Skocz do zawartości

PC + monitor ~ 3k - photoshop + gry


Recommended Posts

Witam.

Mój kolega zamierza kupić sobie komputer do obróbki w Photoshopie oraz do gier. Tak więc pomyślałem o i5k + 8gb ram + karta nv z CUDA oraz monitor z jakąś lepszą matrycą IPS.

Całość do ~3k z monitorem i bez dysku.

 

Chciałbym abyście ocenili moją propozycję, nie jestem pewnien czy karta nvidi da jakiś wzrost wydajności w obróbce 2d? Oraz czy opłaca się brać i5k i go pokręcać? Czy przyniesie to wymierny wzrost wydajności w obróbce 2d? A może oszczędzić na procku i dać szybszą grafikę? Sam już nie wiem :/

 

Ja wymyśliłem takie 2 zestawy w dwóch sklepach:

http://www.morele.ne...ry/info/vl1Rz3/

http://www.arest.pl/...iguracja-556708

 

Aha i PC będzie na raty więc te 200zł ponad budżet dużej różnicy nie zrobią.

Link to post
Share on other sites

Ten LG z IPS będzie dobry? No i chciałbym abyście odpowiedzieli na poprzednie pytanie:

czy karta nvidi da jakiś wzrost wydajności w obróbce 2d?

Czy przyniesie to wymierny wzrost wydajności w obróbce 2d?

A może oszczędzić na procku i dać szybszą grafikę?

Link to post
Share on other sites

@up

Jak nie masz więcej kasy to ten monitor będzie ok.

Między kartami nVidi a Redeonami nie będzie widocznej różnicy. Zależy jakie modele porównać.

Szybki procesor to podstawa więc branie i3 nie ma sensu a oszczędzać 40 zł nic ci nie da. Taka grafika jest odpowiednia jak do zestawu w tej cenie.

Edytowane przez Sn1PeR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

agito.pl

 

Dell 21.5" LED U2212HM » Opis 728,90

728,90

Cooler Master Elite 343 czarna » Opis 137,00

137,00

Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 » Opis 208,00

208,00

Intel Core i5 2400 3.1 GHz BOX » Opis 739,00

739,00

Kingston DDR3 2x4096MB 1333MHz CL9 BOX » Opis 147,00

147,00

Samsung SH-222AB/BEBE czarny OEM » Opis 64,00

64,00

ZOTAC GeForce GTX 560 Ti 1GB DDR5 PCI-E BOX » Opis 826,00

826,00

Wartość produktów: 2849,90 zł

 

+dysk

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@ Bany_krk fajnie, że ale nic samo się nie zasila. Dolicz sobie kolego do tego zasilacz. Dla grafika potrzebna jest duża powierzchnia robocza, więc monitor minimum 23 cale. W komplecie obudowy jest tylko 1 wentylator, a sama obudowa jest mini co trochę nie pasuje do zestawu. Lepszą obudową jest BRUTUS 310/410. Lepiej dopłacić te 50 zł do i5 2500k i go podkręcić. Przydał by się do tego jakiś Zalman CNPS10X Performa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

i5 2500k można podkręcić do 4Ghz na boxowym coolerze, ale będzie wył głośno. Ilość rdzeni jest ważna, ale nie warto brać sześć, ponieważ nigdzie tego na razie nie wykorzystasz. Lepiej brać 4 rdzeniowego i5 którego potencjał też nie zawsze na full wykorzystasz.

 

PS. Zauważ, że np. 3,33Ghz to taktowanie łączne wszystkich rdzeni, a nie jednego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

w takim wypadku GF nie ma praktycznie żadnej przewagi nad radkiem, można brać co bardziej pasuje

 

co do powyższego linku, bez komentarza, jak się dostaje sztukę, z którą jest coś nie tak to się ją wymienia, a nie rozpisuje jakie to dell zły

wiadomo to nie poziom NEC czy Eizo, ale i tak robią lepsze monitory niż cała reszta szajsungów, lg itd

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok dzięki za wypowiedzi. Finalny zestaw ma wyglądać tak, tylko zamiast 560Ti będzie hd6870 za 599zł :D :

http://screenshooter.net/data/uploads/ic/ao/dgsg.jpg

 

 

Jakieś zastrzeżenia/sugestie? Wygrzebałem nieco większy model tego Della z większa rozdziałką - 1900x1200, ale wyczytałem że ma problemy z ghostingiem, czyli co, do gier nie będzie sie nadawał?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...