Skocz do zawartości

Intel Pentium Gxxx LGA1155 czy AMD Athlon II x2 2xx AM3+


Gość usunięty

Recommended Posts

Gość usunięty

Natomiast dla płyt LGA1155 ~ nowe procesory Ivy Bridge (bez "E"), będą wspierane tylko dla chipsetów P67 i Z68, reszta nie będzie miała wsparcia.

Możesz podać źródło swojej wiedzy? Dokładne źródło, najlepiej bezpośrednie od Intela ;)

 

Bo informacja z portalu benchmark.pl mówi co innego:

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Intel_Ivy_Bridge_oznaczenia_i_TDP_procesorow-37199.html

 

Zatem?

Edytowane przez igorius
Link to post
Share on other sites

Możesz podać źródło swojej wiedzy?

najwyraźniej nie doczytałem, ale nie zawsze jest wydawany bios z obsługa nowych cpu dla ekonomicznych płyt,

dla przykładu: firma MSI dla płyty 870-C45 (AM3) miała dodać wsparcie AM3+ i do dziś tego nie zrobiła :]

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

MSI nie zrobiła - fakt.

 

Ale dlaczego podajesz informacje sprzeczne z tymi, które podał portal benchmark.pl - i w dodatku bez źródła?

Trzeba było napisać, że to są tylko Twoje przypuszczenia... ;)

 

Mniejsza z tym... Ale...

...ale to by oznaczało, że lepiej nie ryzykować i nie kupować 'budżetówki' na H61. Nic, trzeba polecać Z68 :P

Edytowane przez igorius
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

W jakich aplikacjach miałby 'ograniczać'? Spójrz na testy CPU w tytułach w które grasz, bo nie ma czegoś takiego jak ograniczanie podzespołów. Nie możesz powiedzieć, że włożysz tą grafikę, ten procesor, naciśniesz power on, i stwierdzasz od razu, że grafika chodzi na 40%... Wszystko zależy od tego jak jest napisany program, czy wykorzystuje bardziej GPU czy CPU.

 

I przestańcie w końcu rozgłaszać ten mit, bo niedługo się okaże, że żeby GTS450 jakoś chodził, to trzeba mieć i7 2600k. Robi się z tego taka sama paranoja, jaką kiedyś była watomania w zasilaczach.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Wszystko zależy od tego jak jest napisany program, czy wykorzystuje bardziej GPU czy CPU.

Ale zauważ, że istnieje jeszcze kwestia tego, że procesor będzie zbyt wolno podawał informacje do karty graficznej lub zbyt wolno przetwarzał dane, które przydzieli jemu karta. Również problemy występują, gdy procesor 'nudzi się' bo karta nie nadąża przetwarzać wszystkiego, co dostarczy jej procesor.

Mi bardziej chodzi o pierwszą kwestię - bo przecież nasz przykładowy Pentium G850 może 'nie wyrabiac' przy konkretnej karcie - i to nie z winy softu, sterowników czy konkretnego programu ale z winy architektury, szyny danych, pamięci cache etc

Link to post
Share on other sites

Odświeżę jeszcze temat: czy Intel Pentium G850 będzie ograniczał Gigabyte GeForce GTX460 1GB SuperOverclocked?

 

w zyciu nic nie bedzie - to gtx460 bedzie ograniczal g850

jesli w np cryzysie ustawaisz vhigh fhd i to wowczas grubo bedzie ograniczal;)

 

a ogolnie to duzo mocniej wyjdziesz i taniej ladujac w lekko uzywane i3 550OC a nadmiar kasy w np 5870 / 6950

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Kartę już mam. Zmieniam platformę na Sandy Bridge Z68 ale na razie nie wiem czy i5 2500k czy może i5 3500k pod LGA1155. Procek G850 lekko 'na przeczekanie' - dlatego pytam.

 

@UP

Swoją drogą to chyba GTX460 1GB SOC = GTX470 stock = HD6870 stock = HD5870 stock.

Czyż nie?

Edytowane przez igorius
Link to post
Share on other sites

5870=6950 ;)

 

stare wykresy benchmarkow to tylko przepisane stare wyniki

budowa 5870 przebija 6950 - i napewno tak jest w realu;)

szczegolowe wyniki na youtube bo raczej nie ze starych porownan

 

czy 460soc = 470 to tez bylbym ostrozny ale byc moze jednak jest mocno podkrecona

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Wszystko pięknie, soft i optymalizacja ale nie odniosłeś się do tej części co napisałem wcześniej:

 

Mi bardziej chodzi o pierwszą kwestię - bo przecież nasz przykładowy Pentium G850 może 'nie wyrabiac' przy konkretnej karcie - i to nie z winy softu, sterowników czy konkretnego programu ale z winy architektury, szyny danych, pamięci cache etc

Co na to powiesz?

 

EDIT:

Kartę mam, moim zdaniem jest na dzisiaj wystarczająca - i ma jeszcze spory potencjał OC. Raczej odnieście się do tego co napisałem o ograniczaniu na linii CPU-GPU.

