Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

ciekawy jestem o której cr-v'ce mówisz bo chyba nie o tej samej która ma mój ojczulek... nią dobrze się jeździ w teren... no tyle że mój on ma opony terenowe...

w listopadzie stukna jej 2 lata, wiec model nowszy. nie chodzi jednak o to, ze kupowalem suva i chcialem jezdzic po wydmach (wszedzie gdzie chce to dojezdzam, i to bez wiekszych problemow). chodzi o to, ze zal mi samochodu ktory po zjezdzie z asfaltu gnie sie jak pusta puszka po piwie. wersja wyposazenia ktora bralem miala na dodatek szklany dach z urzedu co dodatkowo zmniejsza sztywnosc nadwozia. spinki strzelaja jak stara guma od gaci. osiagi mam gdzies, samochod ma mnie dowiezc z A do B i na tym koniec, wiec jezdzac na co dzien nie mecze sie wcale a pozycja traktorzysty jest dla mnie zaleta a nie wada. suv wydawal sie byc idealny gdy dokonywalem wyboru, jak sie okazalo trza bylo isc w ostry szpan i brac trendi navarre.

Link to post
Share on other sites

już mogę się domyśleć że masz firmę i odliczasz te 22% :D:D:o

A ja was podłamie, moja rodzina ma trochę ziemi i ciągnik którego nie używamy... olej napędowy odpisuję sobie (że niby do ciągnika go kupuję) i w sumie płacę za niego coś w okolicy 2.50zł ;):D
Link to post
Share on other sites

już mogę się domyśleć że masz firmę i odliczasz te 22% :D:D:o

A ja was podłamie, moja rodzina ma trochę ziemi i ciągnik którego nie używamy... olej napędowy odpisuję sobie (że niby do ciągnika go kupuję) i w sumie płacę za niego coś w okolicy 2.50zł ;):D

 

zadna nowosc :).. wystarczy mieszkac w okolicach 50 km od pierwszej lepszej wsi i ma sie tak samo :menda:

Link to post
Share on other sites

Rozbiłem się tylko raz a jeżdżę Focusem jedynką 1.6, stary ale wiezie mnie wszędzie gdzie chcę i kiedy chcę więc nie narzekam.

@dante2kx - czytałem gdzieś na onecie ciekawostkę dotyczącą gościa z twojego awatera, na filmie wygląda jak najebati a okazało się, że gość jest upośledzony. Dzięki popularności filmiku na necie stał się takim regionalnym bohaterem i nawet zorganizowali jakąś zbiórkę pieniędzy dla niego. Dałbym linka ale to już parę tygodni temu było.

Link to post
Share on other sites

Jest wielki, nie poreczny, nie nadaje sie do jazdy po miescie (za twarde zawieszenie, za mala moc w stosunku do wagi), nie nadaje sie do jazdy w terenie (zbyt twarde zawieszenie, oraz mimo napedu 4x4 i skrzyni z reduktorem nie ma blokady dyferow... nie da sie jezdzic), nie nadaje sie do jazdy po torze. Nie mowiac o spalaniu, jak mam lzejsza noge to wychodzi ok 15-17 l /100 km, jak go cisne to jakies 20-21 l/100km.

Mój również nie nadaje się na miasto (bo 0 komfortu przez twarde zawieszenie i za duży). Ale twarde zawieszenie jest właśnie do jazdy w terenie (to nie do końca SUV w którym chodzi o komfort - tak samo Vitara), mój ma blokadę dyferencjałów i reduktor (z mnożnikiem 3 i trochę, nie pamiętam dokładnie w każdym razie większość SUVów jak ma to w granicach 2 - czyli niewiele dający), moment obrotowy 360Nm. Przetestowałem go w dość ciężkim terenie i sprawdza się dobrze (a w ogóle to można powiedzieć, że mieszkam w lesie :D ).

