Skocz do zawartości

Zestaw 5.1 z Amplem do 2000zł


Recommended Posts

po to ze tansze podlogowki sa gowniane - wygladaja tylko dobrze a i to nie zawsze

to nie sa az monitory to tylko w miare dobre glosniki

 

na dedykowanym forum audio to doradzaja byle smietnik kiedy ktos powie mamm 2 k to doradza za 2k i kupi jamo5xxx - cos co nie ma zadnego powrownania do ML\

 

w audiop nikt nie birze pod uwage ze mozna wykorzystac kompa - skoro wlasnie pod kompa ma byc naglosnienie a nie pod odtwarzacz stacjonarny

Edytowane przez naafet
Link to post
Share on other sites

Źródło nie jest tak ważne jak przeznaczenie tzn. dużo ważniejsze pytanie brzmi "czego będziesz słuchał". Naafet, trochę więcej wiary w ludzi :). Statystycznie rzecz biorąc ludzie na forach audio mają średnio większe doświadczenie i wiedzę niż ludzie na forach PC jeśli chodzi o dźwięk, zwłaszcza stereo. Tu to się można zapytać o małe głośniczki do komputera ale nie o muzykę. 2000-3000pln to duży pieniądz więc jak już kupować to nie wystarczająco dobry za te pieniądze ale najlepszy za te pieniądze.

 

Co do monitorów to ich przeznaczenie to praca z muzyką a nie jej codzienne słuchanie dla przyjemności. Monitory są płaskie co jest nieocenione w tworzeniu muzyki ale dużej ilości osób zabraknie tego "czegoś" w ich brzmieniu, tego charakteru. Dlatego polecam raczej poszukanie używanych i zadbanych klasycznych głośników bo technologia głośników prawie nic nie poszła do przodu. 20letni dobry głośnik zagra lepiej nowiutki przeciętniak.

Pomijam już fakt, że jeśli się tworzy muzyki to monitory to też strata pieniędzy.

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

mam wiare w ludzie ale jestem realista i wiem co za propozycje padaja kiedy sie przychodzi z 2k

 

a skad Ty wiesz o co tu zmozna zapytac? - moze Tobie troche wiecej wiary w ludzi;)

Tu nie siedza ludzie ktorzy wylacznie pctami sie zajmuja - pc to czesto skaldowa dzwieku

na forach audio siedza ludzie od sprzetu stacjonarnego

te dwie sprawy nie koniecznie sa ze soba zbiezne

 

polecam poszukac mowisz to pokaz co mozna znalesc - ja wiem ze nic

znajdz a nie proponuj szukanie - mowic proponuje poszukac to kazdy moze

a potem wychodza takie kwiatki jak "zestaw na poczatek" bo ktos nie wie czego moze oczekiwac za dane pieniadze

 

nikt nie mowi ze 20 letni bedzie zly - nie kazdy - ale ich nie ma zwyczajnie mowienie idz poszukac niczego nie wnosi gdzie ma poszukac ? po smietnikach? ;)

proponuj -modelami markami a jak nie to po co to mowienie idz poszukac

 

owszem "strata pieniedzy" - gdyby nie mialy mozliwosci ustawien i bylyby przez to o 1,5stowy tansze na sztuce to ok bylo by lepiej zaoszczedzic ale nie ma takiego wyboru

 

zreszta cos sie uwzial na monitory (autor sam sie ku nim zwrocil i ma racje) powiedz co Ci nie lezy w ml7

 

nic nie jest plaskie - gdzie masz jakies plaskie monitory chyba z mikro monitorow

albo zabawek

ich przeznaczenie jest do pracy z kazda muzyka a zaleta wiernosc i brak ubarwien w zaleznosci od producenta

co to za bzdura z monitory nie nadaja sie do sluchanie muzyki -idealnie sie nadaja sa zwyxczajnie drogie i dlatego sie ich nie poleca bo ich funkcjonalnosci nie da sie wykorzystac ale obecnie nie sa juz tak horrendalnie drogie jak kiedys i zaczyna byc warto na nie spojrzec

nie nadaja sie zabawki typu kolumna podlogowa za 400 gdzie wszystko jest znieksztalcone i niewyrazne a przez zastosowanie kilku mini 5" glosnikow jeszcze pozbawione glebi

