Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Zauważyłem ostatnio plagę oszołomów, którzy to stają mając zielonę do jazdy prosto przed pasami gdy piesi to oczekujący na zmianę światła mają czerwone...kilka razy w ten sposób bym najechał autobusem na osobówkę. Masakra.

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To pikuś.
Baba nie dość że stanęła na zielonym, to jeszcze na mnie zaczęła cofać żeby zjechać z pasów.
Dobrze że miałem trochę miejsca i też mogłem cofnąć bo zero reakcji na sygnał.
Dopiero po chwili się zorientowałem ze na lewym stał radiowóz i dlatego ją tak poye...ło.
Teraz bez kamery to już zakaz jazdy bo cyrk.
Żona od miesiąca nie chce wsiąść do auta za kierownicą. ...
Muszę chyba psa na prawko wysłać.

  • Lubię to 2
  • Haha 2
Link to post
Share on other sites
50 minut temu, leto87 napisał:

się ta nowa rzeczywistość na drodze

Najlepsze to jest to, że zawsze jak poruszysz ten temat to słyszysz "a na całym świecie tak jest i nikt nie płacze"

 

No tyle, że na całym świecie gdzie te przepisy obowiązują jest to zrobione z sensem a nie od du*y strony jak u nas.

 

W takich Niemczech przejście dla pieszych może występować tylko na drodze która ma limit prędkości 50 km/h i mniej oraz nie może przebiegać przez więcej niż 1 pas ruchu (w jedną stronę), wszędzie indziej jest albo "fuhrt" czyli "sugerowane przejście" lub sygnalizacja świetlna (obowiązkowa! Obowiązek nakładany odgórnie na zarządców dróg)

 

A u nas?

Raport GDDKIA (poprawcie mnie jeżeli pomyliłem organ) mówił o tym, że 80+% przejść jakie mamy jest albo skrajnie niebezpieczna, albo odbiega standardami od obecnych przepisów, co robimy w odpowiedzi na taki raport?

Stwierdzamy że budżet za dużo płaci za jeleni potrącanych na pasach, więc przerzucamy odpowiedzialność za jeleni na kierowców a koszt leczenia na ubezpieczalnie === profit.

 

I tak to się żyje.

Państwo ma ludzi za tak niesamowicie głupich, że nawet nie daje im możliwości zadecydować czy mogą przejść przez przejście dla pieszych, nawet tam muszą mieć jakąś ochronę prawną na wszelki wypadek jakby niewiem wbiegli prosto pod autobus.

Czysta paranoja.

  • Lubię to 5
Link to post
Share on other sites

No właśnie, powinni na zakręcie stanąć albo nawet za zakrętem żeby ich było widać i jeszcze kogoś dodatkowo postawić. Skąd kierowca tira miał wiedzieć, że za zakrętem się coś dzieje. 

 

A 40 ton zatrzymać na takiej mokrej nawierzchni nie łatwo. Nawet jakby sucho było. 

Edytowane przez Krzysko
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
W dniu 8.11.2022 o 11:29, ALF napisał:

Zauważyłem ostatnio plagę oszołomów, którzy to stają mając zielonę do jazdy prosto przed pasami gdy piesi to oczekujący na zmianę światła mają czerwone...kilka razy w ten sposób bym najechał autobusem na osobówkę. Masakra.

 

Też tak ostatnio miałem, gość w bumie się zatrzymał przed pasami gdy miał zielone i przepuszczał pieszych. Myślałem, że padnę, ale i też że to pojedynczy przypadek. Teraz to mnie trochę zasmuciłeś ;x

Edytowane przez Andrew
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jakość Miszlę. Kuzyn miał letnie Primacy 3 - 2 lata i śmietnik, u brata tak samo i u taty też. Bieżnik znikał w oczach jak w zimówkach jeżdżonych latem. A nie robią jakichś kosmicznych przebiegów. Sam osobiście jeżdżę na oponach z klasy ekonomicznej bo nie widzę sensu wydawania prawie 2x tyle na opony premium żeby jeździć "w koło komina" i 2x w roku na jakiś urlop. 

Link to post
Share on other sites

Ja tam lubię Conti. Ogólnie zawsze szybciej je jadło od Michałów, ale widocznie świat się zmienia.

Zima dla mnie to uniroyal i koniec.
Już dałem ciała raz się wyłamując od zasady i się męczę na hankook.
Tam gdzie uniroyal nie miał problemu z wjazdem, hankook raczej chce tylko na wstecznym.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...