Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Nawet nie wiedziałem, że tak zaawansowane systemy miałem w poprzednim samochodzie, którego bałem się komuś sprzedać i go zezłomowałem :D

Nie wiem jakie znaczenie ma wartość auta, jego klasa i sposób nabycia auta do ewentualnej naprawy jego wad.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
59 minut temu, Johny3 napisał:

Jak miałem jeszcze Alfę to też mi się czasem ta opcja aktywowała, wyłączenie kosztowało jakieś 750 zł z robocizną (wymiana półośki z przegubem wewnętrznym) :D

 

A ja u siebie w 156 w końcu nie wymieniłem tego przegubu . Wtedy na jesieni kupiłem , ale nie pasował . Mechanik tylko zmienił osłonę bo stara była pęknięta . Mówił , że kielich jest delikatnie wyrobiony i w razie sam przegub by nic nie dał . Trzeba by całą półoś wymienić . Ale się okazało ,że największe drgania były z krzywych felg . Zrobione już ponad 10-11 tkm i nic się nie pogorszyło jest przyzwoicie .

Link to post
Share on other sites
W dniu 16.04.2021 o 13:36, leto87 napisał:

zwłaszcza te sportowe

S-klasa nawet w AMG to luksusowy gran tourer a nie żadne auto sportowe. Żeby nie wiem jak długo i mocno zakrzywiać rzeczywistość.

Takie telepanie to nie jest normalne zachowanie auta (czy zespołu napędowego bo jak widać ciężko stwierdzić co jest tutaj jego przyczyną).

 

A czy auto było jego czy leasingu - on za nie płacił więc miał święte prawo oczekiwać, żeby nie miało takich wad. Tak, to wada a nie cecha skoro inny, bliźniaczy model nie wykazywał takiej charakterystyki.

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Nie wiem skąd takie zaufanie do tego co mówią Global Motors, ale już nie wnikam. Ja jestem sceptyczny do wszystkiego co słyszę w internecie. 
W każdym razie mnie nie przekonali, wręcz przeciwnie.
Bardzo ciekawy komentarz na temat afery jaką rozkręcili w sprawie BMW.
Screen_Shot_04-20-21_at_11.37_PM.JPG.jpg

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Johny3 napisał:

Ale po co mieszasz dwa zupełnie inne tematy?

Argument za tym żeby nie wierzyć w każde ich słowo, motodoradca powiedział że w salonie BMW nie mieli do końca racji (zakładając że działali w dobrej wierze). Moim zdaniem działali w złej wierze, bo wszystko na to wskazuje.
Też mówi o tym że auto może być kupione/leasingowane nie tylko na dany rynek ale też dla wybranej grupy zawodowej.
Ludzie zmieszali z błotem merca po pierwszych filmikach, znając stanowisko drugiej strony z relacji tej pierwszej, tak się nie rozstrzyga sporu.
Nie ma co dalej drążyć tematu, każdy wyciągnie wnioski jakie chce.
Trafne jest też ostatnie zdanie z komentarza Tomasza Łągiewskiego.
 

 

Link to post
Share on other sites
43 minuty temu, leto87 napisał:

Też mówi o tym że auto może być kupione/leasingowane nie tylko na dany rynek ale też dla wybranej grupy zawodowej.

Myślisz o tym o czym piszesz? Dajmy na to - kupuje auto jako prawnik w PL i moge sprzedać auto kolejnemu prawnikowi w PL?

 

Nie znam sprawy z BMW ale z tego co pisali wyżej to ich sprawa co zrobią z autem dalej. Mogą je sobie choćby skasować jeżeli będą mieli taki kaprys, mogą je sprzedać bo samochód jest ICH WŁASNOŚCIĄ.

 

W PL dodatkowo nie ma obowiązku rejestracji pojazdu przed jego odbiorem (czy to nowego czy używanego) a więc wszelkie wymysły dealera/importera/sprzedawcy można sobie schować między bajki.

 

 

10 godzin temu, leto87 napisał:

Nie wiem skąd takie zaufanie do tego co mówią Global Motors, ale już nie wnikam

Nie wiem skąd takie zaufanie do tego co mówi Mercedes (za pośrednictwem tego wycieku do Spidersweb, ehe), ale już nie wnikam.

 

PS. Chciałbym Cie zobaczyć w sytuacji gdy Ty kupiłbyś nowe auto (pal licho już nie za milion) i okazałoby się ono wadliwe a dealer/importer wciskał Ci banialuki, że to cecha pojazdu i tak musi być. Z pocałowaniem w rączki byś się zgodził czy walczył o swoje?

