Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

[MULTI] Assassin's Creed - seria

benchmark assassins creed black flag ac ac4 opinie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1577 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Assassin's Creed Odyssey (6 użytkowników oddało głos)

Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

1. trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku (0 głosów [0.00%])

Procent z głosów: 0.00%

2. solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy (3 głosów [50.00%])

Procent z głosów: 50.00%

3. ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału (2 głosów [33.33%])

Procent z głosów: 33.33%

4. można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu (1 głosów [16.67%])

Procent z głosów: 16.67%

5. zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść (0 głosów [0.00%])

Procent z głosów: 0.00%

Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Mixtape

Mixtape
  • Emeryt

• 5216 postów
  • Miejscowość:Pcim Dolny

Napisano 27 listopad 2011 - 17:51

Assasin's Creed - Revelations

249603734.jpg

Ubisoft Studios ( producent )
Ubisoft ( wydawca )
Ubisoft ( dystrybutor PL )
gry akcji (TPP, skradanka, Otwarty Świat)
02 grudnia 2011 ( światowa data premiery )
02 grudnia 2011 ( data wydania w Polsce )
02 grudnia 2011 ( data premiery w USA )
PC zobacz na: 360PS3

tryb gry: single / multiplayer nośnik: 1 DVD
tryb multiplayer: Internet

wymagania wiekowe: 18+ cena w dniu premiery: 139,90 zł

Komputer Stacjonarny

wymagania sprzętowe: Core 2 Duo 2.6 GHz, 1.5 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza), 12 GB HDD, Windows XP/Vista/7, łącze internetowe

Czwarta odsłona serii Assassin's Creed i jednocześnie finalna część trylogii o Ezio. Główny bohater wyrusza śladami swego przodka Altaira, trafiając do średniowiecznego Konstantynopola.

Seria Assassin's Creed to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych marek w portfolio koncernu Ubisoft. Mając na uwadze oczekiwania fanów, wydawca powierzył deweloping Assassin's Creed: Revelationswewnętrznemu studiu w Montrealu, jednocześnie zapewniając wsparcie ze strony zespołów Ubisoft Annecy, Massive, Quebec, Singapore i Bucharest. Twórcy gry postawili sobie za cel wzbogacić dotychczasowe znane miłośnikom cyklu elementy o nowe funkcje i opcje rozgrywki, zachowując przy tym zgodność z wykreowanym wcześniej uniwersum.
Akcja Assassin's Creed: Revelations rozgrywa się w XVI wieku, choć miejscami fabuła przenosi się także o cztery stulecia wcześniej. Główną postacią gry jest Ezio Auditore da Firenze, czyli bohater Assassin's Creed II oraz Assassin's Creed: Brotherhood. Wyrusza on w pełną niebezpieczeństw podróż śladami swego przodka i jednocześnie mistrza – Altaira. Trop wiedzie go do Konstantynopola, serca imperium Ottomańskiego, gdzie rosnąca armia Templariuszy grozi destabilizacją regionu.
Fabuła Assassin's Creed: Revelations obfituje w retrospekcje oraz wątki poboczne. Deweloperzy zadbali o niepowtarzalność każdorazowej rozgrywki, implementując m.in. mechanizm misji będących wynikiem przypadkowych zdarzeń lub zlecanych przez losowo napotkane postaci niezależne.
Nowości w grze to m.in. specjalny hak, umożliwiający pokonywanie odległości na zasadzie trawersu linowego (tzw. zjazd tyrolski). Rozwiązanie to wyraźnie skraca czas potrzebny na przemieszczenie się do wybranej lokacji, jednak obarczone jest pewnym ograniczeniami. Tradycyjnie już wcielając się w asasynów gracze mają dostęp do szeregu zabójczych broni. Ciekawostkę stanowi system konstruowania bomb. Łącząc różnego rodzaju składniki przygotować można 300 różnego rodzaju ładunków przydanych w trakcie wykonywania zadań.
Twórcy gry zdecydowali się także rozbudować takie elementy rozgrywki jak chociażby funkcja „eagle eye”, którą przemianowano na „eagle sense”. Pozwala ona głównemu bohaterowi przewidzieć kierunek, w jakim porusza się wskazany przeciwnik lub postać niezależna. Zmianie uległ również system poszerzania strefy wpływów w mieście. Znane z poprzedniej części Wieże Borgiów zastąpione zostały przez Kryjówki Templariuszy. Sposób ich zdobywania wygląda niemal identycznie, lecz tym razem niezbędna jest także obrona raz przejętych posiadłości. W celu odparcia ataku należy zaliczyć rozbudowaną mini-grę, przypominającą pod względem mechaniki tytuły z gatunku tower defense. Bezpieczeństwo tego rodzaju kryjówek zależy jednak od rozgłosu, im baczniejszą uwagę wzbudzają poczynania zabójców, tym większe prawdopodobieństwo ataku Templariuszy.
W porównaniu do wcześniejszych odsłon serii, w Assassin's Creed: Revelations większy nacisk położono na aspekty zabawy wymagające umiejętności przewidywania i logicznego myślenia. Przykładem tego jest chociażby tryb „Black Room”. Dzięki niemu korzystający z Animusa, Desmond może uzyskać dostęp do wspomnień swoich przodków. Te przedstawione są w formie łamigłówek wymagających umiejętności manipulowania przestrzenią.
Gra korzysta ze sprawdzonego silnika graficznego Anvil. Został on jednak wzbogacony o technologię animowania mimiki postaci „Mocam”, łączącą tradycyjną animację z motion-capture.
Poza możliwością zabawy solowej, twórcy Assassin's Creed: Revelations zadbali o rozbudowany tryb multiplayer. Rozgrywka wieloosobowa mocno związana jest z wątkami fabularnymi gry, a gracze mają możliwość m.in. tworzenia własnych awatarów oraz zakładania gildii.

