Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Samsung GALAXY S 2, NOTE, czy najnowszy NEXUS.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Samsung GALAXY S 2, NOTE, czy najnowszy NEXUS. (41 użytkowników oddało głos)

Który z tych modeli

1. Samsung Galaxy S2 (10 głosów [24.39%])

Procent z głosów: 24.39%

2. Galaxy Nexus i9250 (12 głosów [29.27%])

Procent z głosów: 29.27%

3. Głosowano Samsung Note (19 głosów [46.34%])

Procent z głosów: 46.34%

Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Antek.84

Antek.84
  • Bywalec

• 81 postów

Napisano 28 listopad 2011 - 16:43

Witam.

Zbieram się do kupna nowego telefony, bo moja leciwa nokia 6300, którą posiadam długo nie pociągnie.
Zastanawiam się nad tymi modelami co w temacie czyli:

1. Samsung Galaxy S2
2. Samsung Note
3. Galaxy Nexus

Kwotę jaką mam zamiar przeznaczyć na ten cele to około 2 tyś. Do czego bym go używła: przeglądanie neta, słuchania muzyki, odpisywanie na e-maile, czasami może i zagrać w coś podczas podróżny. Zależy mi, żeby dźwięk wydobywający się z głośników był w miarę głośny, a one same nie ,,charczały", nie miałem okazji trzymania Note w ręku i obawiam się czy on nie jest za wielki. A który z tych 3 wymienionych prze zemnie ma najlepsze podzespoły.A jeszcze jedno nie interesuje mnie Iphone 4, gdyż miałem okazje ,,pobawić" się tym telefonem i system IOS nie przypadł mi do gustu wole jednak chyba Androida. Z góry dzięki za pomoc.
  • 0

#2 Empty91

Empty91
  • Bywalec

• 147 postów

Napisano 28 listopad 2011 - 17:24

Nexus jest to jedyny telefon jaki uznaje za dobry z Androidem. Jest to oczko w głowie Google więc nie ma się czego obawiać wsparcie będzie przez kolejne 2 lata. Tylko zastanów się czy potrzebny jest Ci aż tak wielki telefon chodzi mi tutaj o ekran 4,7 Cala to jednak sporo. Note od razu odrzuć chyba że potrzebujesz telefonu do szpanu ni to tablet ni to telefon będziesz wyglądał jak idiota z takim czymś przy twarzy.

Użytkownik Empty91 edytował ten post 28 listopad 2011 - 17:25

• 0

#3 Mixtape

Mixtape
  • = Ekspert w dziale telefony =

• 4870 postów
  • Miejscowość:Pcim Dolny

Napisano 28 listopad 2011 - 17:44

Zdecydowanie Nexus. Ten telefon to wręcz ideał. Ekran, który dosłownie rozgniata konkurencję, szybki procesor i oczywiście Android 4.0 :)
  • 0
Intel Core i5 3570K 4,6 Ghz + Thermaltake Contac 29 BP / ASUS Sabertooth Z77 / 2x4 GB Corsair DDR3 XMS3 2000 Mhz Dual Chanel / Gigabyte Radeon HD 6950 WindForce 3x 1GB OC 900/1350 / Pentagram Silent Force 550W / Seagate Barracuda 7200.14 1TB / BitFenix Shinobi Window Black / DELL U2412M 24' IPS / Windows 8 Pro x64 / Creative Inspire T3100 / HP VooDooDNA Gamer Mouse

#4 Antek.84

Antek.84
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 81 postów

Napisano 29 listopad 2011 - 11:07

Nexus jest to jedyny telefon jaki uznaje za dobry z Androidem. Jest to oczko w głowie Google więc nie ma się czego obawiać wsparcie będzie przez kolejne 2 lata. Tylko zastanów się czy potrzebny jest Ci aż tak wielki telefon chodzi mi tutaj o ekran 4,7 Cala to jednak sporo. Note od razu odrzuć chyba że potrzebujesz telefonu do szpanu ni to tablet ni to telefon będziesz wyglądał jak idiota z takim czymś przy twarzy.