 

w zyciu nie slyszles porzadnego monitora - zreszta ja tez poerzadnego nie slyszalem - przytoczone to zaledwie poczatek zabawy

Edytowane przez naafet
Link to post
Share on other sites

Poczekajcie chwilę nie rozpędzajcie sie tak :) co do forum audio to naafet niestety ma racje tam są pajace które mają sprzęt po kilka tyś zł i świecą kozaki.Zapytasz się o budzetówkę to ci najczęsciej polecą chłam albo nie uzyskasz żadnej sensownej porady.A prawda jest taka,że na forum audio można porozmawiać o elektronice użytej w danym urządzeniu już na pewno nie doradzić komuś jaki ma wybrać Ampli lub głośniki,tu decyzje podejmuje tylko i wyłącznie słuchacz.To nie dział komputerowy.Każdy zestaw stereo lub kina domowego ma swój charakter brzmienia i każdemu podoba sie co innego tak samo jak każdy słucha różnej muzyki.

 

Druga sprawa monitory ale dobre monitory kosztują tyle co kolumny podłogowe a nawet więcej ale tu pasowało by oddzielić próg jakościowy i cenowy.

Elkey ma racje po co te monitory od naafeta jak można i fajne kolumny kupić za niższą cene sprawujące sie równie bdb.

I na koniec tak: STEREO nie zmienia się i się nigdy nie zmieni,tylko pod kątem miniaturyzacji w urządzeniach,należy pamiętać ! ja do ciebie mówie jak mnie słyszysz ? left/right :) stereo :) analog :) proste bo nikt w głowie nie posiada przetworników.Fakt,że producenci w nowszych urządzeniach stosują przetworniki cyfrowo-analogowe które podbarwiają (upiekszają) dzwięk ale nie jest tak zle.Wiernym zródłem jest czysty naturalny prawdziwy analog jak dawniej robili sprzęt.

Link to post
Share on other sites

Mało wiesz o tym co słyszałem ale mniejsza z tym.

 

Czytaj ze zrozumieniem nawet samego siebie. Monitory są płaskie z definicji, jak sam to ująłeś "wierność i brak ubariweń". Ich płaskość polega na płaskim wykresie.

 

Nie rozumiem twojego tekstu "pc to często składowa dźwięku" w kontekście rozmowy o stereo.

 

Polecam by autor sam wybrał się do paru sklepów i sam posłuchał co jak gra i najlepiej na jakiej końcówce. Twoje propozycje Nafeet po prostu mi się nie podobają ale to moja opinia do której mam prawo.

 

Ostatecznie jeżeli autor kupi jakiekolwiek głośniki tu proponowane w ciemno bez sprawdzenia to mocno zaryzykuje. To odnosi się zwłaszcza do monitorów bo monitory nie każdemu odpowiadają. Zawodowcy je docenią ale wiele osób woli jednak te zniekształcone dźwięki zwyczajnych kolumn, czy to w kierunku mocnego dołu, środka czy góry. Dlatego samemu trzeba posłuchać co i jak a na forum audio iść dlatego, że ludzie tam słyszeli więcej niż tu i zapytają choćby o to jaką muzykę lubi i jakie brzmienie chce usłyszeć.

 

Myślę o takiej sytuacji gdzie autor kupi dobre głośniki X, usiądzie z jakimś audiofilem na odsłuch, audiofil będzie zachwycony wskazując na ważne dla niego elementy ale autor stwierdzi "no może i są dobre, ale jakoś tego nie czuję". Wielu z nas kocha mocny bas i bez niego strasznie cierpi nawet jeśli mają idealnie wierne głośniki. Autor chciał początkowo zestaw 2.1(chyba?) stąd domniemam, że na basie też mu zależy. Monitory do basu pasują jak kombi do wyścigów - da radę ale można lepiej ;D.