Zapraszam do dyskusji na temat gry ! :)

Pozdrawiam, Mix

• 0

Intel Core i5 3570K 4,6 Ghz + BeQuiet Dark Rock Pro 3 / ASUS Sabertooth Z77 / 2x8GB DDR3 Corsair Vengeance LP 1600Mhz / EVGA GeForce GTX 1080 FTW DT / Fractal Design Tesla R2 800W / Samsung SSD 850 PRO 250GB RAID0 / Corsair Carbide Series 400C + 6x Corsair AF120 Quiet / ASUS ROG P279Q 27` / Windows 10 Pro x64 / Logitech Z623 2.1 / Mad Catz R.A.T 9 / Razer Black Widow 2014

#2 Eklerek

Eklerek
  • Maniak

• 5269 postów
  • Miejscowość:Jelenia Góra

Napisano 27 listopad 2011 - 18:10

Gram od paru dni i powiem, że gra bardzo fajna ^^
  • 0

#3 darkatraz

darkatraz

Napisano 27 listopad 2011 - 18:17

Wiec powiem tak. Tytul AC jest kazdemu znany. Pokochaly go miliony za bd fabule. Jednak Ubi przy tworzeniu Brotherhood sie zrobalo, a mianowicie fabula byla nudna jak flaki z olejem, a tryb multi masakra. Jezeli rozchodzi sie o AC i ACII to fabula stala na naprawde wysokim poziomie.

Teraz mianowicie wzgledem Revelation. Wizja mezczyzny po 50 mnie nie zadowala. Jednak jezeli fabula bedzie taka jak Brotherhood to skoncze jedynie z nudow. Jednak jezeli bedzie na poziomie takim co AC i ACII to mozliwe, ze kupie.

ps. Nie wiem czy juz ktos zauwazyl ale Ubikacja serwuje nam odgrzanego kotleta poraz drugi. Mianowicie ten AC niczym nie bedzie sie roznil od ACII. Jedyne to fabula. Bylo tak samo z ACBH. Chyba Ubi zaczyja nasladowac pomalu juz Acti.

To jest tylko moja ocena. Zgadzac sie z nia nie musisz.

Użytkownik darkatraz edytował ten post 27 listopad 2011 - 18:39

• 0

#4 Xelixo

Xelixo
  • Dyskutant

• 183 postów

Napisano 27 listopad 2011 - 18:27

@up
Zamiast grać i kupować gry to weź do ręki słownik ortograficzny.
  • 0

Intel Core i7 6700K - Gigabyte 1080 G1 Gaming - ASRock Z170 EXTREME6 - G.Skill Trident Z DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15

Seagate Pro 4TB + Samsung Evo 970 250GB M2 + Seagate 1TB ST1000DM003 + SSD Crucial MX100 256GB

Noctua NH-D15S -  Asus Xonar DX/XD - Philips BDM3490UC 34"
Microlab Solo 6C - Seasonic PRIME Gold 650W

Fractal Design Define R6 TG - HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Red - Logitech G303

#5 darkatraz

darkatraz

Napisano 27 listopad 2011 - 18:36

Pisane z telefonu na szybkiego, a ekran oporowy 3,2" mnie czasami dobija :/ + android nie ma polskich znakow.