Nie jestem typem człowiek, który kupuje coś żeby się pochwalić. Z tych wszystkich najbardziej podoba mi się Nexus, czy ja wiem czy on jest taki duży, wydaje mi się ze jest porównywalny z S2. Chodziły mi po głowie niektóre modele HTC, ale słyszałem opinie że są one ciche.
  • 0

#5 jack_rackham

jack_rackham
  • Amator

• 61 postów

Napisano 29 listopad 2011 - 11:08

Samsung Note - imponujące, ale bardzo specyficzne urządzenie. Zdecydowanie nie dla każdego. Musisz być pewien, że właśnie tego potrzebujesz. Naprawdę duuży - świetny jako mały tablet, ale najsłabszy z tej trójki jako telefon.

Galaxy Nexus - Czytając i słuchając pierwszych reakcji w anglojęzycznych portalach można śmiało polecić. Świetny ekran, rewolucyjny i rewelacyjny Android 4.0, pełne wsparcie Google i brak nakładek producentów - co jest olbrzymim plusem w Ice Cream Sandwich, ponieważ goły system sam w sobie wygląda świetnie! Jedyną odstającą od reszty specyfikacji jest aparat - jakość zdjęć i rozdzielczość nie powala, ale nie jest źle - jest to jedyny element, w którym SGSII ma przewagę.

Samsung Galaxy S2 - niedawno przymierzałem się do wymiany smartphona i SGSII bardzo poważnie brałem pod uwagą. W końcu z niego zrezygnowałem - ze względu na wygląd (po prostu mi się bardzo nie podoba ;) ), średnią ergonomię (są telefony mniej "kwadratowe, znacznie lepiej leżące w dłoni) i małą rozdzielczość ekranu (nawet moja stara Motorola Milesone ma ekran o troszkę lepszej rozdzielczości!). Jeżeli nie przeszkadzają Ci wady, które mnie do niego zniechęciły, możesz śmiało brać go pod uwagę - to jest na prawdę porządne urządzenie! Zwłaszcza, że cena jest znacznie niższa niż Note'a i Nexusa.

Osobiście, gdybym kupował smartphona i miał do wydania ok. 2000 zł pod uwagę brałbym jedynie Motorolę Razr i Nexusa.

Niestety nie pomogę, jeżeli chodzi o jakość dźwięku z głośników, ponieważ nigdy nie zwracałem na to uwagi wybierając smartphona.

Użytkownik jack_rackham edytował ten post 29 listopad 2011 - 11:10

• 0

#6 Antek.84

Antek.84
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 81 postów

Napisano 29 listopad 2011 - 11:14

A co myślicie o Sony Ericsson ARC S?
  • 0

#7 jack_rackham

jack_rackham
  • Amator

• 61 postów

Napisano 29 listopad 2011 - 11:17

Z tych wszystkich najbardziej podoba mi się Nexus, czy ja wiem czy on jest taki duży, wydaje mi się ze jest porównywalny z S2.

Nexus jest tylko 10 mm wyższy, 2 mm szerszy i nieznacznie grubszy. Nigdy nie miałem go w dłoni, ale na podstawie zdjęć wnioskuję, że będzie lepiej leżał w dłoni - jest trochę zaokrąglony :)

Chodziły mi po głowie niektóre modele HTC, ale słyszałem opinie że są one ciche.

W Sensation dźwięk z głośników nie powala - nie polecam go więc, jeżeli jest to dla Ciebie ważne. Z kolei jakość dźwięku po podłączeniu dobrych słuchawek jest jak najbardziej OK, a podobno jeszcze bardziej się poprawia po zainstalowaniu ROMU z Sensation XE z Beats Audio.

• 0

#8 Antek.84

Antek.84
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 81 postów

Napisano 29 listopad 2011 - 11:22

Nexus jest tylko 10 mm wyższy, 2 mm szerszy i nieznacznie grubszy. Nigdy nie miałem go w dłoni, ale na podstawie zdjęć wnioskuję, że będzie lepiej leżał w dłoni - jest trochę zaokrąglony :) W Sensation dźwięk z głośników nie powala - nie polecam go więc, jeżeli jest to dla Ciebie ważne. Z kolei jakość dźwięku po podłączeniu dobrych słuchawek jest jak najbardziej OK, a podobno jeszcze bardziej się poprawia po zainstalowaniu ROMU z Sensation XE z Beats Audio.

Nie jest to dla mnie jakaś kluczowa sprawa, ale jak pisałem wcześniej nie chciałbym, żeby telefon ,,charczał".
  • 0

#9 jack_rackham

jack_rackham
  • Amator

• 61 postów

Napisano 29 listopad 2011 - 12:39

A co myślicie o Sony Ericsson ARC S?