Edytowane przez igorius
Link to post
Share on other sites

gtrafika za slaba ;) a skoro za slaba to znaczy ze grafika ogranicza procka - mozna by na nim wiecej pociagnac -co tu sie odnosic przeciez samo wynika

 

wszystko zalezy od ustawien z jakich chcesz korzystac i czesciowo od tytulu

ale glownie w 90% od ustawien

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

gtrafika za slaba

Wcześniej napisano, ze maksimum do G850 jest HD6870 a przecież po dodatkowym OC GTX460 1GB SOC ją dogania zatem co jest za słabe?

 

wszystko zalezy od ustawien z jakich chcesz korzystac

Raczej od możliwości wykorzystania całego potencjału, jaki ma w sobie konkretne CPU i konkretne GPU, które siedzi obok niego - a to chyba tylko i wyłącznie na dzisiaj, s tego co było wcześniej powiedziane, kwestia softu, sterowników, optymalizacji i danej gry/programu...?
Link to post
Share on other sites

kwestia ustawien graficzbnych gry

 

gra moze zajechac te grafe ze sie zapoci, bąka pusci i wyzionie ducha

albo ta sama gra moze dac jej odpoczywac i sie nudzic - wszystko zalezy jak Ty ustawisz ustawienia a nie tylko jakiegos softu - od Ciebie ;)

 

jak ustawisz wszystko full to w niczym procek nie bedzie ograniczal bo grafa tak dostanie w kosc ze ona bedzie ograniczala wszystko , jak ustawisz inaczej to grafa sie bedzie nudzila a procek zasuwal do granic

 

"nie ma" zadnego maximum mozesz wlozyc gtx 590 i tez bedzie jechalo- w pewnych ustawieniach (hipotetycznych bo takich sie nie stosuje) tak samo jak z i7k- no "troche" przesadzam w koncu to gtx590 -tu moze ograniczac :)

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

"nie ma" zadnego maximum mozesz wlozyc gtx 590 i tez bedzie jechalo- w pewnych ustawieniach (hipotetycznych bo takich sie nie stosuje) tak samo jak z i7k- no "troche" przesadzam w koncu to gtx590 -tu moze ograniczac

Nie rozumiem. Bo przecież będzie ograniczało. Zatem...?
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Czyli tak - jak gra potrzebuje aż 4 rdzeni procesora to niezależnie od tego, jaka jest do niego karta - będzie ona ograniczana, a jak gra potrzebuje tylko 2 rdzeni procesora - to już nie?

 

Bo próbuję to zrozumieć ale nijak nie potrafię...

Edytowane przez igorius
Link to post
Share on other sites

bo to jest na zdrowy rozum tu nie da sie wyliczyc

 

nikt o zdrowych zmyslach nie wsadzi g850 a do tego sli z 580

ale...

 

zobacz np to jak sie zachowuje 590 w zaleznosci od ustawien i proca

a zaloz ze ustawienia mozna jeszcze podniesc;)

 

http://en.inpai.com.cn/doc/enshowcont.asp?id=7986&pageid=8145

 

pozniej zestaw to z tym lub jeszcze innymi - oglnie ograniczanie gafiki nie istneje

podczas gdy taki i3 550oc przebija wydajnoscia i3 2100 a i5 750OC przebija i5 2500 -juz na taniznie mozna zlozyc szalenie mocnego kompa do porzadnych ustawien

http://www.xbitlabs.com/articles/graphics/display/radeon-hd5870-cpu-scaling.html

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

podczas gdy taki i3 550oc przebija wydajnoscia i3 2100 a i5 750OC przebija i5 2500 -juz na taniznie mozna zlozyc szalenie mocnego kompa do porzadnych ustawien

Sprawa wygląda w sumie tak - mam PII x3 i GA-990XA-UD3 oraz GTX460 SOC ale potrzebuję do wakacji większej wydajności. Pomyslałem sobie, ze wymienię tylko płytę oraz procesor i w sumie zdecydowałem się na LGA1155. Tymczasowo chciałem kupić G850 i dozbierać na i5 2500k (a raczej na i5 3500k ;)). Mówicie jednak, że i3 550 będzie lepszym wyborem? Wydaje mi się, że jednak nie, ponieważ LGA1156 nie jest przyszłościowa...
Link to post
Share on other sites

a rob jak uwazasz Twoje pieniadze Twoj wybor - dla mnie 1155 tez nie jest przyszlosciowa za dwa lata trzeba bedzie ja wyrzucic;)

tez mi przyszlosciowosc :P

 

gdyby mi ktos powiedzial prosze oto plyta na ktora beda wychodzily procki przez 10 lat to moglbym wierzyc ze to jakas tam juz przyszlosciowa

 

ja bym phenoma x3 nie zmienial na zadne g850 tym bardziej ze na porzadnej plycie

choc jak dobrze sprzedasz to nawt kasa po upgradzie zostanie;)

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Płyta może i porządna ale FX'y słabiutkie :/

 

 

 

...i dlatego raczej wezmę Phenoma II x4 960T, którego podkręcę do @4.0Ghz - mam Ninję 2 więc z temperaturami problemu nie będzie.

Wymiana wyjdzie mnie jakieś 200zł chyba...

Edytowane przez igorius
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...