Skocz do zawartości

PC + monitor ~ 3k - photoshop + gry


Recommended Posts

O ile dobrze pamiętam PS nie korzysta z CUDA tylko z OpenGL na ten moment. Wydaje mi się że szybciej niż na CUDA przesiądą się na OpenCL więc nie musisz mieć parcia na nV (choć ja np. wole nV do LR i PS).

 

Co do rdzeni i taktowania. Widać mało masz tych robót na zamówienie skoro jeszcze nie obczaiłeś co i jak. Wystarczy poobserwować TaskMenager podczas pracy. W LRu praktycznie każda czynność generuje obciążenie wszystkich wątków. Importowanie, konwersja, Presety, Export - tu na pewno pełna wielordzeniowość. I nie wierz w bajki że PS czy LR jest tylko stworzony do 4 rdzeni a nie więcej. Profesjonalne stacje robocze z LR i PSem z którymi miałem styczność miały po 2 6cio rdzeniowe xeony w środku i podczas masowej obróbki w PSie czy zbiorowym exporcie z LRma szło na wszystkich rdzeniach łącznie z HT (24 wątki). Tak więc proca bierz na maxa. Kręcić się nie opłaci bo stracisz na stabilności i tyle. Weź sobie wieeeeeelki cichy cooler bo napewno Ci się przyda.

 

Pozdro

K.

Edytowane przez majster-b
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Widać mało masz tych robót na zamówienie skoro jeszcze nie obczaiłeś co i jak.

Zestaw ma być dla kolegi, nie dla mnie :) Cooler to sie z czasem dokupi, to groszowe sprawy. Dzięki za odpowiedź.

 

Teraz zastanawiam sie czy nie lepiej wziąć tego Xeona z 8 wątkami. Ale podejrzewam że podkręcony i5k będzie miał większą wydajność. Wnioskuję to po przejrzeniu kilku testów gdzie i5k oraz i7k dzieli zaledwie kilka % różnicy w obróbce 2d.

Link to post
Share on other sites

oj tam nie kilka w wieloprzebiegowych jest znacznie wiecej niz kilka

jesli do duzego oc to napewno lepiej i5k a jesli do oc na poziomie 4.0 to lepiej X

 

http://www.guru3d.com/article/core-i5-2500k-and-core-i7-2600k-review/15

http://www.anandtech.com/show/4083/the-sandy-bridge-review-intel-core-i7-2600k-i5-2500k-core-i3-2100-tested/16

 

dla kogos kto zamierza zrobic oc ogolnie lepiej i5k ale jesli kumpel mialby sie wzbraniac to ...

Edytowane przez erazm2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

naucz go samemu - nie zostawiaj mu na styale 4.5- po co?

niech oc robi kiedy potrzeba - zapisz ustawienia w biosie i niech obczai bo uzywanie do neta i filmow a nawet gier 4.5 to szkoda szumu robic;)

 

wymagaj zeby sie nauczyl chodz co dnia i sprawdzaj postepy :D

 

nie wnikam w turbo i brak turbo - ale musi wiedziec jak uzywac tego co ma co za gosc co boi sie dotknąc;)

Edytowane przez erazm2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ale bedzie mial stosunkowo maly spadek przy wysokim mnozniku

 

mialem na mysli jeden tryb do codziennego uzytkowania na np. obnizonym napieciu i z nizszymi mnoznikami oraz tryb wysoki ktory wlacza tylko do pracy

 

bo na grzyba mu do grania wlaczanie sie trybu 4.5

a do filmow obnizenie do zaledwie 3.0

 

zrobisz jak uwazasz ;)

Edytowane przez erazm2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zestaw ma być dla kolegi, nie dla mnie :) Cooler to sie z czasem dokupi, to groszowe sprawy. Dzięki za odpowiedź. Teraz zastanawiam sie czy nie lepiej wziąć tego Xeona z 8 wątkami. Ale podejrzewam że podkręcony i5k będzie miał większą wydajność. Wnioskuję to po przejrzeniu kilku testów gdzie i5k oraz i7k dzieli zaledwie kilka % różnicy w obróbce 2d.

Wydaje mi się że różnice między Xeonem a i5 z tym samym zegarem to głównie kilka % do lansu na korzyść xeona i co najważniejsze, ponieważ xeon jest napewno procesorem z lepszej części wafla krzemowego powinien pochodzić dłużej stabilnie. Czy w jakikolwiek sposób jest to mierzalne - wątpie. I tak za ok 3 lata go pewnie wymienisz łącznie z płytą, ramem itd. więc imo nie ma co sobie zawracać czachy. Choć z podkręcaniem to różnie bywa - niektórzy twierdzą że xeony lepiej to znoszą - ale na tym się nie znam. Ja używam kompa tylko do pracy - nie gram (no dobra - sporadycznie - raz na kilka miesięcy przez 1-2h). Procesora nie podkręcam bo zauważyłem że mój quad nie znosi tego za dobrze. Tzn. Idzie na 3GHz bez jąknięcia, ale przy obróbce zdjęć w LRmie gdy cisnę go na maxa przez parę godzin to po prostu potrafi mi się zrestartować. Podnoszenie napięcia nic nie daje oprócz zwiększonej ilości ciepła i zużycia prądu. Wole jak idzie na stockowych nastawach ale stabilnie. Co do coolera to fakt - jest to kilka zł. ale nawet nie wiesz jak bardzo potrzebny.

 

Pozdr.

K.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...