Sprzętowo inna liga niż wymieniona przez Ciebie trójka. Jednordzeniowy procesor, 512 MB RAM i do tego zaledwie Adreno 205 GPU. Nie chcę przez to powiedzieć, że telefon jest slaby. Większości zastosowań będzie wystarczająco wydajny. Ale jeżeli wymieniasz Nexusa, SGSII i Note'a, to znaczy że wydajnościowo celujesz w najwyższą ligę, w której Arc S nie jest. Dodatkowo telefon nie grzeszy wykonaniem. Design może się podobać, ale wykorzystane materiały zniechęcają. Moim zdaniem niezbyt ładny, błyszczący plastik nie przystoi topowemu urządzeniu. Ponieważ jednak jest tańszy od wymienionej trójki, więc idąc na pewne kompromisy, można spokojnie brać go pod uwagę. Aha, i niewątpliwym plusem jest port HDMI, niewiele urządzeń to oferuje.

Nie jest to dla mnie jakaś kluczowa sprawa, ale jak pisałem wcześniej nie chciałbym, żeby telefon ,,charczał".

Jeżeli znajdę wolną chwilę wieczorem w domu, sprawdzę czy Sensation "charczy" i dam znać ;)
  • 0

#10 Antek.84

Antek.84
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 81 postów

Napisano 29 listopad 2011 - 12:58

Aha, i niewątpliwym plusem jest port HDMI, niewiele urządzeń to oferuje. Jeżeli znajdę wolną chwilę wieczorem w domu, sprawdzę czy Sensation "charczy" i dam znać ;)

Wielkie dzięki, będę wdzięczny.
  • 0

#11 jack_rackham

jack_rackham
  • Amator

• 61 postów

Napisano 29 listopad 2011 - 20:30

Jak na moje ucho jedna trochę "charczy" ;) Niestety nie wyobrażam sobie słuchania muzyki z wbudowanego głośnika. Inna sprawa, że mam słabe porównanie, bo nigdy nie miałem "muzycznego" telefonu i jakość muzyki z głośniczka nigdy nie zachwycała. Z androidów miałem przyjemność z Wildfire mojej dziewczyny i moją Milestone - tam nie jest lepiej niż w Sensation.

Proponuję spróbować posłuchać telefonów którymi się interesujesz w jakimś sklepie i ocenić jakość dźwięku własnym uchem :)

Miłego wybierania! Moim zdaniem niezależnie od tego na co się nie zdecyduj - będziesz zadowolony. Zarówno SGSII jak i Nexus są świetnymi telefonami.
  • 0

#12 Antek.84

Antek.84
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 81 postów

Napisano 11 grudzień 2011 - 20:53

Zastanawiam się nad jeszcze jedną rzeczą. Ostatnio w Orange pojawiła się promocja na Galaxy S2 za 45 zł przy abonamencie za 89,90 na 36 miesięcy dostaje w zamian 1,5 Gb, do wszystkich w Ograne za darmo. Czy warto to brać czy lepiej kupić telefon osobno w sumie to i tak miałem wziąć abonament tylko nie na tak długi okres, ale cena jest kusząca. Co o tym myślicie?
  • 0

#13 hedzik

hedzik
  • Dyskutant

• 241 postów

Napisano 11 grudzień 2011 - 21:02

No zauważ, że to jest 36x90zł. Także może i to jest dobra oferta dla Ciebie, ale i dla Orange całkiem zacna. ;)
  • 0
CPU: Intel Core i9 4,4Ghz@7,6Ghz {WC} RAM: 4x4Gb Kingston HydroHyperX 3200Mhz cl4 + WC MOBO: ASUS Rampage V Black Edition GPUs: 5x GTX790 {WC} - OC@1125/1515 {WC} SSD: 1xOCZ Vertex4 SSD 2,5" 128Gb, 2xOCZ Agility 3+ SSD 2,5" 480GB PSU: ENERMAX MAXREVO 1500W + CORSAIR HX520W LCD: 6x Monitor LCD Dell 30" UltraSharp ;-)

#14 Antek.84

Antek.84
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 81 postów

Napisano 11 grudzień 2011 - 21:05

Wiem.
Ale jak kupie telefon za około 2000 to i tak muszę mieć kasę na korzystanie z niego więc, chyba jedno w drugie w chodzi, dlatego rozważam wszystkie za i przeciw i każda rada jest pomocna i dziękuje za nią.
  • 0

#15 Ujemny

Ujemny
  • Bring It!

