Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Panowie mam pytanko - jaki polecicie klej błyskawiczny do plastików we wnętrzu auta ?

Chodzi mi o jakiś klej pokroju kropelki do boczków plastikowych drzwi i wciskania w szczeliny pasków ozdobnych z miękkiej gumy lub miękkiego plastiku.

Pytanie niby proste, ale w typowych kropelkach jest info, aby nie stosować do polipropylenów i polietylenów (niby elestyczne plastiki lub właśnie jakieś gumowe). Z tego cie wiem to w takich przypadkach klej stwardnieje i zje plastik lub go utwardzi i plastik może popękać.

Wstępnie znalazłem coś takiego jak "Pattex SOS do plastików" wliczając te wyżej wymienione wyjątki (ale klej ma dwa składniki).

Aby nie było niedoprecyzowania - nie mam zamiaru kleić jakiś długich odcinków, tylko kilka punktów poprawiających mocowanie.

Link to post
Share on other sites

Poszukałbym coś z klejów loctite, mają kleje odpowiednie dla takich rzeczy, wysychając nie zostawiają śladów itd. 

W sumie jeżeli chodzi o arsenał klei to moim zdaniem najlepsza firma. Wprawdzie w aucie niczego nie kleiłem, ale różne plastiki w modelach już tak, tylko nie pamiętam co to był za numer tego kleju.

Edytowane przez Andrew
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Kiedyś jak mi ukradli katalizator to dopiero miałem dźwięk 2.0 HDi a pierdział jakbym nie wiem co to było :D

Odejścia nie miał, taka dziura jaką zrobili strasznie wpłynęła na osiągi.

Najciekawsze było to, że weszli na posesję wycięli katalizator pojechali w długą i nikt nic nie widział ani nie słyszał.

Oryginalny katalizator gdzieś 4k kosztował wtedy :/ 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Suzuki

 

No co kto lubi. Ja mam obecnie dwa modele, czekam na trzeciego -  Jimniaka (łudzę się jeszcze, że będę go miał w tym roku - ale ..) i jakiś większych problemów z tymi autami nie ma. Fakt dbam o nie, tak jak się powinno, pilnuję przeglądów, wymian, jak coś mnie niepokoi, to od razu reaguję itd.

 

Ja rozumiem, że wszystko się psuje, człowiek się psuje, ale jak słyszę litanię na kilka stron jak w przypadku tego bmw, no to zaczynam myśleć, że coś jest nie halo jednak.

Edytowane przez Succubus
Link to post
Share on other sites

Suzuki może i dobre , ale oferta aut jest malutka , dla mnie nic ciekawego nie ma . No i to są w sumie proste auta gdzie nie ma za dużo rzeczy do zepsucia . Bmw miałem wiele , dalej te auta mi się podobają , ale nie wiem czy kiedykolwiek je jeszcze kupię . Może nowe ale jeszcze mnie nie stać (o ile kiedykolwiek) , wolę konkurencję tam tylu wtop nie ma .

Link to post
Share on other sites

Kiedyś tak dokładnie były robione stare bmw . W moim poprzednim bmw e39 filtr powietrza , 2 filtry kabinowe i filtr oleju mógłbym zmienić w około 2 minuty . Wszystkie na raz . Pomyślane było tak aby był łatwy dostęp do wielu elementów . Alternator to zmieniałem chyba w 15 minut . Potem przesiadłem się do alfy , a tam już jest wszystko odwrotnie .Filtr powietrza gdzieś schowany pod spodem , śrubki od filtra zapieczone , alternator aby wyjąć to trzeba półoś wyciągać lub silnik podnosić itp. cuda .

Link to post
Share on other sites

No toć ba, nie inaczej.

Sadzi yoby juz parę lat bo za 2000 wiecej mogl miec 2.8 a zonie ten 2.5 sie bardziej podobał.

Nie jestem milosnikiem bmw ale mimo ze złom to reakcja na pedał gazu zayefayna.

Edytowane przez AudiAWX
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...