Skocz do zawartości

Automatyczne ściszanie się dźwięku


Recommended Posts

Witam, jako że jestem nowy prosiłbym o wyrozumiałość :)

Do rzeczy, od ok 3 miesięcy mam tak, że czy słucham muzyki, czy gram lub cokolwiek to dźwięk mi się ścisza automatycznie, różnie jest, czasem o 20%, czasem o 70%. Co jakiś czas tak się pojawia, czasem to trwa od 1-10 sek. To tyle o problemie. Sprzęt:

CT T6100

SB Audigy SE, zmodowane stery na X-Fi (na oryginalnych też tak miałem)

Płyta: Gigabyte GA-M61PME-S2P

Windows XP + SP2 (Na win7 też tak miałem).

Patrzyłem inne głośniki i jest tak samo więc wina głośników odpada. Jakieś pomysły?

 

Przez dłuższy czas używam w/w sprzętu i tak nie miałem, do czasu.

Link to post
Share on other sites

Antywir: Kaspersky Internet Security, to nie wina wirusa bo miałem kilka formatów, zainstalowałem system to od razu KIS. Na innych głośnikach jest to samo.

Dźwięki w skype/gg wyłączone, tak zawsze miałem to było OK ale ostatnio coś właśnie nie tak...

Edytowane przez dziku91
Link to post
Share on other sites

To nie problem, a domyślne ustawienia w Win7. Podczas rozmowy na Skype, GG czy innym komunikatorze dźwięki w tle są przyciszane, gdy te z komunikatora są aktualnie odtwarzane. Można to wyłączyć w systemie tak, żeby żadne z dźwięków nie miały swojego priorytetu.

Wejdź w Panel sterowania > Sprzęt i dźwięk > Dźwięk > zakładka "Komunikacja" i zaznacz opcję "Nic nie rób". Powinno pomóc ;)

Link to post
Share on other sites

Obecnie używam XP (na Win7 wyłączyłem to jak napisałeś) i dalej tak jest. Jutro wyjmę Sound Blastera i zobaczę na innym kompie na parę dni, a u siebie sprawdzę realteka czy jest OK.

 

Obecnie używam XP (na Win7 wyłączyłem to jak napisałeś) i dalej tak jest. Jutro wyjmę Sound Blastera i zobaczę na innym kompie na parę dni, a u siebie sprawdzę realteka czy jest OK.

@Sorki że pisze post pod postem.

Wyjąłem Sound Blastera i używałem realteka ale dalej to samo. Użyłem Combofixa, nic nie znalazł, jeszcze myślę o aktualizacji BIOSa. Myślicie że może pomóc?

Link to post
Share on other sites

Tak, płyta na gwarancji. Niestety, wgrałem płycie nowy BIOS (F3) i dalej to samo, jeszcze nim użyłem Combofixa to wyłączyłem ochronę KIS oraz antywirusa i też to samo, wgrałem niedawno Win7 bo ten XP już mnie dobija...kurna no, więc tak, nie jest to na pewno wina:

Karty dźwiękowej Audigy (przekładałem też na drugi slot PCI i to samo)

Głośników (inne patrzyłem i to samo)

Systemu

 

Niestety mam mały problem ze sprzętem bo niedawno mi padł dysk (samsung f3 500 gb) i odesłałem na gwarancję i mam aferę ze sklepem (chodzi o te ceny dysków), obecnie używam Samsunga ATA 120 GB...teraz wysyłać płytę do sklepu...napisze do producenta pierw i zobaczymy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...