Skocz do zawartości

GTX 560TI vs GTX480


Recommended Posts

Natomiast tu masz za okrągły tysiączek asuska 560Ti który wykręcony fabrycznie z eleganckim chłodzeniem, zrównuje się wydajnością z GTX 570 więc ja nie wiem nad czym tu się w ogóle zastanawiać

Nie zapominaj że jak się podkręci 480 to ma wydajność zbliżoną do 580 a jest tańszy :D

Edytowane przez Wafel1283
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Pomyśl i sobie odpowiedz bo już kilkadziesiąt razy pisałem na temat tych kart i wiecznie pasowało by pisać kolejnym takim jak ty.

 

Najpierw całe forum jechało na 480 nie zostawiając na nim suchej nitki a teraz go polecacie... Jak wam flaga kur... zawieje.

Fajnie się szasta cudzymi pieniędzmi.

 

Popatrz na testy i przejrzyj na oczy człowieku. 560Ti referenet jest nieznacznie wolniejszy (3-7 klatek) od 480 nie wspominając o podkręconym fabrycznie 560ti. A różnica w poborze prądu, temperaturach i wydawanym hałasie jest KOSMICZNA ! 480 jest szybszy, tak ale w rozdziałkach powyżej 1080p - autorze, będziesz grał na takich???

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

Nie piszcie, że nie ma co się zastanawiać bo jest. 480 ze zmienionym chłodzeniem to 1300 a za tyle można już kupić 570 który ma podobną wydajność a do tego zero problemu z gwarancją i chłodzenie którego nie trzeba zmieniać plus łatwiej go później sprzedać, że już nie wspomnę o trochę ale jednak niższym zapotrzebowaniu na energię.

 

Żeby nie było, że chwalę swoje to 560ti jeszcze lepsze wyjście. Można kupić nową za 950, pobiera mniej prądu (co przydatne skoro autor chce SLI) z 3letnią gwarancją i mniejszymi temperaturami. Gdzie tu na tyle widoczna i bezwzględna przewaga 480 o której piszecie?

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

Najpierw całe forum jechało na 480 nie zostawiając na nim suchej nitki a teraz go polecacie... Jak wam flaga kur... zawieje. Fajnie się szasta cudzymi pieniędzmi. Popatrz na testy i przejrzyj na oczy człowieku. 560Ti referenet jest nieznacznie wolniejszy (3-7 klatek) od 480 nie wspominając o podkręconym fabrycznie 560ti. A różnica w poborze prądu, temperaturach i wydawanym hałasie jest KOSMICZNA ! 480 jest szybszy, tak ale w rozdziałkach powyżej 1080p - autorze, będziesz grał na takich???

Koleś jechali po tej karcie owszem a ja tę karte mam od momentu pojawienia sie na naszym rynku potem zaraz jak wyszedł Arctic wymieniłem chłodzenie i znam ją na wylot jak i w stosunku do pozostałych kart które testowałem,więc mi tu nie opowiadaj bzdur na temat tej karty.A te wady tyczą tylko i wyłącznie referenta gtx480 które wymieniłeś,po zmianie chłodzenia schowaj się z tą 560Ti nawet niereferenty 580 nie mają polotu (jesli chodzi o samo chłodzenie).

Wydajnosć po OC jest równa gtx580 (w grach nie ma różnic) w smarkach mogą być te mnie nie interesują a 560ti w bardziej wymagających grach nie bedzie na tyle wydajna (większe spadki min.fps) tak więc na ust ultra w wymagające gry komfort bedzie ograniczony i nie chodzi o rozdzielczość tylko.Pieprzenie o hałasie poborze i temperaturach to typowa wypowiedz dzieciaka który nie myśli,po zmianie chłodzenia na Arctic żadna karta (niereferent) nie dorównuje temu chłodzeniu.A dzięki tej zmianie nie ma żadnego problemu podkręcić karte bez voltowania jak obecnie u mnie pracuje 840/2000 a w grze BF3 dzieki wyższym taktowaniu ciut więcej fps jest od 580.W du...pie byłeś gów..o widziałeś.

 

Jest wybór ? albo gtx570 bez utraty gwary albo jeszcze lepiej po zmianie chłodzenia za te pieniądze 480-tke proste i tak będzie lepiej.560Ti tej kaszany bym nie ruszał za te pieniądze.

 

Mało: dodam,że po wymianie chłodzenia i mocnym OC temp. i głośność karty jest wprost śmieszna.Nawet przy sli z identycznym chłodzeniem.

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Ale w sli mam zamiar zaopatrzyć się dopiero za rok od kupna karty więc nie wiem. To co w końcu 480 czy 560 ti ??