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

Mieszkam w okolicy Krakowa. Może ktoś też z małopolski, są w tym obrębie jakieś dobre sklepy audio? Mógłby mi ktoś wytłumaczyć do czego jest mi potrzebny ten DAC ? Bo ogarniam sprawy. A do tych kolumn jest potrzebna jakaś specjalistyczna karta dźwiękowa? Czy wystarczy integra?

co do karty dzwiekowej to kazda zintegrowana w plycie jest najprosciej mówiąc do du*y która nie ma nic wspólnego z jakoscia,kupno osobno karty dzwiekowej nawet tej tanszej daje zauwazalną róznice w jakosci i usłyszysz to.Ja posiadam tanią Asusa xonara DG.Pytales o DAC ? Dac jest to własnie przetwornik cyfr-analo do ktorego podłaczysz kazde urządzenie nawet komputer- na koncu do ampli i nawet głupie mp3-ki wymiatają a zkonwertowane pliki muzyczne już nie mówie,to wszystko jak podłaczysz tylko do Ampli.A teraz sobie pomyśl jak byś ten sam układ zastosował tylko przy zestawie stereo:)

 

 

Wszystko zależy od doboru elektroniki,jakość zestawu możesz dzięki takiemu zastosowaniu podnieść bardzo wysoko.

CAMBRIDGE AUDIO DAC Magic i ARCAM rDAC są odpowiednikami CD NAD lub DENONA od 2-4tyś zł dla tego też sam DAC nie jest tanim urządzeniem za to wart uwagi na tle samych CD.

 

 

A ty elkey pisz do kogo sie odnosi twój post.

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

....Zawodowcy je docenią ale wiele osób woli jednak te zniekształcone dźwięki zwyczajnych kolumn, czy to w kierunku mocnego dołu, środka czy góry

rozumiesz te jedna podstawowa rzecz ze w tej cenie nie kupi zadnych zwyczajnych kolumn ? - kupi szrot

 

ktory nie ma porownania ani do zwyczajnych kolum ani do ml7c ani do sinn7 nie ma do niczego porownania bo to tylko szrot

 

rozumiesz ze autor przeznacza na komplet 2,5k

bo mi sie wydaje ze wogole nie rozumiesz

 

nie mozna za 2,5 k kupic nawet sredio dobregio kompletu pod wzmacniacz - nie mozna i tu nie ma znaczenia gdzie sie uda z zapytaniem - moze sie udac nawet do pana Boga i tez nic nie poradzi :P

 

kupno pod dzwiekowke aktywnych jest jedynynm wyjsciem by nie kupic gowna

drugim sa uzywki jak lwses mowi ale i o te ciezko

Edytowane przez naafet
Link to post
Share on other sites

rozumiesz te jedna podstawowa rzecz ze w tej cenie nie kupi zadnych zwyczajnych kolumn ? - kupi szrot ktory nie ma porownania ani do zwyczajnych kolum ani do ml7c ani do sinn7 nie ma do niczego porownania bo to tylko szrot rozumiesz ze autor przeznacza na komplet 2,5k bo mi sie wydaje ze wogole nie rozumiesz nie mozna za 2,5 k kupic nawet sredio dobregio kompletu pod wzmacniacz - nie mozna i tu nie ma znaczenia gdzie sie uda z zapytaniem - moze sie udac nawet do pana Boga i tez nic nie poradzi :P kupno pod dzwiekowke aktywnych jest jedynynm wyjsciem by nie kupic gowna drugim sa uzywki jak lwses mowi ale i o te ciezko

a za ile według ciebie mozna kupić za 10tyś zł to ktoś inny sie odezwie,że to szrot bo ma zestaw za 30tyś zł i tak w góre.

 

Każdy kupuje na własną kieszeń i nie ma,że sie nie da.

Link to post
Share on other sites

chodzi mi o cos co byloby zauwazalnie leopsze od solo7c plus reszta jak z zest 2

 

wiec zeby to osiagnac trzeba wydac na komplet min 3.5 do up4k

 

samo kupno kompletu za 2,5 ze wzmacniaczem w cenie jest porazką i w kazdym calu gorszym wyborem od tej samej kwoty na ml

 

dokladnie chodzi mi o kieszen i to jest najwiecej co sie da osiagnnac za 2,5

i jest to b.zadowalajacy jakosciowo wybor

 

nie nie kazdy kupuje na wlasna kieszen bo kupno zestawu kolumn 5.1 < 1500 nalezy odradzic i zmienic wybor na stereo

kupno podlogowek za 400 < 500 zl nie ma zadnego uazasadnienia - to jest nie warte nawet tych "malych" pieniedzy bo sa wyrzucane zwyczajnie na nic nie warty sprzet

lepiej kupic sluchawki ;)albo creativa za 50 zl rowniez zagra ;) a przynajmniej niewiele sie traci :)

Edytowane przez naafet
Link to post
Share on other sites

Nie chce tego komentować,nie masz racji i nie zrozumiałeś tego co napisałem.Przed każdym stoi wybór i każdy potencjalny użytkownik decyduje co chce kupić.Jak planuje na własną kieszeń kupić za 2 klocki zestaw stero czy kino to wybieram najlepszy zpośród pozastych w danej kwocie zestaw a nie kupuje słuchawki co ty piszesz ? :D

 

A zapewniam cie,że w zależnosci od doboru elektroniki czy to będzie kino czy też stereo w kwocie od 2-3tyś zagra za*******e,oczywiscie stereo od kina wypadnie zawsze lepiej ale da sie.

