Skocz do zawartości

wzmacniacz + podłogówki do 2000 - 3000zł


Recommended Posts

Przy okazji mojego pytania odnośnie Linuxa i mojej rejestracji tutaj na portalu witam i chciałem prosić o radę odnośnie doboru wzmacniacza oraz podłogówek w cenie 2000 - 3000zł. Czas jest bo kupuję jak będzie nadprogramowa kasa czyli za 3 miesiące. Lubię muzykę ale nie jestem audiofilem nawet specjalnie się nie znam na sprzęcie audio mimo wszystko chcę dobrze wydać kasę i kupić najlepszy/najbardziej pasujący mi sprzęt w podanej cenie.

 

Jak do czego i gdzie:

- pokój 22 m2

- zestaw 2.0 podłogówki + wzmacniacz - używka z allegro, takich nie brakuje

- rock ale nie tylko (słucham tego co mi wpadnie w uszy poza hiphop oraz heavy metalem)

- lubię dolny zakres pasma aby był dynamiczny ale i mocny

- środkowy szczegółowy

- górny zakres dokładny ale bez wybijania się z pasma

- dobra scena, dźwięk szczegółowy i w miarę ciepły, dość dynamiczny

 

Na początek myślałem nad Tonsilami Fiesta ale spotkałem się z opiniami jakoby STX FX-300 grały lepiej, może coś od JBL. Koda, Voic Kraft wykluczyłem na wstępie - jeśli się mylę proszę o poprawienie mnie w takim wypadku. Do tego myślałem dokupić wzmacniacz Marantz PM-75 lub bliźniaczą konstrukcję zdaje się, że PM-8000. Proszę o propozycję zestawów, czas jest więc liczę na dobrą i wyczerpującą dyskusję.

Link to post
Share on other sites

Teraz podobno to sie trochę zmieniło ale marantze zawsze miały takie brzmienie jak piszesz, ciepłe, miękki mocny bas, wydatny środek i trochę wycofaną górę. Moge polecić pm7200 ale jak na allegro szukałem to ceny średnie. U mnie gra z tdl studio 10 i jest cieplo i muzykalnie, czasem az za bardzo ale jak ktos słucha dużo wokalu to powinno sie spodobać.

Link to post
Share on other sites

Polecam Amplituner Technics SA-DA10(5.1, ale niezły również w stereo, ma bi-wiring oraz tryb Direct), kiedyś to był high-end, za który zapłaciłem 3500 zł, nadal nie ustepuje dźwiekiem wielu konstrukcjom Onkyo. Mocny bas, dokładny srodek, wyraźna ale spokojna góra.

Doskonale komponuje się ze starymi Polskimi kolumnami Tonsil Bolero 200, chodzą bardzo tanio bo 600-1000 zł za parę a grają na poziomie tańszych Magnatów czy JBL'i.

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

wiecej? ;) bardzo bym sie zastanawial czy nie dac 350A bo nie mam zadnych opinii o 640v2(cena dziwnie niska jak na moc) a zaledwie 45W + bardzo wysoka skutecznosc -to jest potega kiedy sie rozkreci

 

 

ja swoich 50W nigdy jeszcze nie rozkrecilem na maxa bo sie nie wytrzyma - chyba ze chcesz tym cala chalupe naglsniac;)

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

finalnie nizej niz kazde e es

 

to jest 20 cm glosnik co ma niebagatelne znaczenie - rezonas budy to tylko "drobna" sztuczka ktora ma symulowac lepsze glosniki

 

osobiscie co bardzo kontrowersyjne dla wielu wiec nie bede tego rozwijal ani sie tlumaczyl ale wolalbym powiesic duzo wysze jakosciowo glosniki "na sznurkach" niz kiepskie miec w super budzie

 

bardzo polecam cos takiego o ile mialbys zapal

http://www.loudspeakershop.eu/zestaw-do-montazu-akkus-35a30-p-1605.html

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

1800zł za OLI4 to już za komplet więc cena identyczna z Paradigmami ale bardziej mi zależy na kolumnach niż typowych monitorach (estetyka + praktyczność), podstawki może by nie były złe ale cena, a za nią można by lepsze głośniki kupić.

 

Co do zestawu "zrób to sam" myślałem i nie wykluczam (np. STX FX300). Te AKKUSy z linka może za ładne nie są ale jak mają dobre brzmienie to czemu nie, tylko czym się różni wersja basic od comfort? Jakie mają średnice przetworników bo informacji się nie doszukałem.