 

Po jednoznacznej wypowiedzi Specjalisty biorę GTX 480 z nowym chłodzeniem i koniec tematu. GTX 480 jednak ma tą moc. Powinna z pewnością starczyć mi na przynajmniej 3 lata, skoro mój gtx260 się jeszcze trzyma ;)

Link to post
Share on other sites

Mało wiem więc sie nie wypowiadam ale dowiedziałbym sie dowiedział w zależności od rodzaju gwarancji albo w sklepie albo u dystrybutora czy stracisz gwarancje przy zmianie chłodzenia. Jak dla mnie to główny argument. Pare klatek wiecej ale każdy wie, ze wszystko sie moze zepsuć, a zwłaszcza mocno podkrecona gpu. Pare klatek wiecej ale jak cos sie stanie to pamiętaj, ze mowa o niemałych pieniądzach.

Link to post
Share on other sites

Mało wiem więc sie nie wypowiadam ale dowiedziałbym sie dowiedział w zależności od rodzaju gwarancji albo w sklepie albo u dystrybutora czy stracisz gwarancje przy zmianie chłodzenia. Jak dla mnie to główny argument. Pare klatek wiecej ale każdy wie, ze wszystko sie moze zepsuć, a zwłaszcza mocno podkrecona gpu. Pare klatek wiecej ale jak cos sie stanie to pamiętaj, ze mowa o niemałych pieniądzach.

Napisałem wyraznie albo gtx570 albo 480.

 

Utrata gwary zależy : nie którzy producenci nie mieli nalepek na śrubach,umiejętne rozebranie karty i ponowne jej złożenie - masz gware.Ja sie z tym nie bawiłem i referencyjne chłodzenie od strzału poszło na straty.A coś co może sie stać to wieksze ryzyko przy demontażu i nie ostrożności użytkownika lub większe ryzyko przy referentach które nie miały wesołą temp. Po zmianie czego mam sie obawiać skoro karty nie katuje temp. To pytanie bym zadał użytkownikom posiadającym serie 5xx :D tu dopiero są cyrki.

Link to post
Share on other sites

Rdzenie cuda GTX480 ma ich 480,a GTX580 ma ich 512.Poza tym to GTX580 ma jakiś ogranicznik zużycia prądu tzn. nie generuje 200fps w grach bo to nie potrzebne,a GTX480 zawsze ciśnie na maxa i dlatego tak się grzeje.

Akurat jeśli chodzi o procesory strumieniowe to ilość 512 vs 480 nie ma żadnego znaczenia jeśli chodzi o wydajność.Nawet 4 jednostki TMU i jeden teselator więcej na GTX 580 to żadna różnica kiedy oba GPU posiadają tą samą ilość pamięci jak i tą samą szynę 384bit.Ogólnie wyższa wydajność GTXa 580 wynika z wyższych taktowań na starcie w stosunku do referencyjnego GTXa 480 ( choć nic nie stoi na przeszkodzie by pogonić na zegarach GTXa 480 trochę powyżej referencyjnego GTXa 580 by cieszyć się niemal identyczną wydajnością ) Dlatego przy obecnych cenach zakup 480ątki jest najbardziej sensownym wyborem ze względu na stosunek wydajności do ceny.Do tego zmiana chłodzenia i karta wypas :banan:

 

Z kolei jeśli chodzi o zastosowanie ograniczników na GTX 570-580 to powstały one po to by nie skopcić karty np podczas testu furmarkiem czy innym podobnym programem tego typu.To że seria 500 mniej się grzeje wynika z zastosowania wydajniejszego referencyjnego systemu chłodzenia Vapor Chamber,a nie z tego że karta ciśnie czy nie ciśnie na maxa :rotfl: Gdybyś założył układ chłodzenia z GTXa 480 na GTXa 580 to ten drugi osiągał by równie wysokie temperatury jak ten pierwszy.Ten sam proces 40nm i praktycznie tyle samo tranzystorów w układzie więc inaczej być nie może :P

Edytowane przez Znawca
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

serie 5xx :D tu dopiero są cyrki

 

Podaj przykład. Tak się składa koleszko że mam 570 w sli. Oświeć mnie więc jakie to cyrki są z serią 5xx?

 

Jak na mój rozum po prostu bronisz swego i pal lich że koszty, opłacalność i inne argumenty są przeciw tobie, ty dalej wciskasz ludziom gó**o w oczy.

