Skocz do zawartości

GTX 560TI vs GTX480


Recommended Posts

Jak pisałem. Czysty subiektywizm. Jak mi na Frapsie skacze 58-61 (nie wiem czemu mi do 61 czasem pokazuje, chyba mało dokładne te ustawienia Vsync) to ja w płynności nie widzę żadnych. jedynie zmieniające się cyferki Frapsa. ja od małego na wsi i w czystym powietrzu i nie widzę :) Może, jak ktoś pisał wcześniej, gram w singlu aby się rozerwać z pół godziny i tyle. W multi pewnie widać większe różnice.

 

do tego płaci za prąd jak za zboże

ja mam GTX 470. Ekonomiczne to to nie jest ale u mnie to jest w drugim kompie, który jest mało używamy. Głównie jak mam sobie pograć albo to mi lata to. Od granie 5-6 godz tygodniowo nie zbiednieję jakoś bardzo :) Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Podsumowując wypowiedzi niektórych debili i insynuacje co do mojej wiedzy. WALCIE SIĘ ! Bo złożyłem już samodzielnie 4 kompa dla siebie i róbcie sobie co chcecie bo kasa wasza. Ja tylko powiem tyle -zapraszam do mnie na prezentację i wtedy porównamy wasze z moim. gó**o każdemu wcisnąć umiecie na tym forum i tak jak napisałem wcześniej - jak wam chorągiewka zawieje - raz polecacie a raz jedziecie po jakimś sprzęcie. A wydajność? WALI MNIE że ten 480 będzie miał 55 klatek a 560Ti 52 klatki - wiecie dlaczego ? BO JAK DLA MNIE TO JEDEN H...! Bo i tak rwie i tak rwie - wszystko co jest poniżej 60 kl rwie zauważalnie jak dla mnie a pełniutkie 60kl/s w każdej grze NIE DA WAM ŻADEN POJEDYNCZY GPU OBECNY NA RYNKU ! Moja maszyna: ktoś wyskoczy ? http://www.youtube.com/watch?v=wqL3ZoPYmaQ

I czym sie podniecasz bardziej sli czy choinką ? i nie wyzywaj nikogo od debili bo nikt ci nie ubliża chyba,że sam nim jesteś a raczej na to wygląda.

 

FPS wazne są minima i komfort z grania,nawet w BF3 spadek do 45 klatek nie powoduje cięć,Crysis2 również komfortowo sie gra na pojedyńczej karcie i mowa o ust. ultra.Więc dafakto nie widzę problemu w grach.SLI fajna sprawa bo mamy zapas.Natomiast nie pie...ol mi,że mama płaci za pobór prądu gtx480 jak sam zdecydowałeś sie na sli z 570 MYŚL!!! człowieku ! w takim razie tobie za jedną płaci mamusia za drugą tatuś i finito.

 

Zaczynacie motać w temacie,sprawa jest prosta : mam gtx480 i polecam tylko osobom które chcą więcej skorzystać wraz z wymianą chłodzenia.

GTX570 dla tych którym zależy na gwarancji a niereferencyjne chłodzenie i tak nie będzie mialo polotu do Arctic.

2x560Ti tylko kiedy decydujemy sie na sli od razu,jako pojedyńczą karte nie warto.

 

A co do filmu ja wyskoczę bez choinki :D

http://www.youtube.com/watch?v=-Oyyq25oF04

http://imageshack.us...p1020057zw.jpg/

http://imageshack.us.../p1020265n.jpg/

Link to post
Share on other sites

Temat jest GTX560Ti VS GTX480 i tu nie ma co dyskutować bo GTX480 jest lepszy i tyle,choćby dlatego że ma więcej pamięci (1536MB)czy rdzeni cuda (480).GTX560TI ma pamięci (1024MB),cuda (384).

Ktoś by zapytał po co więcej pamięci to proszę:(w lewym górnym rogu macie zapotrzebowanie na pamięć karty).

http://images40.fotosik.pl/1199/db0402c997e19365m.jpg

 

Gdyby tak do tej dwójki dodać kolejnego gracza którym byłby GTX570 to jest on bez wątpienia najlepszym wyborem.

Link to post
Share on other sites

@effendi360

Starą to ty masz palancie nie ja odczuwam dyskomfort i panikuje gdy mi spadnie z 60 na 58fps ty upośledzony człowieczku,temu poleciałeś kupić drugą karte :D:hahaha:

 

ok koniec bo i tak nie pogadamy z idiotą.

Edytowane przez mistrz
Link to post
Share on other sites

W upalne dni w furmarku nie przekracza 65st. obroty wentylatorów stałe (praktycznie nie słychać) przy 840/2000mhz

 

No to bardzo podobnie do tego co mam u siebie. 63 przy jednej. Po zamontowaniu drugiej to temperatura dochodzi do 67 dla cieplejszej dolnej.