Link to post
Share on other sites

pisz do sklepu bezposrednio pytania - kiedys sprzedawali z budami do samodzielnego montazu oraz sami montowali za doplata - na dzis to nic nie wiadomo po tym opisie

 

glosniki sa wyszczegolnione - mozna sprawdzic w cenniku glosnikow kazdy model

 

maja jak podaja inne zwrotnice - ale znowu bede dziwakiem- nie zwracalbym uwagi na zwrotnice

zapytalbym za to czy moga mi sprzedac dowolnie tani komplet elektoronki + inne glosniki

 

ja osobiscie zrezygnowalem ze zwrotnic i polaczylem na krotko glosniki bezposrednio pod wzmacniacz

jak ludzie (po sugestii ze na krotko) mowia mam wybity srodek - ale mi to pasuje nie zauwazam

zadne zwrotnice mnie tak nie zadowalaly jak na krotko

 

kiedy nie ma sie wzmacniacza o wielkiej mocy a same glosniki mocne - zadna krzywda sie nie stanie

 

to sa ushery - jedne z najlepszych glosnikow na rynku o wielkim uznaniu - one moga wygladac dowolnie - nawet jak stare szmaty;) a czym starsza szmata tym lepsza;)

 

dobry kabel mocny wysoki mocny niski swietny wzmacniacz i nic wiecej nie trzeba;)

no bude od stolarza

i rabiesz jak chcesz wszystkie "wypasione" kolumny po 2k za pare z wmontowanymi 6 glosnikami o wartosci 600zl

 

podstawki może by nie były złe ale cena, a za nią można by lepsze głośniki kupić

tzn. ? masz cos konkretnego na mysli ? - ciezko o lepsze w tej cenie - byc moze inne ale czy lepsze?

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

osobiscie co bardzo kontrowersyjne dla wielu wiec nie bede tego rozwijal ani sie tlumaczyl ale wolalbym powiesic duzo wysze jakosciowo glosniki "na sznurkach" niz kiepskie miec w super budzie

 

 

 

Ja myślę o 180 stopni inaczej chociaż tę opinię zaciągnąłem z CarAudio. Utopia wsadzona w niewygłuszone drzwi na plastikową ramę zagra dużo gorzej niż zwyczajne Hertze w dobrych drzwiach.

 

Te dobre głośniki na sznurkach mają o tyle sens o ile następnego dnia zrobisz im super budę. Nawet najlepszy głośnik bez dobrej zgranej budy nie zagra.

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz sam zaprojektować skrzynie pod dany głośnik należało by zapoznać sie z każdym z tych parametrów i sposób obliczeń :

Vb - objętość obudowy w litrach;

Qtc - całkowita dobroć głośnika w obudowie

Vas - objętość zastępcza głośnika - jeden z parametrów T-S;

Qts - dobroć całkowita głośnika bez obudowy - jeden z parametrów T-S;

W ten sposób możesz uzyskać pożadany efekt jak np. kupując dobrej firmy kolumny/regałówki a często koszt robocizny i materiału wynosi tyle ile byś wydał za gotowy wyrób w salonie.Bez tej wiedzy stworzyć skrzynie i wsadzić głośnik/glośniki to żadny problem a z jakością dzwięku nie będzie ona miała nic wspólnego.

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak. Musi być zwrotnica bo głośnik musi być pocięty. Skrzynia nie moze być od stolarza chyba, ze ma wiedzie i doświadczenie w temacie. To nie mebel tylko głośnik. Najważniejsze tak jak pisał lwses, nie wstawią sie po prostu w skrzynie ale skrzynia musi być zaprojektowana pod parametry głośników. Erazm, to ze nie słyszysz różnicy nie znaczy, ze jej nie ma.

Link to post
Share on other sites

jedno co jest to przemieszanie pasm , mi to sie wyjatkowo podoba znacznie lepiej niz na odcietych (dziwnym trafem kto u mnie jest nie zauwaza tego ze niby cos nie halo wrecz bardzo halo dopuki sie nie dowie ze tam nic nie ma dopiero wowczas sie wydziwia;)) - ale nikogo nie zachecam na sile ot warto sprobowac a zamowic eletronike mozna zawsze - ja zrobilem odwrotnie i ją wywalilem szkoda mi tylko za zakup;)

 

na sznurkach to takie cos w cudzyslowiu;) zgrana buda byc wcale nie musi wystarczy zrobic zwykla porzadną bude - bez zadnego wielkiego liczenia byle nie byla minaturowa a masywna i wytlumiona

pod te same glosniki robi sie wiele rodzajow obudow i kazda o innej kubaturze a graja wszystkie b.dobrze

nie mowie ze przebije sie tym kolumny za >4000 ale te za 2 napewno

 

a niby od kogo jak nie od stolarza? dajesz projekt i robi przeciez nie twierdze ze sam ma cos wymyslec;)

sciany z grubego mdf wedle zapotrzebowania (kubatura i wzor sciagniety z oryginalu) - sameu je mozna skleic wytlumic polakierowac - koszt - drobne

 

dobra koniec offa

- bo i tak nikt tego badziewia skladal nie bedzie:)

 

rurki , pospawac , proszkowac to wyjdzie drozej niz ze sklepu a niewiele taniej

hammeraitem je;)

a mocowanie na sciane nie przejdzie?

http://www.ceneo.pl/9671561

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

Twoim tokiem myślenia nie jeden by sobie zrobił sam kolumny i też tak dawniej myślałem i wyszło by mnie taniej o jakieś 150-200zł to nie ma sensu sie bawić skoro można kupić w salonie (do wyboru do koloru) mieszcząc się w tej cenie w której miał byś sie zamiar paprać.A to o czym piszesz drobnych wydatkach na ten cel i że przebiją za 2 klocki zestawy,to jesteś w błędzie.Nawet (kubatura i wzor sciagniety z oryginalu) nie wiele ci sie zda,sam dojdziesz do wniosku;) Tym sposobem możesz zrobić byle gów..o do bagażnika samochodu mając na celu jedno : wielkie bum bum :)

Link to post
Share on other sites

To może nie proszkowo ale malowanie natryskowe jakąś matową farbą, coś jak bramy się maluje (sprzęt do malowania natryskowego akurat mam).

