Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Myjnia automatyczna to jak papier ścierny, musi niszczyć lakier. Ale sam używam jak mi się spieszy.
Natomiast zimą ważne by czymś zabezpieczyć uszczelki bo jak przymarzną po myjni to można porwać, lub miałem przypadek że nie mogłem się dostać do auta, udało się przez bagażnik, bo przez tłumik nie umiałem...

Link to post
Share on other sites
W dniu 15.01.2021 o 18:59, imiemichal napisał:

Ostatnimi czasu dużo jeździłem po Polsce, i to nie jest tak że tylko stereotypowe Audi i BMW stwarza niebezpieczeństwo na drodze. Często kierowcy innych marek jak skoda, toyota itp wykonywali niebezpieczne manewry na drogach.

Według ostatnich badań, najczęściej wypadki powodują właściciele aut marki Skoda, BMW jest na tej liście na ostatnim miejscu jako najbardziej bezszkodowi kierowcy.

Link to post
Share on other sites

W III kwartale 2020 r. spośród top 20 marek najczęściej ubezpieczanych aut w Polsce, najwięcej za OC musieli zapłacić właściciele BMW (853 zł). Nieco mniej Alfa Romeo (753 zł) i Audi oraz Mercedesa (745 zł). Z kolei najmniej sięgnąć do portfela, aby zakupić obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu musieli posiadacze Dacii (561 zł),a także Suzuki (573 zł) i Kia (595 zł).

Link to post
Share on other sites

Ja mało chodzę , ale jak już przechodzę przez pasy to się upewniam czy mogę przejść . Jak jedzie młody gniewny to wolę poczekać te 5 sekund . Co mi to da , że mam pierwszeństwo , jak nie mam strefy zgniotu . Kilka lat temu moją mamę rozjechał taki młodzieniec . Nawet nie hamował . Mama przeleciała ze 20 metrów po ulicy (na monitoringu było widać) . Na szczęście oprócz siniaków i złamanych żeber nic większego się nie stało . A papierowa Micra poszła do kasacji .   

 

Odnośnie radarów to zawsze mam włączonego yanosika . Właśnie zerknąłem i mam z nim przejechane 107tys km .

Edytowane przez jakub1t
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Problem u nas jest w bzdurnych ograniczeniach, powie Ci to każdy obcokrajowiec, który musi przejechać przez Polskę.

 

Gdyby ograniczenia nie były "z czapy" to byłyby w większości respektowane.

 

Tak samo nie widzę powodu, dla którego część dróg S/A nie mogłaby nie posiadać limitów jak w Niemczech.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
To by dopiero było. "Seba zobaczym ile Golf pojedzie!!"... Naprawdę chciałbyś dróg bez limitu? Ludzie w PL są niestety na to za głupi. Ewentualnie mogliby zrównać limity na A i S po równo do 140km/h.
Rzadko kiedy na drogach typu S/A przyczyną wypadku jest utrata kontroli nad pojazdem ze względu na zbyt duża prędkość, zazwyczaj wypadki powodowane są przez gapiostwo lub wymuszenia, ale statystyki prowadzone przez policję to zupełnie oddzielna patologia (nie pamiętam dokładnych danych, ale w roku 2019 zdecydowana większość wypadków miała przypięte jako przyczynę "niedostosowanie prędkości do warunków")

Także jak najbardziej byłbym za, najpierw ogólnopolska edukacja o patrzeniu w lusterka, potem oznakowanie i niektóre odcinki proste i równe jak stół mogłyby posiadać brak limitu prędkości.
Testowo mógłoby to być tylko w obrębie np. Skrajnych dwóch lewych pasów. (Tak aby nie wprowadzać dodatkowych ograniczeń przy węzłach pozwalających na włączenie się do ruchu)
Całość obowiązywałaby tylko na drogach, które mają conajmniej 3 pasy.

Pomysł zacny moim skromnym zdaniem

Dobrym przykładem tutaj byłby np. Odcinek s79 w Warszawie.
Droga równa jak stół, widoczność na kilometr do przodu nawet w słabych warunkach

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...