Skocz do zawartości

GTX 560TI vs GTX480


Recommended Posts

Swoją drogą porównywanie GTXa 480 do 560Ti nie ma większego sensu bo to zupełnie inne bieguny wydajności tym bardziej gdy na takim GTX 480 wymienimy chłodzenie na wydajniejsze i nieco podkręcimy kartę.Wtedy taki GTX 480 jest praktycznie na poziomie referencyjnego GTX 580,a to już konkretna wydajność :o

Link to post
Share on other sites

Mój budżet to 1000 zł i miałem wybór GTX 560ti od MSI lub Leadtek GTX 480. Oczywiście wybieram 480. Ale teraz mam pytanie czym się różni wersja Leadtek-a od np. asusa ??

GTX480 to całkiem dobra karta,ale nie idzie z nią wytrzymać z referencyjnym chłodzeniem.Jeżeli masz zamiar grać w BFBC2 lub BF3 to musisz zmienić chłodzenie na niej (miałem tą kartę więc wiem co piszę).
Link to post
Share on other sites

Swoją drogą porównywanie GTXa 480 do 560Ti nie ma większego sensu bo to zupełnie inne bieguny wydajności tym bardziej gdy na takim GTX 480 wymienimy chłodzenie na wydajniejsze i nieco podkręcimy kartę.Wtedy taki GTX 480 jest praktycznie na poziomie referencyjnego GTX 580,a to już konkretna wydajność :o

Nie tylko wyższa wydajność ale i dużo wyższa cena i pewnie temperatura plus utrata gwarancji - nie jest to bezwzględnie lepszy wybór.
Link to post
Share on other sites

Jaka dużo wyższa cena ?? Ja znalazłem GTX480 za 1028zł na morale.net a tyle samo kosztuje GTX560ti od MSI

\

No ale to jest referencyjne chłodzenie. Pytałeś się o SLI, wyobrażasz sobie takie dwie karty bez zmiany chłodzenia na SLI? http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-480-3way-sli-review/27

 

P.S.

Na ceneo nie trudno naleźć 560ti od MSI za 850pln. Więc, tak... wyższa cena.

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Mój budżet to 1000 zł i miałem wybór GTX 560ti od MSI lub Leadtek GTX 480. Oczywiście wybieram 480. Ale teraz mam pytanie czym się różni wersja Leadtek-a od np. asusa ??

 

A ja powiem tak: na logikę:

 

GTX 570 REFERENT jest ciut wydajniejszy od GTX 480 co potwierdzają testy:

http://nvision.pl/GeForce-GTX-570-Test-nastepcy-GTX-480--Articles-397-ndetails-16.html i taki referent 570 jest cichszy, chłodniejszy i pobiera mniej prądu. Natomiast tu http://allegro.pl/asus-gtx560ti-top-900-4200mhz-battlefield-3-wwa-i1922581849.html

masz za okrągły tysiączek asuska 560Ti który wykręcony fabrycznie z eleganckim chłodzeniem, zrównuje się wydajnością z GTX 570 więc ja nie wiem nad czym tu się w ogóle zastanawiać ;)

 

ps

i jeszcze battlefielda 3 gratis Ci dorzucają :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...