 

p.s. niech zgadnę... mama płaci rachunki za prąd jaki żre ta karta ? :D

Link to post
Share on other sites

p.s. niech zgadnę... mama płaci rachunki za prąd jaki żre ta karta ? :D

Akurat przy Twoich dwóch GTX 570 w SLI nie sugerowałeś się chyba poborem prądu :D Nawet SLI z dwóch 560Ti wciąga już sporo prądu więc nie ma znaczenia czy SLI będzie z dwóch GTXów 480 czy z dwóch GTXów 570 :P

 

 

A ja powiem tak: na logikę: GTX 570 REFERENT jest ciut wydajniejszy od GTX 480 co potwierdzają testy: http://nvision.pl/Ge...details-16.html i taki referent 570 jest cichszy, chłodniejszy i pobiera mniej prądu. Natomiast tu http://allegro.pl/as...1922581849.html masz za okrągły tysiączek asuska 560Ti który wykręcony fabrycznie z eleganckim chłodzeniem, zrównuje się wydajnością z GTX 570 więc ja nie wiem nad czym tu się w ogóle zastanawiać ;) ps i jeszcze battlefielda 3 gratis Ci dorzucają :)

 

 

Faktycznie GTX 570 szybszy tylko gdzie :D

 

http://nvision.pl/Test-kart-graficznych-DX11-i-DX10-20102011--Articles-405-ndetails-35.html

 

 

Ogólnie wolał bym mieć kartę z szerszą szyną i większą ilością pamięci jak GTX 480-580 do tego z 8 jednostkami ROP więcej bo nie we wszystkich grach liczy się tylko taktownie GPU :P

Edytowane przez Znawca
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Akurat przy Twoich dwóch GTX 570 w SLI nie sugerowałeś się chyba poborem prądu

Nie bo jak mnie stać na 570 w sli to stać mnie też na rachunki a poza tym JA JAKO MANIAK STAŁYCH 60 FPS i tak w 80% wyłączam drugą kartę - nie jest mi potrzebna.

Link to post
Share on other sites

Nie bo jak mnie stać na 570 w sli to stać mnie też na rachunki a poza tym JA JAKO MANIAK STAŁYCH 60 FPS i tak w 80% wyłączam drugą kartę - nie jest mi potrzebna.

To po co ją kupiłeś skorą ją wyłączasz ? Do 3Dmarków czy co :D

 

Ten kto kupuje najszybsze topowe karty i łączy je w SLI raczej nie przejmuje się poborem prądu bo to tak jak byś kupił Hamera i chciał by spalał tyle co panda 1.3JTD :D

 

GTX 480 w SLI czy GTX 570 w SLI to w tym wypadku bez różnicy.

 

Nie wiem czy wiesz,ale są karty takie jak np 560Ti od Gigabyte SOC z taktowaniem GPU na poziomie 1000Mhz które przez swoje fabryczne OC mają taki pobór prądu jak referencyjny GTX 580 :D Myślisz że ten kto kupuje tak wykręconego 560Ti tym się przejmuje? Liczy się tylko wydajność...

Edytowane przez Znawca
Link to post
Share on other sites

Dobra ale już nie mówiąc o prądzie to i tak jak by nie było 480 jest lepszy od 570 i w grach i w testach (nie wspominając tu o podkręceniu). Ale zaraz ktoś powie to czemu nie kupię sobie 580 ? A dla tego że przerasta mnie cena a poza tym taka wydajność jak 580 po OC nie jest mi potrzebna.

Link to post
Share on other sites

Noooo tylko że ja w BF3 na ULTRA czy Metro 2033 na ULTRA czy Crysis 2 DX11 mam STAŁE 60 kl/s a Ty? :D

Ja mam stałe 50 kl/s w 1680x1050 i mi styka,a jak będzie potrzeba to dorzucę drugiego GTXa 480 w SLI i i tak będzie taniej i wydajniej niż na dwóch 570ątkach w SLI :D

 

Kolega Wafel1283 ma rację bo jakim cudem pojedyńczy GTX 570 może być kartą szybszą od GTX 480 ??? z tych 30Mhz na GPU które ma więcej ? Jak kastrat hybryda 470ątki z elementami 480ątki ma być szybszy ?

 

GTX 570 :

 

szyna 320bit

 

pamięć 1280Mb

 

ROP 40

 

GTX 480 :

 

szyna 384bit --- to samo GTX 580

 

pamięć 1536Mb --- to samo GTX 580

 

48 ROP --- to samo GTX 580

Edytowane przez Znawca
Link to post
Share on other sites

w 80% wyłączam drugą kartę

Przepraszam, ale zawsze jak to piszesz to bardzo mnie to smieszy.

Mi by sie nie chcialo ;)

 

A tak ogolem to lwses dobrze gada, 480tka bedzie najlepszym wyborem.

Od tych kilku watt wiecej nie zbiedniejesz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...