Użytkownik darkatraz edytował ten post 27 listopad 2011 - 18:42

• 0

#6 Mixtape

Mixtape
  • Autor tematu
  • Emeryt

• 5216 postów

Napisano 27 listopad 2011 - 18:59

Mi też się całkiem przyjemnie gra choć mam uczucie, że to to samo co AC Brotherhood tylko z inną fabułą :/
  • 0

Intel Core i5 3570K 4,6 Ghz + BeQuiet Dark Rock Pro 3 / ASUS Sabertooth Z77 / 2x8GB DDR3 Corsair Vengeance LP 1600Mhz / EVGA GeForce GTX 1080 FTW DT / Fractal Design Tesla R2 800W / Samsung SSD 850 PRO 250GB RAID0 / Corsair Carbide Series 400C + 6x Corsair AF120 Quiet / ASUS ROG P279Q 27` / Windows 10 Pro x64 / Logitech Z623 2.1 / Mad Catz R.A.T 9 / Razer Black Widow 2014

#7 Toushiro

Toushiro
  • Dyskutant

• 151 postów
  • Miejscowość:Malbork

Napisano 27 listopad 2011 - 19:04

Ja przed chwilą przeszedłem i trochę się zawiodłem ,ponieważ w tej części miało się wszystko wyjaśnić a zrobiło się jeszcze więcej tajemnic. Końcówka nie najlepsza.
  • 0

CPU: Intel Core i5 4690k+ Zalman CNPS10X Performa, RAM:Patriot Viper Xtreme 

Divison 2 2x4gb, GPU: MSI GTX 970 Gaming, SSD: Crucial BX100 250gb, MB: Asrock z97 pro4 , PSU: OCZ ModXStream PRO 600w, Obudowa: Zalman Z9 Plus, Audio:prodigy cube+cal!, brainwavz delta, Monitor: dell u2312hm,

Smartphone: Xperia z2

#8 bullseye

bullseye
  • Zapaleniec

• 1277 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 27 listopad 2011 - 19:10

ps. Nie wiem czy juz ktos zauwazyl ale Ubikacja serwuje nam odgrzanego kotleta poraz drugi. Mianowicie ten AC niczym nie bedzie sie roznil od ACII. Jedyne to fabula. Bylo tak samo z ACBH. Chyba Ubi zaczyja nasladowac pomalu juz Acti.

I bardzo dobrze, graficznie niczego mi nie brakowało w żadnej z części Assassina, więc po grzyba mieli to ruszać ? By sztucznie podbić wymagania ? By skupić się na grafice a pominąć fabułę ? Czy z innych powodów ?

Dla mnie grafika mogłaby stanąć na poziomie tej z Assassina, chyba że jakiś przełom by wprowadzili.

Co do samej gry, pobrałem pirata by zobaczyć co to, po pierwszych dwóch godzinach wykasowałem :) Kupuje oryginał bo warto, trzyma klimat poprzednich części ale mam wrażenie że to nie koniec serii, a szkoda bo już wszystko się praktycznie wyjaśniło.
  • 0

#9 Mixtape

Mixtape
  • Autor tematu
  • Emeryt

• 5216 postów

Napisano 27 listopad 2011 - 19:42

No ale umówmy się. DirectX 9 to już naprawdę archaiczna technologia ;/
  • 0

#10 darkatraz

darkatraz

Napisano 27 listopad 2011 - 19:52

Juz AC graficznoe byl lepszy. Bo wspieral DX9 i DX10, a ro kazdego osobnu exe byl.
  • 0

#11 bullseye

bullseye
  • Zapaleniec

• 1277 postów

Napisano 27 listopad 2011 - 20:25

Myślę że tak na prawdę nawet w pełni DX9 nie widzieliśmy jeszcze.
Nowe DX = Nowa Karta = nowy system który to wspiera = zysk dla obu stron
I dalej zostanę przy swoim, Assassin Revelation ma grafikę jaką mieć powinien a nie tylko sztucznie zawyżaną by zmuszać do zakupu sprzętu
  • 0

#12 Thorin49

Thorin49
  • We are the hammer!

• 732 postów
  • 3DMark 06:40,000

Napisano 07 grudzień 2011 - 21:15

Dzisiaj ukończyłem AC:R - gra wymiata! :D
Wg mnie jest to najlepsza i najbardziej dopracowana część.
I pozostawia kolejne pytania bez odpowiedzi :wariat:

Jak dla mnie akcja AC3 powinna się toczyć albo w epoce wiktoriańskiej lub współcześniej :]
Aczkolwiek przebicie Ezio jako bohatera głównego może być trudne.

