Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Sprawdziłem u siebie. Gaśnicę mam kupioną w 2018 (z 2018) - ważna 2lata, gwarancja 5 lat. Jest zatem cacy :)


a i jeszcze takie pytanko mam:

 

Powietrze w jakiej temperaturze powinna podawać klima do wewnątrz auta (gdy jest ustawiona na max chłodzenie) - czy nie ma reguły?

Link to post
Share on other sites

 

 

Kiedyś w moim pasku powietrze miało 7 stopni i tylko w tym jednym sprawdzałem .

 

Dzięki.

 

 

 

Gdyby ktoś chciał śledzić postępy zapraszam

 

THX, patrzę na to auto i od razu rzucają mi się w oczy cienkie słupki (ABC) duża przeszklona powierzchnia, dobra widoczność - kiedyś jakoś to umieli robić. Teraz - co nowsze auto, to jakoś widoczność gorsza, też tak się Wam wydaje?

Link to post
Share on other sites

Powietrze w jakiej temperaturze powinna podawać klima do wewnątrz auta (gdy jest ustawiona na max chłodzenie) - czy nie ma reguły?

Ostatnio nabijałem klimę w dupowozie i otrzymałem info, że powinna wynosić poniżej 10stopni, podczas pomiaru u mnie akurat 7,5stopnia było.

Ale bezpieczeństwo większe w razie wypadku . One tak na darmo nie są grube .

Ale piszesz tylko o Swoim bezpieczeństwie, cienkie słupki poprawiają widoczność i wpływają na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Nowsze auta muszą porywać wyglądem, stąd pewnie takie a nie inne konstrukcje producentów. Ja nie mam zamiaru sprawdzać jak te słupki wpływają na bezpieczeństwo, ale jak widać są plusy i minusy.

 

Generalnie z zewnątrz jest parę aut które mnie pociągają, ale wsiadając za kierownicę Mazdy na przykład, czy innego auta z tamtych lat czuję, że jadę(w tym pozytywnym znaczeniu).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak, ale jak wsiadam do czegoś z lat 80-90 to jednak, no nie wiem jest to coś. Tamta motoryzacja bardzo mi odpowiada (nawet dziś).

 

Mazdy na przykład, czy innego auta z tamtych lat c

 

Generalnie japońska motoryzacja z tamtych lat dla mnie bajka - UWIELBIAM.

 

E:

Jak jest okazja to się od razu pochwalę, że w 89-92 miałem Suzuki Swift GTI. Niestety jako młodszy o kilkadziesiąt lat głupek rozbiłem to auo - do dziś żałuję. :(  (muszę przegrzebać stare albumy ze zdjęciami, to Wam zeskanuję tego GTI - znowu mi się łza w oku zakręci :cry:)

Edytowane przez npc-bmk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nowsze auta muszą porywać wyglądem, stąd pewnie takie a nie inne konstrukcje producentów. Ja nie mam zamiaru sprawdzać jak te słupki wpływają na bezpieczeństwo, ale jak widać są plusy i minusy.

 

 

 

 

Tak tylko wrzucam, jakby ktoś jeszcze miał jakieś wątpliwości, że chodzi tylko o wygląd. :)

 

Ale piszesz tylko o Swoim bezpieczeństwie

 

Nie tylko swoim, ale też pasażerów i pieszych.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites
Ja nie mam zamiaru sprawdzać jak te słupki wpływają na bezpieczeństwo

Chyba nikt nie chce dobrowolnie robić z siebie testowego manekina Euro NCAP ale mimo wszystko lepiej mieć świadomość, że przy mniejszej prędkości jest szansa wyjść z wypadku cało.

 

No flex, w końcu się udało :)

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Nigdy nie byłem przekonany do francuzów, wiele stereotypów się utarło w motoryzacyjnym światku. Teraz jednak te nowsze modele po prostu mi się spodobały, szczególnie 508, który jest chyba jednym z najbardziej udanych modeli peżota ;)

47b50c1ce395424a47471be1433b1414.jpgba09a74181ca74ce40af66ba150cb7ff.jpg

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
Nigdy nie byłem przekonany do francuzów, wiele stereotypów

 

Mam tak samo, dlatego od 89 roku mam tylko japońce (choć nie to było wtedy głównym kryterium wyboru - trafiło się auto - kupiłem, następnie tak się zakochałem w marce, że jeżdżę do dziś autami tej marki).

 

Patrząc na wnętrze i z zewnątrz mogę powiedzieć tylko jedno - bardzo ładny samochód. Oby Ci dobrze służył (i bezawaryjnie), pilnuj przeglądów, no i dbaj o niego :) (nie tylko na początku, ale do końca).

Edytowane przez npc-bmk
Link to post
Share on other sites

U mnie niechęć do francuzów zrodziła się przez to jak się nasłuchałem od kolegi i innych jak im się coś z elektroniki non stop psuje. Drugie dość duży odsetek przypadków, w którym auta się spaliły. Z wyglądu i silniki może dobre, ale osprzęt zniechęca.

Link to post
Share on other sites

Elektronika to niestety lipa we francuzach . Prosta  naprawa licznika , przerosła mnie i kilku innych speców włącznie z tymi specjalizującymi się we francuzach . Licznik nie działa od kilku lat (czasem się włączy na chwilę , ale coraz rzadziej) .

Jako domorosły mechanik elektronik zauważyłem że w internecie też jest mniej informacji naprawczych do aut francuskich . Ja już więcej raczej francuza nie będę miał . Stare są fajne , ale im nowsze tym gorzej . W 508 dla mnie na plus że ma normalne zegary , a nie jak mniejsi bracia ponad kierownicą .

Link to post
Share on other sites

Nigdy nie byłem przekonany do francuzów, wiele stereotypów się utarło w motoryzacyjnym światku. Teraz jednak te nowsze modele po prostu mi się spodobały, szczególnie 508, który jest chyba jednym z najbardziej udanych modeli peżota ;)

 

Sedan wygląda ciut ociężale, ale kombi kozak - tylko jak dla mnie nieco zbyt duże. Ale myślę o 308 SW.

 

A z innej beczki: czy ktoś może zaproponować dobry zestaw glinka + wosk?

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

El0,

 

CJ wozi się takim (K)A(Ł)vensis-em :)

4187eae3895d9bf0.jpg

 

Z jednej strony nie mogę narzekać - nie nawiódł mnie przez 4 lata ale auto do bólu poprawne i nudne, jeżeli jesteś młodym człowiekiem - zdecydowanie odradzam :) Silnik tłusty 2-litrowy - 116 kunia, również bezproblemowy o ile się dba ale strasznie mułowaty

Edytowane przez CjFalcon
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Ojciec kupił samochód, przyjeżdża do domu, okazuje się ze sprzedawca wyciągnął subwoofer z bagażnika :D. To trzeba być businessmanem żeby taką akcję przeprowadzić.
Na aukcji bylo napisane że super sprzęt audio, na zdjeciu widać subwoofer.. W dodatku ewidentnie przygotowany dla tego samochodu, wymiarami i kolorem. 
Screen_Shot_06-13-19_at_12.08_PM.JPG.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Ojciec kupił samochód, przyjeżdża do domu, okazuje się ze sprzedawca wyciągnął subwoofer z bagażnika :D. To trzeba być businessmanem żeby taką akcję przeprowadzić.

Na aukcji bylo napisane że super sprzęt audio, na zdjeciu widać subwoofer.. W dodatku ewidentnie przygotowany dla tego samochodu, wymiarami i kolorem. 

Screen_Shot_06-13-19_at_12.08_PM.JPG.jpg

 

 

Co to za autko?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...