W sumie to nie wykluczam jakiegoś DIY. Stolarza w rodzinie mam oraz elektryka (zwrotnice zlutuje), a od biedy sam mogę coś sklecić pożyczając narzędzia i zasięgając rady. Tylko żeby mieć pełen projekt, budy oraz zwrotnic bo tego sam nie zaprojektuje.

Link to post
Share on other sites

zwrotnice sie kupuje jako komplet juz na plytce

wiele rodzjow do wyboru - nie pamietam adresu sklepu ale podrzuce jak cos mi oswieci

a bedzie potrzeba - mozesz sam poszperac - sa napewno i drogie i tanie

 

bude moglby Ci odwalic w super okleinie z wenge swietny wyglad nie jak te "pudelka z ikei" plastikem oklejone

 

lwses niczego w zyciu nie probowales a gadasz;)bo tak wypada ja probowalem wielu rzeczy i juz nie musze mowic "jak wypada" bo sam wiem

wiem ze kolumny za 2k nieczgo nie maja w srodku sa tak biedne ze szok i wiem co mozna -wzorow od cholery rozwiazan w necie od groma - nic to nie ma "z biedą" za 2k

 

jesli myslisz ze w kolumnach za <2k sa super rozwiazania przegrod i pierdolow masa, to Cie pociesze niczego takiego tam nie ma

to nie przedzial B&W

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

wiec pozostaje Ci wybierac

 

ode mnie propozycje do rozwazenia

 

1. paradigm titan

2. epos - epic 2 - i ile paradigm nie lezy wizualnie lub poprostu

3. o ile musza byc podlogowki (dobra cena) - http://www.elektromedia.pl/produkt/390-kol-qua-370-1

4. roth oli4

 

zdecydowanie radze unikac duzej ilosci glosnikow w kolumnie a juz szczegolnie jesli cena tej kolumny nie jest zbyt wysoka

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

zgrana buda byc wcale nie musi wystarczy zrobic zwykla porzadną bude - bez zadnego wielkiego liczenia byle nie byla minaturowa a masywna i wytlumiona

pod te same glosniki robi sie wiele rodzajow obudow i kazda o innej kubaturze a graja wszystkie b.dobrze

 

Istna profanacja :). Porządna buda to nie tylko dobrze sklejona i wygłuszona ale zrobiona pod parametry głośnika. Nie ma zasad co do wielkości. Niektóre głośniki lubią duży litraż, inne mały plus nie bez znaczenia jest rodzaj budy i nasze upodobania.

 

Tym sposobem możesz zrobić byle gów..o do bagażnika samochodu mając na celu jedno : wielkie bum bum :)

 

O wypraszam sobie ;). Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka. Są tacy którzy jakość mierzą rezonansem szyb ale są też tacy którzy wymagają jakość zaczynając od góry pasma a kończąc wzorowym dołem. Jak się chce dobry bas w aucie to wcale nie jest to taka łatwa sprawa bo samochód jest trudniejszym wnętrzem niż dom. Żeby dudniło też trzeba wiedzieć co i jak.

 

zwrotnice sie kupuje jako komplet juz na plytce

wiele rodzjow do wyboru - nie pamietam adresu sklepu ale podrzuce jak cos mi oswieci

a bedzie potrzeba - mozesz sam poszperac - sa napewno i drogie i tanie

 

 

Najlepiej kupować oryginalne do zestawu albo zrobić samemu. Jak się nie ma wiedzy to nie problem znaleźć specjalistów którzy za bardzo przystępne pieniądze sami zrobią zwrotnice pod charakterystykę głośnika. Nachodzenie pasma nie jest dobre jak jest zbyt szerokie. Po to obcina się np. suby poniżej - dajmy na to 100hz - żeby po pierwsze grał efektywniej, a po drugie żeby nie niszczył dźwięku wszystkim tym do czego nie został stworzony, patrze dźwięki powyżej 200hz.

 

Nie możesz porównywać głośników A w własnej roboty budzie z głośnikami B w zrobionej budzie. Weź te same z oryginalnej budowy, zrób sam swoją nic nie obliczając, wtedy możesz powiedzieć, że różnicy nie ma. W większości przypadków wątpię. Są do tego specjalne programy do ściągnięcia od ręki. Żaden problem.

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

No niestety ale sub do auta tu nie ma filozofii,ma dudnieć tym bardziej,że jest przykładowo w bagażniku to ma potęgować efkt nie wspominając o wyrafinowanych firmach jak Bosse.Ogólnie rzecz biorąc samochód nie jest wnętrzem do słuchania muzyki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...