Skocz do zawartości

Assassin's Creed Odyssey  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      0
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
      5
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
      3
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      1
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

Assasin's Creed - Revelations

http://www.gry-online.pl/Galeria/Gry13/249603734.jpg


Ubisoft Studios ( producent )
Ubisoft ( wydawca )
Ubisoft ( dystrybutor PL )
gry akcji (TPP, skradanka, Otwarty Świat)
02 grudnia 2011 ( światowa data premiery )
02 grudnia 2011 ( data wydania w Polsce )
02 grudnia 2011 ( data premiery w USA )
PC zobacz na: 360PS3

tryb gry: single / multiplayer nośnik: 1 DVD
tryb multiplayer: Internet

wymagania wiekowe: 18+ cena w dniu premiery: 139,90 zł






Komputer Stacjonarny


wymagania sprzętowe: Core 2 Duo 2.6 GHz, 1.5 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza), 12 GB HDD, Windows XP/Vista/7, łącze internetowe





Czwarta odsłona serii Assassin's Creed i jednocześnie finalna część trylogii o Ezio. Główny bohater wyrusza śladami swego przodka Altaira, trafiając do średniowiecznego Konstantynopola.

Seria Assassin's Creed to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych marek w portfolio koncernu Ubisoft. Mając na uwadze oczekiwania fanów, wydawca powierzył deweloping Assassin's Creed: Revelationswewnętrznemu studiu w Montrealu, jednocześnie zapewniając wsparcie ze strony zespołów Ubisoft Annecy, Massive, Quebec, Singapore i Bucharest. Twórcy gry postawili sobie za cel wzbogacić dotychczasowe znane miłośnikom cyklu elementy o nowe funkcje i opcje rozgrywki, zachowując przy tym zgodność z wykreowanym wcześniej uniwersum.
Akcja Assassin's Creed: Revelations rozgrywa się w XVI wieku, choć miejscami fabuła przenosi się także o cztery stulecia wcześniej. Główną postacią gry jest Ezio Auditore da Firenze, czyli bohater Assassin's Creed II oraz Assassin's Creed: Brotherhood. Wyrusza on w pełną niebezpieczeństw podróż śladami swego przodka i jednocześnie mistrza – Altaira. Trop wiedzie go do Konstantynopola, serca imperium Ottomańskiego, gdzie rosnąca armia Templariuszy grozi destabilizacją regionu.
Fabuła Assassin's Creed: Revelations obfituje w retrospekcje oraz wątki poboczne. Deweloperzy zadbali o niepowtarzalność każdorazowej rozgrywki, implementując m.in. mechanizm misji będących wynikiem przypadkowych zdarzeń lub zlecanych przez losowo napotkane postaci niezależne.
Nowości w grze to m.in. specjalny hak, umożliwiający pokonywanie odległości na zasadzie trawersu linowego (tzw. zjazd tyrolski). Rozwiązanie to wyraźnie skraca czas potrzebny na przemieszczenie się do wybranej lokacji, jednak obarczone jest pewnym ograniczeniami. Tradycyjnie już wcielając się w asasynów gracze mają dostęp do szeregu zabójczych broni. Ciekawostkę stanowi system konstruowania bomb. Łącząc różnego rodzaju składniki przygotować można 300 różnego rodzaju ładunków przydanych w trakcie wykonywania zadań.
Twórcy gry zdecydowali się także rozbudować takie elementy rozgrywki jak chociażby funkcja „eagle eye”, którą przemianowano na „eagle sense”. Pozwala ona głównemu bohaterowi przewidzieć kierunek, w jakim porusza się wskazany przeciwnik lub postać niezależna. Zmianie uległ również system poszerzania strefy wpływów w mieście. Znane z poprzedniej części Wieże Borgiów zastąpione zostały przez Kryjówki Templariuszy. Sposób ich zdobywania wygląda niemal identycznie, lecz tym razem niezbędna jest także obrona raz przejętych posiadłości. W celu odparcia ataku należy zaliczyć rozbudowaną mini-grę, przypominającą pod względem mechaniki tytuły z gatunku tower defense. Bezpieczeństwo tego rodzaju kryjówek zależy jednak od rozgłosu, im baczniejszą uwagę wzbudzają poczynania zabójców, tym większe prawdopodobieństwo ataku Templariuszy.
W porównaniu do wcześniejszych odsłon serii, w Assassin's Creed: Revelations większy nacisk położono na aspekty zabawy wymagające umiejętności przewidywania i logicznego myślenia. Przykładem tego jest chociażby tryb „Black Room”. Dzięki niemu korzystający z Animusa, Desmond może uzyskać dostęp do wspomnień swoich przodków. Te przedstawione są w formie łamigłówek wymagających umiejętności manipulowania przestrzenią.
Gra korzysta ze sprawdzonego silnika graficznego Anvil. Został on jednak wzbogacony o technologię animowania mimiki postaci „Mocam”, łączącą tradycyjną animację z motion-capture.
Poza możliwością zabawy solowej, twórcy Assassin's Creed: Revelations zadbali o rozbudowany tryb multiplayer. Rozgrywka wieloosobowa mocno związana jest z wątkami fabularnymi gry, a gracze mają możliwość m.in. tworzenia własnych awatarów oraz zakładania gildii.



