Skocz do zawartości

Świeży Windows 7 zajmuje 35GB ?!


Recommended Posts

Witam,

właśnie zainstalowałam na vertexie 3 60gb windows 7 ultimate x64 i gdy zaznaczam wszystkie pliki explorer pokazuje, że zajmują 11GB ale gdy sprawdzam properties dysku mam 35GB zajętego miejsca!

Dlaczego tak jest?

Co można z tym zrobić?

Na moim szybkim dysku nie ma miejsca na takie marnowanie miejsca ;)

 

Pozdrawiam,

mendy!

Link to post
Share on other sites

wykorzystasz chociaz 10% rzeczy z ultimate ¿?

jak nie to instaluj home premium, mi zajmuje 12gb z programami. swap i hibernacje przenies na drugi dysk i juz.

na szykim ssd dla mnie w ogole nie ma sensu pchac systemu.

Edytowane przez bullseye
Link to post
Share on other sites

Win 7 Home Premium x64 po instalacji i lekki oczyszczeniu zjada mi 11GB, nie wiem skąd wy te wartości macie.

Może zależy to od partycji na jakiej instalujemy system ? Moja ma 20GB i wolne 8GB po instalacji potrzebnych programów i sterowników.

SWAP i Hiber na drugiej partycji mam.

Link to post
Share on other sites

Witam, właśnie zainstalowałam na vertexie 3 60gb windows 7 ultimate x64 i gdy zaznaczam wszystkie pliki explorer pokazuje, że zajmują 11GB ale gdy sprawdzam properties dysku mam 35GB zajętego miejsca! Dlaczego tak jest? Co można z tym zrobić? Na moim szybkim dysku nie ma miejsca na takie marnowanie miejsca ;) Pozdrawiam, mendy!

Bo w zależności od tego ile masz pamięci ram na dysku są systemowe ukryte pliki, plik wymiany, plik hibernacji i jeszcze coś tam, to zajmuje tyle miejsca, ja mam 8 GB ram, plik wymiany zajmuje u mnie 17 GB, a hibernacji 8 GB, reszta to system
Link to post
Share on other sites

Gosciu, po pierwsze wylacz plik hibernacji, po drugie pokasuj TEMPy, po trzecie zmniejsz plik wymiany na stale powiedzmy 1-2 GB, po czwarte skasuj historie i pliki tymczasowe MSIE i dopiero wowczas zobaczysz, ile masz prawdziwego miejsca na dysku :) O ile masz w systemie jeszcze dyski talerzowe, mozesz czesc rzeczy przeniesc na nie (TEMPy, cache przegladarek).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...