Skocz do zawartości

Sharp SD-AT50, PC i TOSLINK


Recommended Posts

Witam

Otóż mam problem z przesyłem dźwięku w 5.1 do wzmacniacza.

Mam płytę główną Abit AN8 32x, a kartę dźwiękową, zintegrowaną Realtek AC'97.

Mam 6 wejść na jacki oraz wejście/wyjście S/PDIF(toslink). Do tej pory używałem głośników creative a500 i podłączałem je przez 3 jacki, i miałem dźwięk (może i pseudo) 5.1.

Teraz w łapy dostałem wzmacniacz Sharp SD-AT50 razem z głośnikami i walczę, żeby zmusić go do działania.

Sprawdzałem na programie Media Player Classic z AC3Filter. W ustawieniach oczywiście ustawione S/PDIF. Kiedy odpalam jakiś dźwięk w formacie AC3 lub DTS to widać jak grają wszystkie kanały, lecz na wzmacniaczu nie zmienia się tryb na DTS/Dolby Digital. Ręcznie też nic nie da się zdziałać.

Kabel jest raczej dobry, połączenie Xbox->wzmacniacz działa jak należy.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

 

Nie wiem czy umieściłem temat w dobrym dziale, czy nie powinienem w pozostałych komponentach(w sumie to problem jest też z kinem domowym :)), ale jestem nowy na forum i jeszcze średnio się orientuję ;)

 

Okazało się, że jest to wina karty dźwiękowej, nie obsługuje 5.1 na toslinku (nie wiedzieć czemu), na dniach zakupię jakąś inną.

Lecz jest jeszcze jeden problem.

Ma ktoś może dojście do jakiejś instrukcji obsługi tego Sharpa? Na google patrzyłem wszędzie i nie ma.

Chodzi mi szczególnie o ustawianie głośności dla poszczególnych głośników. Kiedyś to ustawiałem pod inny pokój

pod telewizor, ale teraz nie mogę znaleźć żadnego manuala. Próby przyciskania różnych przycisków na pilocie do niczego nie prowadzą.

Jeszcze raz proszę o pomoc.

Pozdrawiam

 

Edytowane przez loopedoom
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...