Użytkownik Thorin49 edytował ten post 07 grudzień 2011 - 22:30

• 0
I am the hammer.
I am the sword in His hand.
I am the gauntlet about His fist.
I am the bane of His foes and the woes of the treacherous.
I am the end.

#13 darkatraz

darkatraz

Napisano 07 grudzień 2011 - 21:39

Jestem w polowie 2 aktu i jestem zaskoczony. Porownujac do Brotherhood gra jest lepiej dopracowana fabularnie. Zobaczymy czy przebije AC II ktore bylo fabularnie wedlug mnie najlepsza czescia. Fabula w AC I byla dobra ale za szybko dostalismy wszystko na tacy. W ACII przynajmniej dostawalismy informacje stopniowo i w malych dawkach. Brotherhood to fabularnie ta sama wtopa co w ACI. Jak narazie fabularnie dogania ACII. Kolejna dawka recenzji gdy skoncze 4 akt.
  • 0

#14 MartinMartinN

MartinMartinN
  • Gaduła

• 462 postów

Napisano 09 grudzień 2011 - 11:12

Dodam od siebie ze od czasu wydania Brotherhooda seria AC posiada jeden z najlepszych , najbardziej oryginalnych i mega wciagajacych MULTI na rynku! :)
  • 0

#15 darkatraz

darkatraz

Napisano 09 grudzień 2011 - 11:33

Ja co multi mam mieszane uczucia. Moze pomysl fajny ale wykonanie dla PC slabe. Laczenie ponad 30 minut z serwerem by moc grac to nie dla mnie. Wiem, ze trzeba bylo odblokowac porty tylko jak to zrobic w modemie ? W routerze wiem jak to zrobic ale jezeli ktos oswieci mnie z portami w modemie to moze zmienie zdanie. I jeszcze jedno. Mam dosyc trybow multi wzietych surowo z konsoli. Dedyki w wersji PC powinny byc, a nie tylko wyszukiwanie zrodu MW2 i MW3.
  • 0

#16 Mixtape

Mixtape
  • Autor tematu
  • Emeryt

• 5216 postów

Napisano 19 grudzień 2011 - 20:07

No Revelations skończone ;) To miało być zamknięcie trylogii ? Zakończenie ma takie, że spoko może kolejna część powstać. Gra to to samo co Brotherhood tylko inna fabuła ale i tak się przyjemnie grało. Krótka niestety i jest niedosyt po tym jak zobaczyłem napisy końcowe. Oczekiwałem mocnego zakończenia a tu klops.
  • 0

#17 Shadowx

Shadowx
  • Gaduła

• 401 postów
  • Miejscowość:Tczew
  • 3DMark 06:0

Napisano 19 grudzień 2011 - 20:37

To miało być zamknięcie trylogii ?

To miało być zakończenie historii Ezia i Altaira. 3 część wyjdzie jeszcze przed 21.12.2012, w którym to ma nastąpić apokalipsa. Jak sami twórcy mówią - byłoby bezsensu, gdyby ostatnia część opowiadająca o losach Desmonda, który nie tylko walczy z templariuszami, ale również musi uchronić planetę przed wielkim kataklizmem, wyszła po "realnym" końcu świata.

Co do Revelations. Wątek Altaira podobał mi się najbardziej :D

Użytkownik Shadowx edytował ten post 19 grudzień 2011 - 20:40

• 0

#18 darkatraz

darkatraz

Napisano 19 grudzień 2011 - 22:38

Ja natomiast powiem tyle, ze jakos nie ciagnie mnie dogrania w nia. Ostatnio to odziwo BF3; Skyrim; MW3 (bardzo zadko); LoL oraz WoT. Dzisiaj nawet odkurzylem StarCraft'a 2. Ktos chetny na wspolny mecz. Pisac na pw.
  • 0

#19 Mate_

Mate_
  • Nobody Knows I'm New Wave

• 436 postów
  • 3DMark 06:20230

Napisano 19 grudzień 2011 - 23:25

Patrząc po wymaganiach to następne call of duty, jak ja nie lubię gier, które stoją technologicznie w miejscu.
  • 0

#20 Ujemny

Ujemny
  • Bring It!

• 1182 postów
  • Miejscowość:Gliwice
  • 3DMark 06:3DMark 11 5120

Napisano 04 styczeń 2012 - 15:27

Brotherhood.

Jest sposób na zrestartowanie odzienia? Wybrałem raz z menu, i niestety całą grę przechodzę w odzieniu wybranym z menu. Mogę je zmieniać, ale gra ignoruje mi nowo zdobyte ciuszki.
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: benchmark, assassins creed, black flag, ac, ac4, opinie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych