Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam ostatnio problem z wydajnością w grach. Komputer z 3 tyg po formacie. Wszystkie stery najnowsze. Kiedyś grałem 1600x900 na średnio-wysokich detalach w NFS Shift i było ok 30 fps.

 

Teraz przy takich ustawieniach ok 10 klatek. Na niskich przy 1366x768 jest ok 30 ale skacze 15/30 , 15/30 takie skoki są.

 

AMD x2 5000+ 2.6 GHz 2x512 cache

8600GTS 256 MB OC

2 GB 667 MHz

WD Caviar 500GB SATA2

 

Ed. Zauważyłem też że komputer wkłada coraz więcej wysiłku w wyświetlanie reklam flash, nawet zdjęć. Użycie karty wzrasta.

System to windows 7, wygląd klasyczny (ten z win 2000).

 

nVidia inspector pokazuje w systemie użycia pamięci 118 MB, kiedyś było to 5-8 MB

 

O ile pomiar jest dobry, GPU Monitor (ten gadżet na pulpit) pokazuje właśnie te 5-8 MB

Link to post
Share on other sites

Temperatury w normie. To było pierwsze co sprawdziłem :)

Jakieś programy do stability testów ?

RAM to wiem Memtestem a procek ?

 

I od razu do GPU. Kiedyś miałem program co wygrzał kartę do prawie 100*C renderując różne figury geometryczne.

Link to post
Share on other sites

Niee, Winodowsa 7 mam od wersji Beta, potem kupiłem kilka dni po premierze x64 home premium i jego sie trzymam :)

Ok więc do testów :D

 

Gpu temp w normie. CPU tak samo. Mem test 5 przebiegów zero błędów.

Wykres testu HDD http://img13.imageshack.us/img13/4100/hddxf.jpg

 

Teraz dzwine, jak piszę szybko ten tekst to literki z opóźnieniem doskakują.. może to Płyta głowna , chipset ?

 

Temperatury w stresie. http://img214.imageshack.us/img214/2848/streees.jpg

 

Generalnie zamula. Klikam ikonke FF, to włącza się po 5 sek..

 

Wszyscy znawcy wyginęli ? Co sie tutaj dzieje ? ;/

Link to post
Share on other sites

Wyglada, jakbys wylaczyl po instalce systemu swapa, zapelnil dysk na prawie maksa i dopiero teraz wlaczyl swapa z powrotem %-) Zobacz, czy przy tym zamulaniu pali sie dioda od dysku w obudowie, pokaz zajetosc dyskow (ile masz partycji ?), zajetosc procesora z menedzera zadan, sprawdz wszystkie taski po kolei, sprawdz tez temperatury w spoczynku (grafika: RivaTuner/MSI Afterburner, procesor - ee... przy AMD sprobuj SPeedFanem).

Edytowane przez jeomax.co.uk
Link to post
Share on other sites

Miałem ten sam problem tylko że na GTX 570

 

Rozwiązanie

- Wejdź w panel sterowania nVidia(w panelu sterowania systemu)

- Wejdź w zakładkę Ustawienia 3D->Zarządzanie Ustawieniami 3D->ustawienia Globalne

- Zmień funkcję Tryb zarządzania Energią na: Preferuj maksymalną wydajność

- Zrestartuj komputer

 

To powinno pomóc

Link to post
Share on other sites

jak cpu?

Rozkręć obudowę, zobacz jak tam kurz. Rozkręć chłodzenie kart i wyczyść ładnie patyczkiem fana, radiator i procesor karty. Potem wykręć fana z radiatora na procesorze, wyczyść radiator i fana patyczkami do uszu. Jeżeli nie masz dużo kurzy, a są takie temp. to wymień pastę termo przewodzącą.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...