Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Wczoraj uderzyli mi w auto na parkingu. Co więcej potem ktoś uderzył we mnie innym autem. Taka sytuacja była wczoraj przed hotelem w którym ćwiczę.
Pierwszy winny kazał dzwonić na policję, drugi uciekł :D

Edytowane przez leto87
  • Że co, proszę? 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Jak czytam takie wypociny dzinnikarzyny z niby motoryzacyjnego portalu to czuję się zażenowany tym co widzą moje oczy.
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/tak-dziala-martwe-pole-kierowca-ciezarowki-nie-spodziewal-sie-takiego-obrotu-spraw/vbbmhvd
Kierowca zestawu zmienia pas, ale autor artykułu pisze co źle zrobił ten, co tym pasem jechał osobówką. Na koniec dodaje, że nie wie kto winny, bo nie ma tego w opisie filmu. Żenada. Że też kiedyś kupowałem "Auto Świat" w kiosku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, jakub1t napisał:

ale spory procent ludzi nie wie do czego służą lusterka niestety

Rzadko kiedy takie zachowanie jest niesprowokowane

 

Niejednokrotnie sam chciałem tak zrobić po tym jak jakiś leming nie umiejący używać lusterek mało mnie nie zabił

  • Lubię to 1
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

Nie będę spekulował co ford zrobił, bo zwyczajnie nie ma nagrania. Niektórzy mają niski próg bólu du.. i wszystko na drodze uważają za prowokację. Gdyby tir nie miał wolnego lewego pasa to mogło być nieciekawie. Także nagranie na policję i temperować dekla. Moim zdaniem nic nie usprawiedliwia takich zachowań.

  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites

Sam miałem taką sytuację jak ten Ford. Jechałem A4 na tempomacie 140 km/h. Widziałem w lusterku z tyłu jadące auto lewym pasem ale było daleko więc rozpocząłem manewr wyprzedzania. Jadące za mną auto będąc jeszcze ze 100m z tyłu zaczęło do mnie mrugać a jak zakończyłem manewr to mnie wyprzedził i zjechał przede mnie i zaczął hamować. Jak mu pokazałem paluchem kamerkę na szybie to odpuścił. 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Takich osób jak kierowca Forda jest niestety dużo. Zwłaszcza w okresie świątecznym. Takim osobą śmiało można urwać lusterka i nie zauważą różnicy niemniej zachowanie Skody zakrawa o zgłoszenie sprawy Policji. Mógł doprowadzić to poważnych w skutkach wypadku. 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, xbk123 napisał:

Moim zdaniem nic nie usprawiedliwia takich zachowań.

Jasne, że nic nie usprawiedliwia takiego zachowania

 

18 godzin temu, Krzysko napisał:

Jadące za mną auto będąc jeszcze ze 100m z tyłu zaczęło do mnie mrugać a jak zakończyłem manewr to mnie wyprzedził i zjechał przede mnie i zaczął hamować

Zakładając że nie zajechałeś mu drogi to takie pajacowanie trzeba temperować, z tego co widzę czasem na filmikach typu Stopcham i podobnych ludzie nawet nie rozróżniają wymuszenia pierwszeństwa przy zmianie pasa od "Janusza poganiacza"

To jest spory problem na drodze, jeden z drugim stwierdzają że "droga jemst dla wszymstkich" więc wjeżdzają 90km/h zza tira wprost przed maskę auta jadącego 140km/h a potem się dziwią że ktoś mruga światłami

 

Ostatnio napotkałem niezłego agenta na A2, niedość że mnie zepchnął na kończący się pas to jak zatrąbiłem to wjechał za mnie i jechał cały czas na długich xD

Link to post
Share on other sites
30 minut temu, GreQonE napisał:

Zakładając że nie zajechałeś mu drogi to takie pajacowanie trzeba temperować

 

No nie zajechałem ani nie wymusiłem bo manewr rozpocząłem jak był jeszcze daleko z tyłu. Dopiero jak się zbliżył to zaczął mnie "poganiać".

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Przy okazji podnoszenia gwintu z tylu postanowiłem wymyć piach z nadkoli. Rzeczywistość niestety sprawiła ze zamiast mycia trzeba było zrobić mały remont

Przerażajace jest to ze fabryczne zabezpieczenie praktycznie nie występuje

92e61af09e62089b03479b094b2c0fcc.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, PatrykT napisał:

trzeba było zrobić mały remont

Ja sobie wczoraj kupiłem zabawkę w podobnym stanie :) ale właśnie ze świadomością że zrobię mały remont .

 

Jakieś zdjęcie zrobię moze jutro to wrzucę . Tyle mam rzeczy do ogarnięcia , że sam nie wiem za co się złapać . Merc ML W163  400CDI  2002r.

 

Na razie dziś mała lista zakupów . Jak się to ogarnie i pozna bardziej auto  lista pewnie się wydłuży .

 

Na początku chciałem kupić coś od razu do jazdy bez większych wydatków ale co wychodziło ogłoszenie to  nawet nie zdążyłem obejrzeć . A jak raz zdążyłem to się okazało , że takiego szrota to na złomie ciężko znaleźć .

 

 

 

 

ml.jpg

 

Zakupy w miarę po taniości . Bo jeszcze nie wiem co z tego będzie . Na razie jeździ :)

------------------------------------------------------------------------------------------------

Udało się coś pstryknąć 

 

IMG_20230107_105756.jpg

IMG_20230107_105814.jpg

IMG_20230107_105940.jpg

Edytowane przez jakub1t
  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Saab 9-5 2008r. Standard w tym modelu. Na szczęście wielkiej tragedii nie było
To gratuluję autka. Sam takiego szukałem, ale nigdzie nie mogłem znaleźć nic sensownego w automacie. Jedna podróż 200km w jedną stronę mnie wyleczyła z dalekich poszukiwań. Auto miało być igła a jak pojechałem na stację diagnostyczną to wyszło szydło z worka.
Link to post
Share on other sites
W dniu 7.01.2023 o 16:13, jakub1t napisał:

Spadł pasek wielorowkowy , ewidentnie jakaś rolka stoi . A niby akurat tam wszystko robione  było

Dziś odbieram auto od mechanika , znalazł wreszcie chwilę na moje . No i faktycznie sporo rzeczy nowych było . Odpalamy na nowym pasku , patrzę a on się w rolce od alternatora ledwo mieści . Jakiś kowal wymienił sprzęgło alternatora  na 6 rowkowe , gdzie pasek jest 7 rowkowy . No nic nowe sprzęgło już zamówione . 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...