Skocz do zawartości

GTX 560TI vs GTX480


Recommended Posts

Gość effendi360

najbardziej opłacalny pod względem maxymalnej wydajności.

No ale wydajność/cena to już chyba nie bardzo... piszesz że dałeś 4100 za dwie, ja dałem 2700 za swoje 570tki. Wydaje mi się że za ~3000 składasz 2x 480 na wodzie i kręcisz je jak chcesz...

 

przy tym tryb x16\x16 obu kartom co do tej pory było nie możliwe.

Po raz kolejny się pytam - jest różnica ????? Mam płytę, która ma ten chipset NF200 i obsługuje x16/x16 - wydajności wzrost żaden względem x16/x8 - już kiedyś specjalnie testy robiłem udowadniając to tu komuś/ Zresztą na HardOCP jest to obszernie ztestowane...

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jak na wodzie to ~4000 bardziej.

 

Ja nie orientuje sie w cenach dokładnie ale jak dwa gtxy 480 na allegro kupisz za niecałe 2K przy dobrym wietrze to twoim zdaniem chłodzenie wodne do nich drugie tyle ??? Przesada... z deczka experymentując to te karty schłodzisz corsarzem H70 - wyjdzie 700zł za schłodzenie obu kart wodą ;) Tylko buda duża potrzebna :D

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/GeForce_GTX_480_i_wodne_chlodzenie_z_CPU-35187.html

Link to post
Share on other sites

2 bloki potrzebne, to są i tak najtańsze. 2x340 = 680

http://www.angela.pl/p6232,ek-water-blocks-ek-fc480-gtx-acetal.html

 

Potrzebny jeszcze dodatkowy osprzęt + H70 na dwa CPU to może być za mało.

Też się nie znam ale jak jakiś czas pytałem się na forum ile takie chłodzenie do dwóch kart może kosztować to wyszło mi 2000 a liczyłem najtańsze rzeczy. WC jest drogie.

Link to post
Share on other sites

Tutaj szukałem, zresztą sprawdź sam. HL70 to chłodzenie tylko CPU. Same bloki to min.700pln., duża chłodnica z 400, z 500 pewnie za pompę, rezerwuar, płyn, węże i wentylatory, czyli 1600 za same GPU bez CPU. Nie znam się a ceny sprawdzam na ANGELA na oko ale idę o zakład, że mniej niż 1500 nie zrobisz chłodzenia. Pamiętaj, że 480 to mocne karty, może 2500 wyliczyli Ci dla innych kart albo do jednej?

Link to post
Share on other sites

Sory że zaprzeczam temu co wcześniej mówiłem ale pobór jednej podkręconej 480 mnie przerasta !!! Co dopiero dwie... A co do SLI na mojej płycie to nie wiem jak to jest. Mam 2x PCIe x16 ale nigdzie nic nie pisze o SLI. Kasy mam nadal tyle samo ale w drugą kartę mam zamiar zaopatrzyć się za pół roku. Czyli w połączeniu 2x GTX560 ti będę mieć 4GB :banan:

Link to post
Share on other sites

Gigabyte 870A-UD3 - Ta płyta nie obsługuje ani crossfire ani sli.

 

2x GTX560 ti będę mieć 4GB

Nie 4GB, tylko 2x 2GB/GPU (to nie to samo)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...