Skocz do zawartości

Dwie kości ram powodują bsod, oddzielnie działają


Recommended Posts

Witam.

Posiadam dwie kości ram Geail Value Plus 4GB (DDR3 1333 cl 9-9-9-24). I jeśli obie kości są zamontowane w kompie po pewnym czasie (zgaduję że gdy system zaczyna pożerać coraz więcej ramu) wyskakują mi bsod typu "memory corruption" i inne (po przeszukaniu googli cechą łączącą je, jest problem z pamięcią ram).

A co ciekawe gdy kości są oddzielnie tzn tylko jedna (obojętnie która) jest zamontowana w kompie nie występują żadne problemy. Mogę grać spokojnie w Battlefiled BC2. Pożerać cały ram i zero problemów.

Przeczytałem też na necie, że możliwe, że dzieje się to przez zbyt niskie napięcie dawane na kości przez płytę główną.

Co o tym sądzicie? Spotkał się ktoś z was z taką sytuacją? Macie jakieś pomysły ?

 

Mój komp:

Core i5 2500k

p67 Pro3

2x4GB Geil

Sapphire 5850

Antec 520W

 

Btw. Memtest nie wykrył żadnych problemów czy to przy testowaniu każdej kości oddzielnie czy też razem obu w kompie.

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałeś w różnych slotach czy występują BSOD-y. Próbowałeś zwiększyć napięcie tych kości.Na stronie producenta płyty są podane czy kości te obsługuje twoja płyta główna.

 

Równie dobrze może być coś ze slotem np uszkodzony.

Edytowane przez Vercruysse
Link to post
Share on other sites

Miałem podobny problem na płycie Gigabyte'a z tym że jak wsadzałem 2 kości nie ważne w jaki slot system po prostu nie startował gdy wsadziłem jedną wszystko było ok, przy instalacji win7 było to samo nie chciało sie zainstalować bo były 2 kości, finał był taki ze wina leżała po stronie płyty, wymieniłem i wszystko fruwało. Masz bardzo dobry setup, jeśli masz możliwość sprawdź kości u kolegi czy w innym komputerze jeśli bedą działać to wina bedzie ze strony płyty, jeśli jest na gwarancji zostaje Ci tylko oddanie jej tam.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Vercruysse tak jak napisałem wyżej bez względu na to jakie obsadzę sloty dwoma kośćmi pamięci system po pewnym czasie się sypie. Czas jest różny nie raz po tygodniu nie raz po kilku dniach. Zwiększyłem napięcie do 1,6 V (nominalne to 1,5 V) i teraz testuje, tzn muszę czekać czy zaczną występować bsod. Akurat te kości nie są ujęte jako obsługiwane na stronie producenta.

 

Enemiak no niestety nie mam u kogo sprawdzić tych kości. Poza tym błędy wyskakują po jakimś czasie i dopiero jak zaczną występować system się sypie praktycznie do tego stopnia, że nie wstaje nawet na jednej kości.

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem w pierwszym poście memtest nie wykrywa żadnych problemów, czy to na jednej czy to na dwóch razem. BIos jest najnowszy. A jak można zmniejszyć ich taktowanie i do ilu zmniejszyć? Nominalnie jest to 1333MHz

 

edyta:

 

Dzisiaj pod czas gry w BBC2 dostałem bsod 1A "Memory Managment"

Edytowane przez cekino
Link to post
Share on other sites

Ja uważam, że to będzie problem z płytą główną. Sam kiedyś tak miałem w moim staruszku. Po wymianie zaczęły śmigać obydwie. Powiedz czy masz prawidłowo przykręconą płytę do obudowy tzn. wszystkie miejsca na śrubki są obsadzone z odpowiednimi dystansami. Ja podejrzewam, że poprzednią mb uszkodziłem właśnie poprzez ich brak, wygięła się i uszkodziły się jakieś połączenia (przynajmniej taka jest moja teoria :)).

Link to post
Share on other sites

KOXsu zmniejszyłem taktowanie tak jak mówiłeś, w uefi w RAM po prostu zmieniłem opcję z auto na 1066 MHz. Zobaczymy co z tego będzie.

 

Bulion to dziwne bo wtedy sądzę, że wyrzucało by błędy również na jednej kości, a to się dzieje tylko gdy są dwie, co więcej jak pisałem podczas obciążania ramu, np dzisiaj po błędzie uruchomiłem jeszcze raz memtest, fakt że tylko na dwa cykle ale też nie wykrył żadnych problemów.

Link to post
Share on other sites

Najprościej było by sprawdzić te kości w innym komputerze albo kości innej firmy w twoim. Ciężko coś wywnioskować nie wiedząc w co celować. Tak jak już pisałem, ja sprawdziłem swoje kości na innej płycie. Nie wieże, że nie masz możliwości zobaczenia ich w innym komputerze. Koledzy, znajomi nikt nie sprawdzi ci tego ?

Link to post
Share on other sites

No niestety nie mam gdzie sprawdzić, gdybym mógł już dawno bym to zrobił. Poza tym nie sądzisz że to dość dziwne, że memtest nie wykrywa żadnych błędów a po pewnym czasie wyrzuca bsod?. Zresztą samemu mi jest ciężko ustalić źródło tych problemów, na początku myślałem że może zasilacz już siada i ma problem z podawaniem napięcia , ale napięcie trzyma pierwsza klasa. Zresztą dzisiaj jak zmieniłem taktowanie ramu na 1066 dobre 3 godziny grałem w bc2 i nic, zero problemu.

Edytowane przez cekino
Link to post
Share on other sites

Już jak tak strzelamy w ciemno to może sprawdź czy nie masz czasem wypukłych kondensatorów w okolicach ramu, ale to jest raczej przypadłość starych płyt a nie nowych :/. No chyba, że problem już nie będzie występował więc nie ma co kombinować :). Napisz jak się znowu coś będzie działo :)

Link to post
Share on other sites

Płyta jest dość nowa ale sprawdziłem wszytko , nie ma wypukłych kondensatorów. Nie ma niczego do czego można by było się doczepić, sprawdzałem na "dotyk" czy jakiś element nie grzeje się za bardzo ale to też nic nie dało bo wszytko jest chłodne tak jak powinno być. Poza tym obudowę mam standardowo otwartą. Jak się coś nowego pojawi to dam znać.

 

Dzisiaj znowu dostałem bsod A1 "Memory Managment", już mi ręce opadają ;/

 

P.S BSOD wyrzuciło mi przy zamykaniu gry (wychodzeniu do Windows), drugi bsod wyrzuciło mi przy zamykaniu przeglądarki. Może to nasunie komuś jakiś pomysł co może być.

Edytowane przez cekino
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...