 

Silnik diesla o pojemności 2.7, rzędowa czwórka montowana podłużnie, 2 zawory na cylinder. Spala na trasie z lekką nogą 9-10 litrów, w mieście 11-12 (staram się zawsze nie przekraczać 2k obrotów), a z cięższą nogą DUŻO ;)

Wlasnie moim zdaniem zawieszenie powinno byc srednio-twarde na teren. A vitara sie kompletnie nie nadaje to jazdy w terenie (2 litry benzyna - b. maly moment) i do tego bez blokady dyferow :D

Link to post
Share on other sites

Suzuki Grand Vitara, Jeep Cherokee

A czego tu zazdrościć? :) Póki się nie mieszka w lesie, to takie samochody są totalnie bez sensu moim zdaniem. Tak zwany "szpan", chociaż nie tak bardzo jak te Q7 itd. Znam jedną osobę, która ma taki samochód i naprawdę go potrzebuje ;) Wujka, który więcej jeździ po krzakach jakichś niż po asfalcie. Ale do jeżdżenia po normalnych drogach to nie za bardzo, wysoki środek ciężkości, beznadziejny skręt, wysoko jak w traktorze :D Nie dla mnie :menda:
No ale ten szpan i lans! I kobiety krzyczące "weź mnie", gdy tylko widzą cię w takim samochodzie! :D

 

Ktoś z Was jest fanem Top Gear może? :D Znacie ich opinie na temat BMW? Zgadzam się z nią w 100%, w Polsce jest podobnie. Dobre samochody, ale ich kierowcy... Bardzo podoba mi się określenie - "cock central" :o

Top Gear w sumie jest mało konkretny i zbyt subiektywny. Zresztą to raczej program rozrywkowy, niż coś, co miałoby w fachowy sposób poruszać temat motoryzacji...
Link to post
Share on other sites

Suzuki Grand Vitara, Jeep Cherokee

A czego tu zazdrościć? :) Póki się nie mieszka w lesie, to takie samochody są totalnie bez sensu moim zdaniem. Tak zwany "szpan", chociaż nie tak bardzo jak te Q7 itd. Znam jedną osobę, która ma taki samochód i naprawdę go potrzebuje ;) Wujka, który więcej jeździ po krzakach jakichś niż po asfalcie. Ale do jeżdżenia po normalnych drogach to nie za bardzo, wysoki środek ciężkości, beznadziejny skręt, wysoko jak w traktorze :D Nie dla mnie :menda:
No ale ten szpan i lans! I kobiety krzyczące "weź mnie", gdy tylko widzą cię w takim samochodzie! :D

 

Ktoś z Was jest fanem Top Gear może? :D Znacie ich opinie na temat BMW? Zgadzam się z nią w 100%, w Polsce jest podobnie. Dobre samochody, ale ich kierowcy... Bardzo podoba mi się określenie - "cock central" :o

Top Gear w sumie jest mało konkretny i zbyt subiektywny. Zresztą to raczej program rozrywkowy, niż coś, co miałoby w fachowy sposób poruszać temat motoryzacji...

Jakos jeszcze nie wyrwalem zadnej laski na ten samochod ;p

 

Co do Top Geara, to tak. Uwielbiam ;)

Link to post
Share on other sites

Top Gear w sumie jest mało konkretny i zbyt subiektywny. Zresztą to raczej program rozrywkowy, niż coś, co miałoby w fachowy sposób poruszać temat motoryzacji...

A ja nic takiego nie powiedziałem ;) Fifth Gear jest od bardziej praktycznych spraw. Chodziło mi o to jakie opinie krążą o BMW na Wyspach.
Link to post
Share on other sites

Ja dostałem od rodziców fiata brava 1,4 na podtlenku LPG ;P daje rade 185-190km/h, 160 tys km, śyćko działa, rdzy nie ma i nie będzie, 80KM niby wystarczą ale nie dla mnie,

 

mam zamiar kupić Audi A3 diselka z turbiną.

 

jeszcze posiadam simsona s70 (skutery dosłownie wymiękają ), i zippa salmo za nie długo nsr 125 i cbr 400

Link to post
Share on other sites

To może napiszę czym "wozi się" mój ojciec. :wariat:

Toyota Carina II 89' ~400.000km!