 

Bo ty trzymasz sie mocno kwoty jaką cza wydać to min 3.5-4 k a go..o prawda,napisałem ci wczesniej nie zrozumiałeś co napisałem a skąd ci sie wzieła granica/wyznacznik tej ceny min. ? to ja napiszę startuj od 12tyś zł i tak można bez końca,może dojdziemy do http://www.google.pl/search?q=B%26W+-+NAUTILUS&hl=pl&client=firefox-a&hs=un9&rls=org.mozilla:pl:official&channel=np&biw=1680&bih=942&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=QVK5TrTlAYS6-Aau-PmgCA&ved=0CCAQsAQ

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

no to mnie zapewniaj dalej :D

bo nadal nie widze sensownego zestawu klockow 5.1 w cenie 1500

taki nie istnieje a jesli istnieje to mi go pokaz;)

 

za 1500 mozna kupic wylacznie dwie kolumny ktore zachowywaly by dobra jakosc

dklatego mowie nie 5.1 ale stereo - i co z tego ze bedzie 5.1 skoro jakosc zaczyna fatalnie cierpiec

nie lepiej miec 2.0 bez cierpiacej jakosci

na moje zdecydowanie lepiej

ewentualnie dobrac dwie kolumny podstawowe jak najlepsze a reszte byle bylo czyli central i tyl - suba pominac wogole przy zakupie

zestawy za 1500 sa tragiczene glownie przez obciecie kosztow na bokach czyli na czyms najwazniejszym - suby tez w nich sa aby tyklko byly

 

ps

nie rob jaj - nie rozgladam sie za zestawami po 10k - nie schodzmy z tematu pomiedzy tragicznym a dobrym na sciezke ku zwariowanemu;)

Edytowane przez naafet
Link to post
Share on other sites

Tyle,że ja nikogo nie bede przekonywał,że ma kupić stereo które jest lepsze jak chce kino proste,to może faktycznie na sile wmawiać by słuchawki kupił :rotfl:

 

Nawet kina oddzielne segmenty typu slim zagrają przyzwoicie niż kompletne budzetówki typu Sony,Samsung,LG itp śmieci.

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

chyba kumasz ze to byl joke a nie propozycja;)

moze jeszcze te creative dopisz;)

 

a ja bede przekonnywal ze ma kupic dobre stereo jesli go nie stac na sensowne 5.1

inaczej wyrzuca kase kupujac gowniane 5.1

to bedzie gorsze od stereo - blizej na poziomie boomboxa i to lipnego tyle ze glosnego

 

kina slim sa nieraz lepsze od duzych gownianych kolumn - przynajmniej sa wyrazne

bo w kolumnach to juz nie jest zawsze takie pewne - gowniane kolumny sa/moga byc gorsze od zestawow slim

 

zdecydowanie bylbym bardziej za zestawenm slim za 1500zl niz za badziewiastym kompletem duzych 5.1

Edytowane przez naafet
Link to post
Share on other sites

chyba kumasz ze to byl joke a nie propozycja;) moze jeszcze te creative dopisz;) a ja bede przekonnywal ze ma kupic dobre stereo jesli go nie stac na sensowne 5.1 inaczej wyrzuca kase kupujac gowniane 5.1 to bedzie gorsze od stereo - blizej na poziomie boomboxa i to lipnego tyle ze glosnego kina slim sa nieraz lepsze od duzych gownianych kolumn - przynajmniej sa wyrazne bo w kolumnach to juz nie jest zawsze takie pewne - gowniane kolumny sa/moga byc gorsze od zestawow slim zdecydowanie bylbym za zestawenm slim za 1000 niz za badziewiastym kompletem duzych 5.1