• 1182 postów
  • Miejscowość:Gliwice
  • 3DMark 06:3DMark 11 5120

Napisano 12 grudzień 2011 - 10:16

90 zł za abonament w obecnych czasach to zjawisko dość powszechne. Ponad połowa moich znajomych ma abonament przekraczający 75 zł.

Na chwilę obecną z przedstawionej oferty wybrałbym Galaxy Nexus i9250, naturalny progres z Galaxy S2, który posiadam obecnie. Niech nie przestrasza Ciebie wielkość ekranu. Po tygodniu nie będziesz mógł "bez niej" pisać esemesa, a każdy inny smartphone wyda Ci się mały, niewygodny, oraz niepraktyczny. Nie wyobrażam sobie korzystania z innego telefonu, nawet iPhone wg mnie ma za mały ekran...

PS.
Samsung w styczniu, albo w lutym wyda łatkę Android 4.0.1 na Galaxy S2, więc... Może Orange?

Użytkownik Ujemny edytował ten post 12 grudzień 2011 - 10:17

• 0

#16 GoDlik

GoDlik
  • RazeR

• 107 postów
  • Miejscowość:Gdańsk

Napisano 16 grudzień 2011 - 19:50

Witam :D
Jestem szczęśliwym posiadaczem Samsunga GALAXY S2 32GB.Dlaczego szczęsliwym ? ponieważ ten telefon jest doskonały,nie mialem jeszcze z nim żadnego problemu :D Ekran jest idealny pod wzgledem różnorodności kolorów.
Filmy nagrywa świetnie Full HD robi wrażenie.Naprawde z czystym sumieniem polecam ten telefon.

Pozdro
  • 0

"Nie ma ludzi normalnych i nienormalnych, są ci pozamykani w zakladach, i ci ktorzy nie zostali przebadani" :D

#17 Antek.84

Antek.84
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 81 postów

Napisano 17 grudzień 2011 - 09:33

Ja miałem okazje zobaczyć dogłębnie Galaxy S2, telefon robi wrażenie swoim wyświetlaczem, szybkością i dźwiękiem wydobywającym się z głośnika. Telefon jest naprawde wart każdej złotówki, tylko po ostatnim próbny wypuszczeniu ISC użytkownicy S2 się trochę zawiedli, więc wole poczekać i zobaczyć jak to będzie wyglądać w ostatecznej wersji, mam nadzieje ze lepiej.
  • 0

#18 piterrrxd

piterrrxd
  • HДЯDЩДRЭ PФЯИ

• 1812 postów
  • Miejscowość:Braniewo
  • 3DMark 06:22222

Napisano 17 grudzień 2011 - 11:59

http://www.benchmark...pinie-4315.html :P
  • 0

HD7870vs.HD7870XT na Phenomie II LINK DO TESTU
Intel i5 3570k @4.5GHz+ZALMAN CNPS10X FLEX+Enermax UCTB12 TB Silence 120mm || Gigabyte Z77X-D3H || Corsair Dominator DDR3 2x8GB 1600 MHz CL10 || Intel HD4000 || Chieftec CFT-600-14CS || Logitech Z-2300 + Creative Audigy 2 ZS Gold || OCZ Vertex 4 128GB

#19 Antek.84

Antek.84
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 81 postów

Napisano 17 grudzień 2011 - 22:27

Czytałem o tym Nexusie trochę i nie jest wcale tak różowo jak by się mogło wydawać.
  • 0

#20 Mixtape

Mixtape
  • = Ekspert w dziale telefony =

• 4870 postów
  • Miejscowość:Pcim Dolny

Napisano 17 grudzień 2011 - 22:46

Po za taką sobie jakością wykonania nie posiada żadnych wad ;)
  • 0
Intel Core i5 3570K 4,6 Ghz + Thermaltake Contac 29 BP / ASUS Sabertooth Z77 / 2x4 GB Corsair DDR3 XMS3 2000 Mhz Dual Chanel / Gigabyte Radeon HD 6950 WindForce 3x 1GB OC 900/1350 / Pentagram Silent Force 550W / Seagate Barracuda 7200.14 1TB / BitFenix Shinobi Window Black / DELL U2412M 24' IPS / Windows 8 Pro x64 / Creative Inspire T3100 / HP VooDooDNA Gamer Mouse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych