Skocz do zawartości

Jaki iPod do słuchania muzyki?


Recommended Posts

Witam, potrzebuję dobrego odtwarzacza muzycznego, a jedyny jaki przychodzi mi na myśl to iPod, więc myślę, że będę wybierał właśnie między nimi. Zależy mi na dłuuugim słuchaniu muzyki jak i na świetnej jakości muzyki. Z tego co wiem, iPody spełniają oba wymagania. Problem tylko, że iPodów jest kilka i nie wiem, który wybrać. Do tego dochodzą jeszcze generację, więc można myśleć w nieskończoność.

 

Jeśli by wierzyć w słowa Apple, to najwydajniejsze baterie posiadają iPod Classic oraz iPod Touch. Teraz różnica między nimi jest na pewno w pojemności baterii, a iPod Touch posiada masę ciekawych funkcji dzięki dotykowemu ekranowi, większemu wyświetlaczowi oraz iOS'owi. Nie wiem dokładnie jak to wygląda w iPodzie Classic, bo nie miałem go nigdy w ręku, ale wiem, że sama muzyka by mi wystarczyła - gry i aplikacje czy filmy to dla mnie mało potrzebny bajer, bez którego jestem w stanie się obyć.

 

A teraz problem z wyborem generacji. Wiem, że iPod Touch ma obecnie 4 generacje, a iPod Classic znalazłem w wielu wersjach, a najwyżej bodajże 8G. Nie wiem, która była by najlepsza, ale pewnie mogę się domyślać, że im nowsze tym lepsze.

 

Proszę was o pomoc. Nie podawajcie mi innych propozycji od iPoda - stać mnie i wolę zapłacić więcej, nawet jeśli się nie opłaca. :) Jeśli chcecie pomóc to proszę, tylko iPody. :)

 

Pozdrawiam,

c0lin.

 

Aby wam nieco ułatwić dodaję linki do poszczególnych iPodów, które mi się osobiście spodobały.

 

iPod Classic 8G 160GB - http://www.ispot.com.pl/Apple_iPod_Classic_160GB__8_gen__czarny_p18746.html

iPod Touch 4G 8GB - http://www.ispot.com.pl/Apple_iPod_Touch_8GB__4_gen_p32996.html

Link to post
Share on other sites

jesli zalezy Ci na pojemnosci, jakosci dzwieku (w ipodze classic jest wyraznie lepsza).

 

Mam ver 160gb Classic obecna generacje, mialem rowniez jedna z pierwszych generacji toucha ktorego sprzedalem po tygodniu.

 

P.S. kup sobie dobre sluchawki

Link to post
Share on other sites

A słuchawki od Apple nie trzymają się za dobrze? :/ Oczywiście myślałem o kupnie, ale myślę, że na razie wstrzymam się do kupna iPoda, a to jeszcze trochę czasu. Tak więc poczekam jeszcze na więcej komentarzy.

 

A iPod Classic najlepiej 8G, tak ? ;)

Link to post
Share on other sites

Słuchawki od Apple'a są chyba najgorszymi słuchawkami dostarczanymi wraz z produktem więc pozostaje kupić lepsze(na PcLab jest obszerny artykuł jakie można wybrać w danej kategorii cenowej). A i nie kupuj na tym gówniamym sklepie. Tutaj masz nowiutkiego, który kosztuje dużo dużo mniej.

 

http://allegro.pl/apple-ipod-classic-8-gen-160gb-wysylka-0zl-w-wa-i1913240203.html

Edytowane przez Mixtape
Link to post
Share on other sites

heh kolejny myśli że jak jest lans to jest dobre; apple to zabawki

 

dobre odtwarzacze to robią firmy takie jak Cowon czy iRiver

 

http://www.mp3store.pl/

tu masz sklep z wyborem porządnych odtwarzaczy

 

odtwarzacze większości firm trzymają 10-20h na baterii max, powyżej już przeważnie tylko Cowony, nawet do 60h

 

np Cowon iAudio S9 - do 55h odtwarzania muzyki na baterii, AMOLED itd

http://www.cowonglobal.com/product_wide/COWONS9/product_page_1.php

o jakość dźwięku u Cowonów dba słynna firma BBE

 

http://www.cowonglobal.com/product_wide/COWONJ3/product_page_1.php

lub Cowon iAudio J3

do 64h grania

 

a jak juz naprawde potrzebujesz miejsca

http://www.cowonglobal.com/product_wide/COWONX7/product_page_1.php

to cowon x7 - 103h grania, pojemnosc do 160GB

 

a moze mocny

http://www.cowonglobal.com/

cowon d3

z androidem na pokladzie, wifi, optwarzajacy 1080p

Edytowane przez Bany_krk
Link to post
Share on other sites

tzn Cowony w każdej recce uzyskują max ile mogli dać za jakość dźwięku, mają całą masę oprogramowania od BBE i ja mając Cowona potrafiłem z każdych nawet najtańszych słuchawek wydobyć super dźwięk odpowiednio dłubiąc w ogromnej ilości ustawień; niestety biedak po 3 latach ze mną zmarł śmiercią tragiczną wiosną tego roku gdyż przywaliłem nim z ogromną siłą i pękł wraz z telefonem który też miałem w kieszeni, R.I.P

 

wszytko niestety zależy od Gustu, bo jednemu będzie dobrze grała wieża Sony'ego a innemu Denon będzie za mało

Edytowane przez Bany_krk
Link to post
Share on other sites

myśle żę taki cytat będzie dobry odnośnie J3

Using the stock settings, the Cowon J3 makes an iPod Classic sound flat and muddled. It reveals additional high-end detail, offering a sound that's clear and focused.

