ucho jedna trochę "charczy" ;) Niestety nie wyobrażam sobie słuchania muzyki z wbudowanego głośnika. Inna sprawa, że mam słabe porównanie, bo nigdy nie miałem "muzycznego" telefonu i jakość muzyki z głośniczka nigdy nie zachwycała. Z androidów miałem przyjemność z Wildfire mojej dziewczyny i moją Milestone - tam nie jest lepiej niż w Sensation.

 

Proponuję spróbować posłuchać telefonów którymi się interesujesz w jakimś sklepie i ocenić jakość dźwięku własnym uchem :)

 

Miłego wybierania! Moim zdaniem niezależnie od tego na co się nie zdecyduj - będziesz zadowolony. Zarówno SGSII jak i Nexus są świetnymi telefonami.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam się nad jeszcze jedną rzeczą. Ostatnio w Orange pojawiła się promocja na Galaxy S2 za 45 zł przy abonamencie za 89,90 na 36 miesięcy dostaje w zamian 1,5 Gb, do wszystkich w Ograne za darmo. Czy warto to brać czy lepiej kupić telefon osobno w sumie to i tak miałem wziąć abonament tylko nie na tak długi okres, ale cena jest kusząca. Co o tym myślicie?

Link to post
Share on other sites

90 zł za abonament w obecnych czasach to zjawisko dość powszechne. Ponad połowa moich znajomych ma abonament przekraczający 75 zł.

 

Na chwilę obecną z przedstawionej oferty wybrałbym Galaxy Nexus i9250, naturalny progres z Galaxy S2, który posiadam obecnie. Niech nie przestrasza Ciebie wielkość ekranu. Po tygodniu nie będziesz mógł "bez niej" pisać esemesa, a każdy inny smartphone wyda Ci się mały, niewygodny, oraz niepraktyczny. Nie wyobrażam sobie korzystania z innego telefonu, nawet iPhone wg mnie ma za mały ekran...

 

PS.

Samsung w styczniu, albo w lutym wyda łatkę Android 4.0.1 na Galaxy S2, więc... Może Orange?

Edytowane przez Ujemny
Link to post
Share on other sites

Witam :D

Jestem szczęśliwym posiadaczem Samsunga GALAXY S2 32GB.Dlaczego szczęsliwym ? ponieważ ten telefon jest doskonały,nie mialem jeszcze z nim żadnego problemu :D Ekran jest idealny pod wzgledem różnorodności kolorów.

Filmy nagrywa świetnie Full HD robi wrażenie.Naprawde z czystym sumieniem polecam ten telefon.

 

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Ja miałem okazje zobaczyć dogłębnie Galaxy S2, telefon robi wrażenie swoim wyświetlaczem, szybkością i dźwiękiem wydobywającym się z głośnika. Telefon jest naprawde wart każdej złotówki, tylko po ostatnim próbny wypuszczeniu ISC użytkownicy S2 się trochę zawiedli, więc wole poczekać i zobaczyć jak to będzie wyglądać w ostatecznej wersji, mam nadzieje ze lepiej.

Link to post
Share on other sites

Po za taką sobie jakością wykonania nie posiada żadnych wad ;)

Z tego co mi wiadomo to słaba bateria, gorsza niż a SGII, słabej jakości zdjęcia, brak slotów na kartę, były problemy też z przełączaniem się głośności w telefonie podobno ten problem nie znikł tylko został ,,zakamuflowany" .
Link to post
Share on other sites

Nexus może i jest ładny (ICS na pewno), ale dyskwalifikują wg mnie 2 rzeczy: brak rozszerzenia pamięci o zew. karty i brak wsparcia dla Flash. O słabszych wzgl. S2 kamerach można wspomnieć o tyle, o ile komuś może na tym zależeć (choć wystarczy zrobić jeden dobry filmik i puścić go na TV, żeby to zrozumieć). W związku z tym na dzień dzisiejszy chyba zaryzykowałbym Note'a (mam S2 i już zdecydowanie nie wydaje za duży), choć w sumie Nexus ma świetny wyświetlacz (za to jest wolniejszy niż S2, niby suche dane okey, ale to inny procesor; fakt też czysto techniczny dla zainteresowanych).

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich

Jestem posiadaczem SAMSUNGA GALAXY S II, SAMSUNGA NOTE, SAMSUNGA NEXUS, i HTC EVO 3D

Musze przyznac ze ze wszystkich tych telefonow najbardziej odpowiada mi NOTE

Jesli macie jakies pytania to piszcie postaram sie odpowiedziec

A tak jeszcze wtrace od siebie chce sprzedac HTC i SAMSUNGA GALAXY S II ceny konkurencyjne

Piszcie tu lub GG 5704958

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...