Skocz do zawartości

Zmiana karty z GF MX440.


Recommended Posts

Witam. Chciałem zmienić moją kartę graficzną ponieważ jest już stara ( jak zresztą cały komp :) ) Mam obecnie GeForca 4MX 440 a chciałbym kupić FX5700, tylko nie wiem co robić. Moja karta jest na AGP 8X i FX5700 też ale nie wiem czy normalnie zamienię karty i git ;) czy też trzeba będzie coś kombinować, np. kupować jakieś inne podzespoły :wariat: Z góry thx. PLZ o szybka odpowiedz :D)))) !!

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Jeśli masz w miarę silny CPU (powiedzmy!) i zasilacz min 350W, to ja osobiście poleciłbym Ci kartę z rodziny geforce 6800 (najlepiej GT/ULTRA). Jeśli tak nie jest, to tak jak mówili przedmówcy radeon 9600 będzie w sam raz.

 

 

P.S.

_nick_, gratulacje ulepszenia sprzętu przez redakcję.

Link to post
Share on other sites

gdzie tam za mocna ja jechalem na 7800 przy ath 2000 mghz i bylo oki

a 9800 to juz przezytek wiele gier sie nawet nieodpali z powodu jego wykrycia

 

choc wszystko zalezy od punktu widzenia za 50-60 zl jest oczywiscie oplacalna przy swojej wydajnosci

 

wypadaloby dokoptowac ramu za jednym zamachem

Link to post
Share on other sites

zasilacz mam 300W nie wiem czy pociągnie. a kartę chciałbym w miarę tanią, ponieważ nie opłaca się kupować nowych częsci takich dobrych do tego mojego gruchota :D gdybym np. kupował nowy komp :wariat: taka 256mb była by chyba wystarczająca bo chce aby jedna gra mi zasuwała na w miare ładnej grafie, mianowicie WarRock ;):D:D:D

Link to post
Share on other sites

IMO nie ma sensu modernizować ten złom. Zbieraj, nawet jakbyś miał to robić przez 2 lata. Z tym procesorem praktycznie każda karta będzie się dławiła.

Teraz jakbyś wymienił kartę to przynajmniej zalecana by była wymiana zasilacza i już masz 300zł(np. nowa płyta gł.), później wymienisz procesor i dołożysz ram'u ~150zł (nowy ram 2gb!).

Twój wybór, ale ja bym nic tam nie wymieniał.

 

BTW. Ten radek 3650 na AGP u mnie potrafił być blokowany przez P4 @ 3.8Ghz!

Link to post
Share on other sites

co do wymiany sprzetu to i racja

 

co do blokowania czegos przez cos to zawsze mozna tak namieszac w ustawieniach graficznych ze da rade zablokowac cokolwiek na czymkolwiek jak rowniez mozna tak dobrac by cokolwiek pieknie gralo z "czymkolwiek" - wszystko zalezy od podejscia czlowieka do sprzetu

Link to post
Share on other sites

Jeśli twój zasilacz to jakiś no-name i nie zamierzasz go wymieniać, to bierz kartę, która nie wymaga podpinania dodatkowego zasilania. Kiedyś zrobiłem taką rozbudowę polegającą na wymianie wyłącznie karty graficznej (z GF5700 na GF6800) i zasilacz Rubikon 300 W padł po jakimś tygodniu.

Z tańszych i starszych kart zobacz GF5900.

Inna sprawa, że sensowność rozbudowy twojego sprzętu jest dyskusyjna.

Link to post
Share on other sites

nie wiem czy kombinować z kartami 128 bitowymi ;) chciałbym nowy komp no ale cóż :D muszę sam coś zrobić z tym bo odpalam grę na prawie najniższych detalach gram chwile i zaraz tak tnie i muli wogóle się nie da grać i jest lipa :wariat: chociaż żeby jakoś płynnie chodziło nawet na mniejszych detalach :) przeżyje. ale narazie to nie ma o czym gadać żebym nic nie wymieniał !!!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...