Bo nie potrafisz zrozumieć innych.Jak uparcie chce kino to nawet ten nie sensowny zestaw zagra już dużo lepiej po użyciu przetwornika o którym pisałem wcześniej (oczywiscie z tym sie nie spieszy na początek,zawsze mozna dokupić w pozniejszym terminie)

 

Na koniec:jest tylko jedna prawda :) kino jest dobre do oglądania filmów,stereo do słuchania muzyki :zamykamy:

Link to post
Share on other sites

No to prawda. Argument p.t. "lepiej średnie stereo niż słabe 5.1" jest tylko trochę sensowny bo jak ktoś chce oglądać filmy w surround a wystarcza mu średnia jakość muzyki to nawet słabe 5.1 zadowoli go bardziej niż lepsze stereo.

 

Może jakiś Marantz PM? 7200 drogi ale 4000 można za 590 złapać. Te Marantze mają ciepłe brzmienie, więc trzeba się zastanowić jaki dźwięk się chce.

Link to post
Share on other sites

przeciez napisano ze zestaw glownie do muzyki

 

wiec po co usilnie usilujecie dojsc ze moze jednak bardziej do filmow

 

chlop potrzebuje duzej srednicy porzetwornikow

zestw do duzego pomieszczenia - tym bardziej

nie ma za duzych sa tylko za male

 

Edytowane przez naafet
Link to post
Share on other sites

A może zamiast JBL coś innego ? Voyager 350 od Tonsila można wyrwać w tej cenie a wiem że jakościowo bije bo stoją obok PC podłączone pod PC i odtwarzacz CD :)

Są w układzie D'apollito przez co mamy symetryczne źródło promieniowania dźwięku, dzięki czemu zmiana położenia słuchacza w płaszczyźnie pionowej nie powoduje znaczących zmian barwy dźwięku.

 

http://www.skleptonsil.pl/292796/voyager-350

Link to post
Share on other sites

sztuka 1700? aaa 2szt nie doczytalem:)

 

nie robmy jaj za tyle to usher v - ideal do wszystkiego ;)

 

zreaszta go zaproponuje skoro juz jestesmy przy stereo za 2000

tu warto dolozyc

http://allegro.pl/usher-v-601-salon-poznan-wysylka-0-zl-i1882689189.html

 

mozesz powalczyc i o to byc moze zakonczy sie na 2k;) warto nawet sie przejechac po odbior

http://allegro.pl/usher-x-718-monitory-i1919855397.html

to tego okazyjnie bardzo to

http://allegro.pl/subwoofer-yamaha-usher-audio-technology-gw-fvat-i1917613539.html

 

same v znacznie lepsze od jbl es80 i znacznie mocniejsze pomimo ze nie wygladają

 

pominac glosniki typowo basowe w kolumnach skoro ma byc sub wiecej przenaczyc w kolumnie na wyzsze partie basu dobry srodek i gore

es80 pomimo iz dobre za slaba gore maja- maja dobra ale bez mocy - to sa za male glosniki

 

te voyager to calkiem niezle sie prezentuja

Edytowane przez naafet
Link to post
Share on other sites

sztuka 1700? aaa 2szt nie doczytalem:) nie robmy jaj za tyle to usher v - ideal do wszystkiego ;) zreaszta go zaproponuje skoro juz jestesmy przy stereo za 2000 tu warto dolozyc http://allegro.pl/usher-v-601-salon-poznan-wysylka-0-zl-i1882689189.html mozesz powalczyc i o to byc moze zakonczy sie na 2k;) warto nawet sie przejechac po odbior http://allegro.pl/usher-x-718-monitory-i1919855397.html to tego okazyjnie bardzo to http://allegro.pl/subwoofer-yamaha-usher-audio-technology-gw-fvat-i1917613539.html same v znacznie lepsze od jbl es80 i znacznie mocniejsze pomimo ze nie wygladają pominac glosniki typowo basowe w kolumnach skoro ma byc sub wiecej przenaczyc w kolumnie na wyzsze partie basu dobry srodek i gore es80 pomimo iz dobre za slaba gore maja- maja dobra ale bez mocy - to sa za male glosniki te voyager to calkiem niezle sie prezentuja

Nie jedne kolumny podłogowe tańsze o połowe od tych V biją te regałówki a wybór jest spory,mało widocznie słyszałeś głośników.I nie ma ideałów mogą być uniwersalne;)

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...