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, kubbak napisał:

Myślisz o tym o czym piszesz?

link

 

3 godziny temu, kubbak napisał:

ICH WŁASNOŚCIĄ

Oni zapłacili połowę wartości auta :D potem była afera że salon nie wydał auta laweciarzowi.. który miał jakiś tam skan umowy. Salon chciał notarialnie potwierdzony podpis, co załatwia się w 15 min..
Właściwie nie wiem co oni chcieli tym ugrać, chyba dwa razy odebrać auto.. albo narobić czarny PR salonowi+zyskać fame. 
O co tam chodziło też znamy tylko z relacji jednej ze stron..

3 godziny temu, kubbak napisał:

Nie wiem skąd takie zaufanie do tego co mówi Mercedes

 Bo potwierdził to co myślałem i pisałem od dawna, nie mają też interesu w całej tej sprawie.
W takim razie dlaczego tak ufasz Global Motors? bo twierdzisz że mercedes gorzej traktuje polaków? 
 

3 godziny temu, kubbak napisał:

y kupiłbyś nowe auto (pal licho już nie za milion) i okazałoby się ono wadliwe

Naprawdę chciałbym taki problem jaki [rzekomo] miał pan Prawnik.. machnąłbym ręką i cieszył się życiem.
Każdą taką sprawę trzeba jednak rozpatrywać indywidualnie.

Link to post
Share on other sites
17 minut temu, leto87 napisał:

Wrzucasz link który nie odpowiada na zadane pytanie. Auto które jest moją (czy firmy) własnością może być przeze mnie sprzedane komu chce i gdzie chce.

 

18 minut temu, leto87 napisał:

Oni zapłacili połowę wartości auta

Nie interesowałem się tematem, pisaliście, że kupili i chcieli dalej sprzedać za granice więc założyłem, że samochód jest opłacony w całości.

 

20 minut temu, leto87 napisał:

 Bo potwierdził to co myślałem i pisałem od dawna, nie mają też interesu w całej tej sprawie.

Co potwierdził? Mercedes uporczywie zakrzywia rzeczywistość twierdząc, że nie ma problemu tam gdzie on występuje i jest widoczny. I tak, ma interes musiałby pokryć koszta naprawy (nie małe) lub odkupu pojazdu.

 

23 minuty temu, leto87 napisał:

machnąłbym ręką i cieszył się życiem.

Ehe, chciałbym to zobaczyć jak mówisz, że deszcz pada gdy na Ciebie plują.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, leto87 napisał:

Też mówi o tym że auto może być kupione/leasingowane nie tylko na dany rynek ale też dla wybranej grupy zawodowej.

 

Nie, to rabat jest na daną grupę zawodową (czy region) a nie fakt sprzedaży. 

5 godzin temu, kubbak napisał:

Auto które jest moją (czy firmy) własnością może być przeze mnie sprzedane komu chce i gdzie chce.

 

Jeśli nie jest w leasingu to nie problem, inna sprawa jak jest i nie minęły 2 lata. 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, orbik napisał:

Wydawane interpretacje mówią o 6 miesiącach.

Nie mylisz tematów? :D

 

6 miesięcy posiadania auta osobie prywatnej daje przywilej nie zapłacenia podatku dochodowego przy odsprzedaży auta.

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, GreQonE napisał:

Nie mylisz tematów? :D

 

6 miesięcy posiadania auta osobie prywatnej daje przywilej nie zapłacenia podatku dochodowego przy odsprzedaży auta.

Mówię o sytuacji, gdy wykupiłeś samochód z leasingu i już nie jest na firmę :)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, GreQonE napisał:

Ah! czaję

 

Generalnie przy obecnych przepisach consensus jest taki, że nie można auta leasingowanego na firmę wykupić na osobę prywatną, więc nieco to się komplikuje, ale to dłuższy temat :D

była jakaś zmiana przepisów? Z operacyjnego wystarczy nie zaksięgować faktury wykupu i problem się rozwiązuje. Przynajmniej tak było do końca 2020 i tak też zrobiłem z PKOBP (nawet wystawili fakturę bez NIP) :)

Edytowane przez orbik
Link to post
Share on other sites
35 minut temu, orbik napisał:

była jakaś zmiana przepisów?

 

Nie tyle zmiana przepisów co interpretacji US :)

 

To co piszesz dalej jest możliwe - wykupujesz auto, dostajesz FV ale nie wrzucasz go do środków trwałych.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...