Zapraszam do dyskusji na temat gry ! :)


Pozdrawiam, Mix

Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Wiec powiem tak. Tytul AC jest kazdemu znany. Pokochaly go miliony za bd fabule. Jednak Ubi przy tworzeniu Brotherhood sie zrobalo, a mianowicie fabula byla nudna jak flaki z olejem, a tryb multi masakra. Jezeli rozchodzi sie o AC i ACII to fabula stala na naprawde wysokim poziomie.

 

Teraz mianowicie wzgledem Revelation. Wizja mezczyzny po 50 mnie nie zadowala. Jednak jezeli fabula bedzie taka jak Brotherhood to skoncze jedynie z nudow. Jednak jezeli bedzie na poziomie takim co AC i ACII to mozliwe, ze kupie.

 

ps. Nie wiem czy juz ktos zauwazyl ale Ubikacja serwuje nam odgrzanego kotleta poraz drugi. Mianowicie ten AC niczym nie bedzie sie roznil od ACII. Jedyne to fabula. Bylo tak samo z ACBH. Chyba Ubi zaczyja nasladowac pomalu juz Acti.

 

To jest tylko moja ocena. Zgadzac sie z nia nie musisz.

Edytowane przez darkatraz
Link to post
Share on other sites

ps. Nie wiem czy juz ktos zauwazyl ale Ubikacja serwuje nam odgrzanego kotleta poraz drugi. Mianowicie ten AC niczym nie bedzie sie roznil od ACII. Jedyne to fabula. Bylo tak samo z ACBH. Chyba Ubi zaczyja nasladowac pomalu juz Acti.

I bardzo dobrze, graficznie niczego mi nie brakowało w żadnej z części Assassina, więc po grzyba mieli to ruszać ? By sztucznie podbić wymagania ? By skupić się na grafice a pominąć fabułę ? Czy z innych powodów ?

 

Dla mnie grafika mogłaby stanąć na poziomie tej z Assassina, chyba że jakiś przełom by wprowadzili.

 

Co do samej gry, pobrałem pirata by zobaczyć co to, po pierwszych dwóch godzinach wykasowałem :) Kupuje oryginał bo warto, trzyma klimat poprzednich części ale mam wrażenie że to nie koniec serii, a szkoda bo już wszystko się praktycznie wyjaśniło.

Link to post
Share on other sites

Myślę że tak na prawdę nawet w pełni DX9 nie widzieliśmy jeszcze.

Nowe DX = Nowa Karta = nowy system który to wspiera = zysk dla obu stron

I dalej zostanę przy swoim, Assassin Revelation ma grafikę jaką mieć powinien a nie tylko sztucznie zawyżaną by zmuszać do zakupu sprzętu

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj ukończyłem AC:R - gra wymiata! :D

Wg mnie jest to najlepsza i najbardziej dopracowana część.

I pozostawia kolejne pytania bez odpowiedzi :wariat:

 

Jak dla mnie akcja AC3 powinna się toczyć albo w epoce wiktoriańskiej lub współcześniej :]

Aczkolwiek przebicie Ezio jako bohatera głównego może być trudne.

Edytowane przez Thorin49
Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Jestem w polowie 2 aktu i jestem zaskoczony. Porownujac do Brotherhood gra jest lepiej dopracowana fabularnie. Zobaczymy czy przebije AC II ktore bylo fabularnie wedlug mnie najlepsza czescia. Fabula w AC I byla dobra ale za szybko dostalismy wszystko na tacy. W ACII przynajmniej dostawalismy informacje stopniowo i w malych dawkach. Brotherhood to fabularnie ta sama wtopa co w ACI. Jak narazie fabularnie dogania ACII. Kolejna dawka recenzji gdy skoncze 4 akt.

Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Ja co multi mam mieszane uczucia. Moze pomysl fajny ale wykonanie dla PC slabe. Laczenie ponad 30 minut z serwerem by moc grac to nie dla mnie. Wiem, ze trzeba bylo odblokowac porty tylko jak to zrobic w modemie ? W routerze wiem jak to zrobic ale jezeli ktos oswieci mnie z portami w modemie to moze zmienie zdanie. I jeszcze jedno. Mam dosyc trybow multi wzietych surowo z konsoli. Dedyki w wersji PC powinny byc, a nie tylko wyszukiwanie zrodu MW2 i MW3.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

No Revelations skończone ;) To miało być zamknięcie trylogii ? Zakończenie ma takie, że spoko może kolejna część powstać. Gra to to samo co Brotherhood tylko inna fabuła ale i tak się przyjemnie grało. Krótka niestety i jest niedosyt po tym jak zobaczyłem napisy końcowe. Oczekiwałem mocnego zakończenia a tu klops.

Link to post
Share on other sites

To miało być zamknięcie trylogii ?

To miało być zakończenie historii Ezia i Altaira. 3 część wyjdzie jeszcze przed 21.12.2012, w którym to ma nastąpić apokalipsa. Jak sami twórcy mówią - byłoby bezsensu, gdyby ostatnia część opowiadająca o losach Desmonda, który nie tylko walczy z templariuszami, ale również musi uchronić planetę przed wielkim kataklizmem, wyszła po "realnym" końcu świata.

 

Co do Revelations. Wątek Altaira podobał mi się najbardziej :D

Edytowane przez Shadowx
Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Ja natomiast powiem tyle, ze jakos nie ciagnie mnie dogrania w nia. Ostatnio to odziwo BF3; Skyrim; MW3 (bardzo zadko); LoL oraz WoT. Dzisiaj nawet odkurzylem StarCraft'a 2. Ktos chetny na wspolny mecz. Pisac na pw.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...