 

Już nie prowokując dalszej burzy ;), fabryczne TwinFroz III na 570 porównywalne do Arctic na 480.

Link to post
Share on other sites

No to fakt, ale niedużo droższy. Niereferenty Gainward'a i Palita zaczynają się od 1200pln z groszami (ceneo) nota bene nie wszystkie sklepy są na ceneo. Na ceneo 480 jest mało i najmniej za 1500 ale wyżej koledzy znaleźli go za 1000 więc i myślę, że gdyby poszukać to można by znaleźć 570 za mniej niż 1200. Także z niedawnych min 1400 ta karta spadła do min 1200.

 

Arctic Accelero + nawet 480 za 1000 razem z przesyłkami wychodzi coś koło 570. Argument ceny jeśli chodzi o ten pojedynek działa tylko na plus 560ti.

 

 

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

Furmark nie jest wogóle miarodajny. Najlepiej zainstaluj EVGA precision i w trakcie gry np.BF3 zrób zrzut ekranu wtedy uwierze w te 65 stopni.

Jak dzieci normalnie.Furmark tak wygrzewa karte jak żadna gra nigdy nie wygrzeje dlatego jest jak najbardziej miarodajny :majty: Czytałeś chociaż o Arcticu cokolwiek czy jesteś aż tak leniwy by zerknąć na specyfikację techniczną ? 100 razy było już o tym mówione i za każdym razem te same pytania...

 

 

 

Niech jeszcze do tego pokaże jak ma ustawione wiatraki bo ja to i 55 bede miał jak walne obroty na 100% :D

Następny talent który ma zero pojęcia na ten temat :sciana: Accelero Xtreme Plus ma maxymalne obroty na poziomie 1750rpm więc u Ciebie nawet na 200% nie uzyskasz takich temperatur o ciszy nawet nie wspominając :rudolph:

 

Tu macie niedowiarki poczytajcie najpierw cokolwiek na ten temat,a później się udzielajcie w temacie :

 

http://www.evga.com/forums/tm.aspx?m=618431&mpage=1

 

A tu test z furmarka ciekaw jestem jakie tempy po 15 minutach mielibyście na swoich kartach :D Pewno pod setę podejdzie

 

http://zapodaj.net/25a079e83e55.bmp.html

Edytowane przez Znawca
Link to post
Share on other sites

Już nie prowokując dalszej burzy ;), fabryczne TwinFroz III na 570 porównywalne do Arctic na 480.

TwinFrozr III nie jest porównywalne do Arctica bo przy 1750rpm na TwinFrozr III nie uzyskasz 65 stopni w furmarku tym bardziej po OC jak widać powyżej ;) no chyba że ustawisz wentyle na 3000rpm to co innego,ale wtedy to już TwinFrozr III będzie niestety słyszalny :/ Jak by nie patrzeć Acclero Xtreme Plus jest w stanie odprowadzić 250Watt ciepła,a to już mówi samo za siebie.

Link to post
Share on other sites

@ znawca - 10 minut w Furmarku 720p/1080p, maks temperatury podawane przez:

- Furmark - GPU1 63, GPU2 55

- RealTemp - GPU1 66, GPU2 57

Jak widać do setki daleko :).

 

@ivanos

Nie wiem ile dokładnie kosztuje Arctic Accelero Xtreme Plus ale pewnie ze 150-200pln. Nie porównuj osobno dokupywanego chłodzenia bo pewnie, że będzie lepsze ale to trochę jak pisać "fabryczne wentylatory CPU nie mają szans do Mugen'a". Arctic to dobre chłodzenie ale nie jest to, żaden argument na rzecz 480 bo to nie jest oryginalne chłodzenie od tej karty tylko "najemnik" za którego trzeba zapłacić.

Do 570 też można je wsadzić. Sęk w tym, że w 570 nie ma potrzeby zmieniania chłodzenia bo taki TwinFroz III wystarczy w zupełności żeby nawet przy dwóch kartach temperatury nie przekraczały ~66 stopni a to wystarczy.

 

Te 480 za 1000 to są to ostatnie modele. Na jednej z tych stron co były wyżej przytaczane napisane było, że mało sztuk zostało. Swoją drogą znane mi są - i pewnie Wam też - techniki na haka sklepów tzn. sklepy wystawiają takie rarytasy w dobrej cenie ale po skontaktowaniu się okazuje się nierzadko, że karty już nie ma.

Link to post
Share on other sites

Jak dzieci normalnie.Furmark tak wygrzewa karte jak żadna gra nigdy nie wygrzeje dlatego jest jak najbardziej miarodajny

Zgadza się furmark dosłownie pali kartę,ale w furmarku jest wiele opcji do poprzestawiania i są też dziwni ludzie którzy przetestują wszystkie by mieć jak najniższą temperaturę w teście,a potem chwalą się po forach jakie to niskie temperatury mają.

Bez zrzutu ekranu z ustawieniami furmarka i testu te wasze temperatury to ściema.