Excellent sound quality and now-rare audio recording features make the Cowon J3 a top buy for sound quality enthusiasts.

Edytowane przez Bany_krk
Link to post
Share on other sites

Oj znawcy znawcy ;D.

 

Jak iPody to tylko Touch, Nano 1g/2g/6g, albo Video 5,5G (5,5g+iMod=najlepszy dźwięk ;) ).

Classici mają żenującą jakość, płacisz za dysk i znaczek.

 

A jeśli mowa o jakości dźwięku, nie szpan "bo mam appla", to takie coś jak Cowon J3, S:flo2, iTouch 4g, iRiver S100, Sony X, a jak jesteś tak obrzydliwie bogaty to kupuj Colorfy C4 ;).

 

Najlepszy dźwięk (bez modów, do 500zł) ma

S:flo2,

potem Sony X(1050,1060)-ale już ich nie produkują, na równi z J3 i Touchem 4g.

S:flo2>>>>X/J3/Touch

 

 

No i do każdego odtwarzacza musisz dobrać odpowiednie słuchawki.

 

Sony ma ocieplony dźwięk, Cowon jest neutralny, S:flo2 to neutralne ale dynamiczne granie, iRiver S100 dynamiczne basowe granie, Touch chłodne granie.

 

Gdybyś kupił iPoda Video 5,5g to mógłbyś go z'iModować(używają takiego do testów na PClabie) + wgrać RockBoxa (+opcjonalnie zamienić dysk na kartę CF), jakość przewyższy S:flo2, ale koszt też ;). (+będzie większy od krowy ^^)

Edytowane przez KuliG
Link to post
Share on other sites

Jestem już prawie pewny co do wyboru odtwarzacza, a mianowicie prawdopodobnie wezmę Cowona J3. Wszystko objaśnił mi już Bany_krk więc myślę, że byłby to dobry wybór.

 

Teraz pytanie do reszty - czy nie będzie ciężko ustawić mi wszystkiego w tym Cowonie, by każdy rodzaj muzyki brzmiał idealnie? A słucham HH, Rocka, Metalu, różnego rodzaju Techno, czasem Popu, czyli po prostu wszystkiego po trochu. Zawsze 320kbps lub FLAC ;)

Link to post
Share on other sites

Nie ma co ustawiać, chociaż equalizer jest dość rozbudowany.

 

A słuchawki możesz wziąć Brookstone CCD za 69$ (zapomniałem napisać w tamtym temacie).

To takie tańsze klony Radiusów TFW21 (wpisz w google, to będziesz mieć sporo recenzji).

 

edit.

http://www.amazon.com/Clear-Dual-Drive-Earbuds-iPhone-Devices/dp/B004F4W8G6/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1320524138&sr=8-1

trudno o lepsze słuchawki w cenie do 500zł.

Edytowane przez KuliG
Link to post
Share on other sites

Hmm , a jakieś Polskie strony masz? Bo tam to ja za bardzo nie ogarnę, a w googlach jak wpisuję to nic nie ma :/

 

A wiecie może jak ten Cowon J3 lub inna MP3 uciągnęła by słuchawki Sennheiser HD 555? ;P Tylko pytam... ^^

 

Aha, no i jeszcze jedno pytanie... czy ten Cowon ma Polskie Menu? Jeśli nie, to czy jest możliwość spolszczenia go? Bo na pewno przydało by się mieć wszystko po Polsku ;)

Link to post
Share on other sites

A wiecie może jak ten Cowon J3 lub inna MP3 uciągnęła by słuchawki Sennheiser HD 555? ;P Tylko pytam...

 

Aha, no i jeszcze jedno pytanie... czy ten Cowon ma Polskie Menu? Jeśli nie, to czy jest możliwość spolszczenia go? Bo na pewno przydało by się mieć wszystko po Polsku

Link to post
Share on other sites

O, no to git ;)

 

Serio mówisz? Mój telefon Sony Ericsson Vivaz coś tam uciąga, ale ledwo ledwo i osiągają na nim może 20% głośności, a jakość dźwięku to nawet na 10% możliwości nie wiem czy by zasłużyło... No ale, jakoś tam gra ;P

 

Hmm, a słuchawki Sennheiser CX 400 II Precision Black były by dobrym wyborem do tego Cowona J3?

Link to post
Share on other sites

Wiesz, mam zaufanie do Sennheisera już w miare, a słuchawki które mi tam podajesz, jak np. te MagicSoundy wyglądają strasznie chińsko! :/ Ten pozłacany minijack to porażka, to nawet pozłacane nie jest tylko zżółkłe... Nie wiem jak grają, ale prezentują się bardzo marnie... Ogólnie, to już nie wiem jakie brać, na początek chyba wolałbym mieć standardowe od Cowona, później bym wymienił - na moje standardy i tak chyba było by w miarę okej, więc nie sądzę, żeby grały gorzej niż byle słuchawki z Nokii ^^

 

Dobra, może przesadziłem trochę, bo na pewno wymienię słuchawki, ale jeszcze nie wiem na jakie.. podajcie tu jakieś propozycje, zależy mi też na firmie! (bo jakby tak popatrzeć, to Cowon jest strasznie drogi bo dobra firma, Sennheiser prawdopodobnie też zawyża cenę produktów)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...