Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

 

 

Najlepiej ta skrzynia z takim klikiem pracuje

 

Ja to znam od siebie. Z klikiem to raz, ale precyzja pracy drążka zmiany biegów - poezja :).

Choć słyszałem, że jakaś część Swiftów ~2018 miała jakoby skrzynie od Nissana (a wiec pewnie coś od Francuzów) i tam ludzie narzekali, że się drążkiem jakby w wiadrze z gównem mieszało (żona ma Swifta z końca 2018, ale na szczęście skrzynia jest, jaka powinna być).

Link to post
Share on other sites

 

 

Z klikiem to raz, ale precyzja pracy drążka zmiany biegów - poezja
 

 

Tu Wam powiem że troche byłem rozpieszczony. W swifcie żony jest ok, wybiera się biegi spoko ale czuć że to nie jest jakaś niesamowita konstrukcja. W madzi jest już bardzo fajnie, krótka dźwignia, "wyraźna" w wyczuciu i precyzyjna. Ale nadal nie umywa się do tej którą miałem w alfie 159. Nie znam się na skrzyniach totalnie, ale tam nawet z zamknietymi oczami zawsze na dotyk łatwo mi było stwierdzić który bieg miałem wbity. Może kwestia przyzwyczajenia ale na pewno na drążku nie było tam praktycznie żadnego luzu. Jest kilka takich aspektów w których zawsze będzie mi alfy brakować i ta skrzynia jest jednym z nich. 

Link to post
Share on other sites

Zmiana biegów to jedna z rzeczy za które nie lubię francuzów. W seatach (2x altea i 2x ibiza którymi jeździłem) zawsze w to samo miejsce dokładnie idzie, zero luzów na drążku, nawet w skodzie jest ok, a jak wsiadam do partnera (albo jak kiedyś jechałem meganką) to dosłownie jak ktoś napisał wyżej - czuje się człowiek jak by człowiek kijem w gównie mieszał. Takie to jakieś miękkie (nie w sensie, że łatwo wchodzi, tylko w sensie, że drążek poddaje się we wszystkie strony) że nawet jak wrzucisz bieg to możesz na boki zrobić niezły ruch. 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o to - akurat znalazłem to na YT, więc oszczędzę sobie pisania:

Pertyn o tym ględzi w filmiku poniżej. Obejrzyjcie cały, a gdyby się komuś nie chciało, to gdzieś od ~4:00.

 

 

O teorii nissanowskich skrzyń wspomina tutaj: (~12:30)

 


U mnie akurat w obydwu autach jest jak powinno w suzuki, ale podobno się coś trafiało - podobno, bo ja tylko z legend (i filmiku Pertyna to znam).


Widząc to z innej strony, to on bierze te auta z tzw parków prasowych, gdzie (tak słyszałem) każde 10k km przebiegu takiego auta traktować można jak ponad 100k, bo te samochody na testach raczej oszczędzane nie są - może trafił po prostu rozklekotaną skrzynię?  Kto wie ??

Edytowane przez Succubus
Link to post
Share on other sites

Panowie może ktoś z Was będzie się orientował w temacie stacji multimedialnych na androidzie?. Macie jakieś propozycje jakie urządzenie tego typu można by zamontować w Renault Laguna 3 ? U mnie fabrycznie jest zainstalowany Carminat Blueooth CD. Renault zakończyło wsparcie tegoż systemu w 2012 r. Oczywiście byłoby miło, gdyby obyło się bez jakiegoś nadmiernego rzeźbienia.
 

Link to post
Share on other sites

Ja jak zobaczyłem cenę 2k za takie rozwiązanie do mojego to stwierdziłem że oryginalne radio mi wystarczy  :D

 

A do laguny w ogóle coś znalazłeś ? bo nie ma wyboru za bardzo .

 

Tu jakiś filmik masz z android auto i oryginalne radio renault chyba - osobiście nie oglądałem  https://www.youtube.com/watch?v=-a4wKj_LR9k

Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę, że kamera cofania kosztuje do tego (navipremium) grosze, a zestaw głośnomówiący ma mikrofon zewnętrzny, jest wyjście na modem 3g tuner tv, działa sterowanie z kierownicy i pasuje nie gorzej niż oryginał to dramy nie ma. Jedynie płynność działania bywa mizerna. Jak po dłuższym czasie podłączę do neta by navi leciało online to potrafi dostać raka.

 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Te urządzenia są na Androidzie więc każda navi pod androida działa. Sterowanie z kierownicy też działa w wielu modelach. Czesiek, na logikę - przecież nikt nie kupuje czegoś takiego jak ma ori navi, więc jak można je stracić?

 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Ja jak zobaczyłem cenę 2k za takie rozwiązanie do mojego to stwierdziłem że oryginalne radio mi wystarczy  :D

 

A do laguny w ogóle coś znalazłeś ? bo nie ma wyboru za bardzo .

 

Tu jakiś filmik masz z android auto i oryginalne radio renault chyba - osobiście nie oglądałem  https://www.youtube.com/watch?v=-a4wKj_LR9k

To już taniej byłoby jeździć z jakimś tabletem :P

Dobrze, że chociaż kabel aux sobie wyprowadziłem...

 

Gdyby rozmiarowo cokolwiek pasowało w miejsce ekranu to już byłoby coś.

Jeśli miałbym u siebie R-link z ostatnich wersji Lalki, to nie szukałbym alternatywnego rozwiązania.

Jutro podjadę do pewnej firmy, która trudni się w systemach car audio. Biorąc pod uwagę jak zaprojektowana jest deska w L3, to może być kaplica jeśli chodzi o zastosowanie takiej czy innej stacji. Tak czy inaczej dzięki za odpowiedzi ;)

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites

Kaplica może nie, ale budżet może pokonać temat. Zależy też do czego stacja ma służyć. Do samego audio i systemu głośnomówiącego (tj urządzeń na które nie patrzysz w czasie jazdy) jest kilka alternatyw i możliwości, szczególnie jeżeli budżet jest z gumy. Gorzej kiedy w grę wchodzi navi, bo ono musi być w takim miejscu które jest doskonale widoczne zza kierownicy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...