Link to post
Share on other sites

@Znawca się znalazł. Furmark grzeje mocno kartę lecz w pełni jej nie wykorzystuje. Często karta przechodziła pomyślnie test lecz podczas gry i 3dmarków się wieszała.

480 to niewypał i lepiej wziąć jakąś wersje 560ti OC która wydajnością jest taka sama a temperatóry i pobór prądu ma mniejszy.

Link to post
Share on other sites

Furmark nie jest wogóle miarodajny. Najlepiej zainstaluj EVGA precision i w trakcie gry np.BF3 zrób zrzut ekranu wtedy uwierze w te 65 stopni.

Niech jeszcze do tego pokaże jak ma ustawione wiatraki bo ja to i 55 bede miał jak walne obroty na 100% :D

No to bardzo podobnie do tego co mam u siebie. 63 przy jednej. Po zamontowaniu drugiej to temperatura dochodzi do 67 dla cieplejszej dolnej. Już nie prowokując dalszej burzy ;), fabryczne TwinFroz III na 570 porównywalne do Arctic na 480.

@Znawca się znalazł. Furmark grzeje mocno kartę lecz w pełni jej nie wykorzystuje. Często karta przechodziła pomyślnie test lecz podczas gry i 3dmarków się wieszała. 480 to niewypał i lepiej wziąć jakąś wersje 560ti OC która wydajnością jest taka sama a temperatóry i pobór prądu ma mniejszy.

@Navolp Jakie opcje należy ustawić w FunMark by go zagrzać jak tylko się da?

Wasze wypowiedzi nadają sie do programu śmiechu warte lub wasza-droga do gwiazd

 

Nie macie bladego pojęcia o chłodzeniu i kartach,już nie wspomne o temp. i programach testujących.

Edytowane przez mistrz
Link to post
Share on other sites

@ mistrz

Z całym szacunkiem dla Ciebie jak masz wiedzę to napisz coś na temat zamiast obrażać ludzi. Zielone pojęcie ma każdy w tej rozmowie bo każdy tu ma komputer ze swoją kartą i przynajmniej o niej może coś powiedzieć także nie czepiaj się ludzi którzy nie potrafią dyskutować kulturalnie jeśli sam robisz tak samo. Ok?

 

P.S.

Czy ktoś ma pojęcie czy nie posty z informacją kto z jaką konfiguracją w jakim programie ile ma temperatury, klatek, poboru mocy etc. mogą być przydatne dla innych którzy zamierzają wybadać te parametry przed zakupem. Nie uważam zatem, że takie informacje to śmieci. Moje zdanie.

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

Tak jak napisali już wcześniej te i podobne tematy były wałkowane setki razy i wystarczy poszukać a nie gotowisko,więc rada na przyszłość nie sprzeczaj sie jak jesteś na pozycji przegranej chyba że masz konkretny dowód i chcesz go pokazać tej osobie i pozostałym a nie choćby twoja głupia odp. że masz taką samą temp 63st tak ? to pokaż scren z wł. furmarkiem test 30min reszte ci napiszą jak ustawić,chętnie sam bym zobaczył :) co prawda teraz jest zimno i bedziesz miał ok temp ale szkoda,że nie ma lata.

 

 

Edytowane przez mistrz
Link to post
Share on other sites

@mistrz

 

Jak na razie sam też nic z tej twojej wiedzy nie pokazałeś a zachowaniem pokazujesz się z podobnej strony co ci których krytykujesz. Na straconej pozycji będzie każdy jeśli dyskutuje z kimś tak arbitralnie podchodzącym do tematu.

 

Tematy "kto, ile, jak i gdzie ma" były wałkowane setki razy ale ze statystycznego punktu widzenia wszystkie nowe wyniki z inną konfiguracją niosą za sobą dodatkową moc informacyjną więc nie wiem jak Ty ale ja widzę w tym sens.

 

FunMarka zrobię 15-30 minut (nie wiem czy jest sens robić więcej bo 5 minutach u mnie temperatura przestaje rosnąć) i pokażę ile mam nawet jeśli będzie to 90 stopni bo to nie są zawody a ja nic nie chciałem nikomu udowodnić i wiem na czym polega sens przydatnych badań. Proszę tylko po raz drugi o jakieś ustawienia by znów nie usłyszeć czegoś na styl "łeee, to żaden stres, tak to ja mam 50 hahaha!", tylko pewnie napisanego bardziej wulgarnie bo agresja i brak kultury to niestety tu norma a Ty w tym temacie nie jesteś wyjątkiem.... i nie! Nie odsyłaj mnie to sieci żebym sam szukał bo to nie o to chodzi bym znalazł idealne ustawienia ale konkretnie żebym znalazł takie ustawienia jak Ty czy inni tu chwalący się swoimi wynikami. Wtedy porównanie ma sens. Temperatura oczywiście pokojowa 21 stopni.

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...