Zero usterek, awarii. Silnik 2.0D 75km. Przyśpieszenia brak, spalanie w trasie ok 4,5litra.

Rdza się go nie imała do momentu aż jakiś zacny człek nie przejechał nam po boku na parkingu. :zamykamy:

Z najpoważniejszych awarii to by było:

Zerwane cięgło od lewej przedniej szyby, urwany bolec od blokady tylnego oparcia(do składania).

Samochód przeszedł naprawdę sporo:

-Dwa razy zaliczył rów jednej zimy,

-Raz gdy był załadowany (4osoby + pełen bagażnik) dostał kamieniem wielkości połowy piłki w wydech tak że aż podleciał przód (dosłownie) - do wymiany środkowy tłumik i mocowanie.

-Zużyta przekładania kierownicza,

-Konieczność wymiany przewodów hamulcowych.

 

 

-V-max 155km(sprawdzane na radarze) :jupi: ..Przez ponad 200tys. km nie były nawet regulowane zawory także wcześniej lekko więcej wyciągał.

 

Dodam jeszcze że większą część przebiegu samochód zrobił od 16 roku swego istnienia.

 

 

=========

Kto pobije "babcię"? :zamykamy:

Link to post
Share on other sites

Znam Opla Vectrę (pierwsza wersja), który nie miał poważniejszych napraw, nic nie było wymienione, a jego licznik dobije do 400 000 w tym roku. Silnik 2.0 benzyna. Nie bierze oleju i przyśpieszenie ma chyba jak fabryczne.

 

Znałem malucha - 126p, któremu licznik kilka razy się okręcił, KILKA! A silnik tylko raz wymieniany był :wariat:

Link to post
Share on other sites

Najpopularniejszym modelem w historii firmy była seria 200. Między 1974 a 1993 roku sprzedano ponad 2 mln 860 tysięcy tych aut. Jednak najbardziej znany model to budowane w latach 60-tych coupe P1800. Auto to zdobyło popularność dzięki jednej z głównych ról w serialu "Święty" (jeździł nim główny bohater grany przez Rogera Moore'a) oraz... wpisowi do księgi rekordów Guinessa. Należące Irva Gordona czerwone P1800 z 1960 roku zostało uznane samochodem o największym przebiegu na świecie. W 2002 roku licznik przekroczył 2 miliony mil, czyli 3 mln 218 tys. km. Właściciel szacuje, że w 2012 roku przekroczy 3 mln mil, czyli 4 mln 827 tys. km...

:wariat:

Link to post
Share on other sites

Macie fajne artykuły. Jeszcze kilka zadań ode mnie:

 

- samochód w powietrzu nie skręca, więc uważajcie gdzie szalejecie bo wybić was może lekkie podwyższenie asfaltu

 

- na trasie bądźcie gotowi do tego, że będzie trzeba się całkowicie zatrzymać a nie tylko zwolnić

 

- jak szalejecie, pokonanie zakrętu z najwyższą możliwą prędkością jest bez sensu: wolne i niebezpieczne... Totalny idiotyzm po prostu, tym bardziej, że łatwiej się takich gagatków wyprzedza co już nie raz sprawdzałem o wiele słabszymi samochodami od tych dresiarzy :wariat: Nauczcie się uzyskiwać na wyjściu jak najwyższą prędkość bo ford mondeo wyprzedzający audi TT na zakręcie wygląda żałośnie...

 

-jak uczycie się hamowania lewą stopą zapnijcie pasy i nie róbcie tego w ruchu uliczny. Nieprzyzwyczajona lewa stopa jest mniej wrażliwa i możecie bardzo ostro zahamować.

 

http://www.technikajazdy.info/nauka-jaz ... rzedzanie/

 

EDIT: pomyliłem stopy, porawione :jupi:

Link to post
Share on other sites

No jasne, trzeba F1 oglądać :wariat: Dohamowanie przed zakrętem i płynnie przez zakręt.

 

Btw, czy ktoś z Was kiedyś próbował rajdów może? Mi się marzy pojeździć po takich trasach i porobić parę skandynawskich flików :>

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...